Halil Taşçı

Qashqai Satın Alma Kılavuzu?

Recommended Posts

A. Yıldırım Yıldız

Aynı motorda Nissan 10 k da bakım istiyor abi.

Amcaoglu Ingiltere'de yasiyor. Kullandigi arac 2016 megane. 30k km de servis uyarisi veriyor. Benim bu durumdan anladigim; araclar buraya geldiginde ithalatci, bayi, servis vs hemen ecuyu kurcalayip bakim parametrelerini degistiriyorlar. Nitekim amcaoglu burdaki yakiti daha cok tutuyor. Ben sadece Almanya'da yakit aldim avrupa sinirlarinda. Ordaki yakiti burdan cok begenirim mesela. En begendiklerimi siralamaya kalksam 1) Guney kore, 2) Japonya, 3) Avustralya, 4) Malezya. Ha kategori disina ciksam genel manada yakit dersek kafaya oynayacak tek ulke Brezilya. Orda da istasyonda satilan petrol degil zaten. Ha unutmadan. Gelismis ve gelismekte olan ulkeler endeksine gore kara tasimaciligi yol rezervi bakimindan Litvanya'dan sonra en kotu rezerve sahip ulke secilmis Brezilya. Ona ragmen ordaki bakim araliklari km bazinda 35k ile 45k araliginda. Haliyle motorlarda farkli. Flex deniyordu yanlis hatirlamiyorsam. Toplam arac uretiminin 75% kismi bu tip araclardan olusuyor. Direk benzinli olanlarda cogunlukla ihrac olanlar. Bu flex dedikleri motorlar ayni zamanda benzinde kullaniyor sanirim ama emin degilim. Ethanol bildigim kadariyla daha siddetli yanan malzeme. Bakim araliklarinin ulkeler arasinda bu kadar farkli olusunu ben tum bu durumlari gozden gecirdigimde cakal ithalatcilara baglayabiliyorum kendi mantigim cercevesinde.
  • Beğen 5

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

Ben 10-11 bin kilometrelerde bakım yapıyorum. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Evren Erakçora

Amerikalılarda bakım aralığı düşük, 3000 mil miti falan varmış, ustalar 3bin milde bir yağ değiştir derler. Bir de kısa mesefe kullanımında (15 km ) bakım aralığını düşürmeyi bütün üreticiler tavsiye ediyor.

Mesajı paylaş

Mesajın linki