İçeriğe Yönlendir

Amerikan Park Modül Montajı

Önder Kurtcalı

Recommended Posts

Önder Kurtcalı

Amerikan park modülü aldım bağlantı şemasında park kablosuna  bağlantısı anahtar görevimi yapıyor? Ben park kablosuna değilde açıp kapatabileceğim anahtara bağlamak istiyorum olurmu? Ustalardan bilen arkadaşlardan yardım.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
12 dakika önce, Mehmet Cihat yazdı:

olur

Sağolun teşekkürler. Bir sorum daha olacaktı sinyal şase (eksi) kablosu aracın herhangi bir yerinden şase alsam olurmu

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
3 dakika önce, Önder Kurtcalı yazdı:

Sağolun teşekkürler. Bir sorum daha olacaktı sinyal şase (eksi) kablosu aracın herhangi bir yerinden şase alsam olurmu

Evet olur, herhangi bir yerden şase alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
1 dakika önce, Zeki Yelboğa yazdı:

Evet olur, herhangi bir yerden şase alabilirsiniz.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

boyasiz bir yerden alabilirseniz daha iyi olur... vida vs bularak sase alinirsa daha saglikli olacaktir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Talip Eren

Anahtarı açık unutmayın ama. Zira modül aküden direk besleme aldığından park tetiği ( sizin anahtarlı yapacağınız Tetik) geldiği sürece devrede kalır. En garanti olanı kontak açılınca voltaj gelen bir yerden alın,araya anahtar koyun. Kontak kapanınca her şartta devre dışı olsun.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kendi üzerinde zaten aç kapa özelliği oluyor neden farklı bir aç kapa daha takmayı istiyorsunuz?

Üzerindeki şemadaki gibi bağlayın, normal parkla aç kapa şeklinde çalışsın devreye girmesini istemiyorsanız modül üzerindeki anahtarı kapattınımi normal orjinal şekilde park ve sinyal çalışır.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Muayeneden geçmiyor ama polisinde ceza yazdığına denk gelmedim.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
23 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Kendi üzerinde zaten aç kapa özelliği oluyor neden farklı bir aç kapa daha takmayı istiyorsunuz?

Üzerindeki şemadaki gibi bağlayın, normal parkla aç kapa şeklinde çalışsın devreye girmesini istemiyorsanız modül üzerindeki anahtarı kapattınımi normal orjinal şekilde park ve sinyal çalışır.

Far projesinde (bilen bilir) sona yaklaştım farın içine yaptığım Ledler o kadar çok ve canlı yanıyorlar ki (resimde)turuncu olarak yaptığım ışıkları  gölgede bırakıyor. Turuncu  ışıkları Amerikan park şeklinde gündüzleri parklar hariç yakmayı düşünüyorum aracın içine kablo çekip ( tabiki Kontağa bağlı) aç kapa düğmesine bağlamayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Kurtcalı
5 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Nasıl bir far? bu bahsettiğin ledler ne renk ve neyle yanacak?

Uğur yüz yüze tanışmasakta birçok kez Connect sayfasında yazıştık ismimden anımsayamadınmı diyecem olmayacak 1 seneyi aşkın far projesiyle uğraşıyorum sorduğun sorular benle kafa buluyormuşsun gibi geldi hiç kimse bilmese senin bilmen lazımdı. Nasıl bir far olduğunu instagram da ecdat hesabıma gir bak.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Can Ömer
(düzenlendi)

Yeni konu açmadan buraya yaziyim. Benim araçta da Amerikan park denilen sistemden var. Araca zararı var mı bu sistemin? Akü olsun veya başka birşey olsun ilerde sorun çıkaracak bir durum olur mu ? Ben yaptırmadım aldığım da vardı pekde anlamam zaten .

tarihinde Can Ömer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eski tip taş direnç ise çok akım çekiyor, yeni tip elektronik ise iyi

Yorum bağlantısı
Can Ömer
14 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

eski tip taş direnç ise çok akım çekiyor, yeni tip elektronik ise iyi

İnan bilmiyorum abi nasıl bulabilirim özelliğini? Birde sağ tarafa sinyal verince çok hızlı atıyor sinyal. Bu Amerikan park ile ilgisi olabilir mi ? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2 saat önce, Can Ömer yazdı:

İnan bilmiyorum abi nasıl bulabilirim özelliğini? Birde sağ tarafa sinyal verince çok hızlı atıyor sinyal. Bu Amerikan park ile ilgisi olabilir mi ? 

