İçeriğe Yönlendir

C Max I - Sogukken Gaz Yememe Sorunu

Osman Korkmaz

Recommended Posts

Osman Korkmaz

Selamünaleyküm . Aracim 1.6 otomatik vites.Araba soguk iken ilk çalıştığında  hafif dik bir rampada ise ne kadar gaza basarsam basayim gaz yemiyor 1000 deviri geçmiyor. Bu durum vites R de iken de  aynı.  Lakin araba biraz ısındığında problem yok yada ilk çaliştiğinda düz yolda ise belirgin bi gaz yememe yok. Azda olsa rahat gidiyor .

( Bilgisayarda bununla alakali ariza kaydi da çikmiyor ustalar kesin çözüm bulamiyorlar) not: birde bu araç isininca düzeliyor dedim ya eger klima açik ise kirmizi işikta durduğumda yeşil yandimi bizimki orda yatip kalcak sanki sonuna kadar gaza basiyorum ancak toparlıyor. Değerli ustalarimdan ve tecrübelerden sonuç bekliyorum...

Not : Şanzuman yeni revize oldu şanzumanin mekanik beyni hariç bu sorun revizeden önce de vardı.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Geçmiş olsun. Aracınız eski kasa dizel otomatik c max mı?

Yorum bağlantısı
Osman Korkmaz

2006 model Td 1.6 otamatik yeni eski bişey diyemicem opel zafiraya benzeyen eski mi oluyor ? Şanzuman yeni revize oldu

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
2006 model Td 1.6 otamatik yeni eski bişey diyemicem opel zafiraya benzeyen eski mi oluyor ? Şanzuman yeni revize oldu
Bu şanzıman ile alakalı bayağı bilgi mevcut cvt problem yazarsanız bilgiler çıkar.
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Merhaba Osman Bey, konunuz düzenlenerek  daha rahat cevap alınabilmesi için  ilgili başlık  altına taşınmıştır.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Gaz yemiyordan kasit hizlanmada mi problem var yoksa devir mi takilip kaliyor? eger ki hizlanmayi kastediyorsaniz baski balata durumu nedir? detay gereken bir durum...

Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği

Ben oyumu Sente, yakıt sıcaklık müşürü ya da şanzumandan yana kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Osman Korkmaz
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Gaz yemiyordan kasit hizlanmada mi problem var yoksa devir mi takilip kaliyor? eger ki hizlanmayi kastediyorsaniz baski balata durumu nedir? detay gereken bir durum...

Devir satiyle alakali değil hizlanmiyor devir satide haliyle yüksellimiyor

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Eyüp Yaşar

Merhaba Osman bey aynı sorunu yaşıyorum 2006 model TDCİ otomatik c Max. Siz sorunu cozdunuz mü paylaşabilirsiniz sevinirim. Ben turbo, enjektör, pompa, yakıt basınc sensörü, egr, akış sensörü, tork konvektör, şanzıman, yazılım güncelleme işlemleri yapıldı sorun devam ediyor. Soğukken vites d ise devir 1200 geçmiyor araba neredeyse hareket etmiyor, vitesi n yada parka alıp gaz verdiğimde gaz yemesinde sorun yok birkaç kez 2000-3000 devirde gaz verip d yaptığımda sorun kalmiyor. Normalde p iken devir 700-800 gibi olup d yada r yaptığımda frene basılı iken devir 1000-1200 gibi yükselmesi lazım ama araba viteste değilmiş gibi ayağımı gazdan çektiğim an devir 700-800 kere düşüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...