Ampülün biri patlamıştır. Ön arka çamurluk kontrol edin.

Kutu gibi birşey ise elektronik amerikan parktır. Ama uzun ince kalem gibi ise taş dirençtir ısınma yapar oradan anlarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Ömer
On 09.11.2018 at 13:38, Metin Akbal yazdı:

Ampülün biri patlamıştır. Ön arka çamurluk kontrol edin.

Kutu gibi birşey ise elektronik amerikan parktır. Ama uzun ince kalem gibi ise taş dirençtir ısınma yapar oradan anlarsınız.

Arka stopda ki sinyal çalışıyor yanıp sönüyor fakat çamurluk ve önde ki sinyal yanıp sönmüyor. Sabit yanıyor sinyal verince. Sol tarafta sıkıntı yok sinyal verince  yanıyor. Ampul patlak olsa sabit yanar mı çamurluk ile öndeki sinyal? Acaba Amerikan park bağlantısında sıkıntı mı var ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arka stopda ki sinyal çalışıyor yanıp sönüyor fakat çamurluk ve önde ki sinyal yanıp sönmüyor. Sabit yanıyor sinyal verince. Sol tarafta sıkıntı yok sinyal verince  yanıyor. Ampul patlak olsa sabit yanar mı çamurluk ile öndeki sinyal? Acaba Amerikan park bağlantısında sıkıntı mı var ?
Sag sinyal hizli yanip sonuyor dediniz. Ya ampullerden birisi led, ya patlak, yada bazi araclarda frene basinca hizlica yanip soner şasi kaynakli. Baska ihtimal aklima gelmiyor.
Yorum bağlantısı
Can Ömer
13 saat önce, Metin Akbal yazdı:
13 saat önce, Can Ömer yazdı:

Sag sinyal hizli yanip sonuyor dediniz. Ya ampullerden birisi led, ya patlak, yada bazi araclarda frene basinca hizlica yanip soner şasi kaynakli. Baska ihtimal aklima gelmiyor.

Evet abi sağ arka sinyal çok hızlı yanıp sönüyor . Ben çamurluk ve öndeki de öyle sandım ama inip baktım sadece arka öyleymiş. Dediğim gibi çamurluk ve ön fardaki sinyal sabit Amerikan park gibi yanıyor sinyal verince hiçbir kıpırdama yok. Ben dediğin gibi bakiyim ampulü vesaire . Çok sağolun.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
5 dakika önce, Can Ömer yazdı:

Evet abi sağ arka sinyal çok hızlı yanıp sönüyor . Ben çamurluk ve öndeki de öyle sandım ama inip baktım sadece arka öyleymiş. Dediğim gibi çamurluk ve ön fardaki sinyal sabit Amerikan park gibi yanıyor sinyal verince hiçbir kıpırdama yok. Ben dediğin gibi bakiyim ampulü vesaire . Çok sağolun.

Eski araçlarda frene bastığın zaman sinyal bi aptallaşabiliyor. Ne zaman seri yandığını anlamaya çalışın. Kayınpederimin 96 Tempra sinyal yanarken frene basınca sapıtıyor mesela.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Eski araçlarda frene bastığın zaman sinyal bi aptallaşabiliyor. Ne zaman seri yandığını anlamaya çalışın. Kayınpederimin 96 Tempra sinyal yanarken frene basınca sapıtıyor mesela.
Şase vardır onda
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Can Ömer yazdı:

Yeni konu açmadan buraya yaziyim. Benim araçta da Amerikan park denilen sistemden var. Araca zararı var mı bu sistemin? Akü olsun veya başka birşey olsun ilerde sorun çıkaracak bir durum olur mu ? Ben yaptırmadım aldığım da vardı pekde anlamam zaten .

Bende düzen açısından yeni konu açmadan buradan devam edeyim dedim ...

Selçuk Bakış yazdı:

Muayeneden geçmiyor ama polisinde ceza yazdığına denk gelmedim.

2 Hafta kadar önce Focus 2,5 aldım ve arabada Amerikan Park var , Muayeneden geçmediği net.Muayeneye 20 ay süre var  uzun yola çıkacağım aklıma takılan bir durum var ,  bazıları trafik ceza yazar bazılarıda yazmaz diyor durum nedir aklım karıştı.

Eğer ceza yazılıyorsa söktüreceğim , yazılmıyorsa muayene öncesi söktüreceğim tam durum nedir fikri olan varmı ?

MTVlMzExODZkNGU2ZTU.jpg

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...