İçeriğe Yönlendir

Dodge Journey - VW 2.0 TDI PD Motor 1500 RPM'de Titreşim

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Fatih Keskin

140 hp PD motorların enjektörleri hep sorunlu garanti de iken çoğu yenilendi bence enjektörlere bakılmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
10 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Linkte bahsedilenler ciddi arizalar seklinde. Bu ayara helince zaten enjektor gerekir motora. Dedigim gibi benim merakim cok onemsiz bir titresim icin di.

9 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

140 hp PD motorların enjektörleri hep sorunlu garanti de iken çoğu yenilendi bence enjektörlere bakılmalı

Evet arızalar daha büyük genelde ama 9 nolu iletideki titreşim sizinkine benziyor. Ayrıca 140 ve 170 hp pd motordaki arızalar kronik, çünkü kullanılan siemens enjektörlerde problem var ve bildiğim kadarıyla yenisini takınca da tamamen düzelmiyor. Eğer aracınızdaki durum sizi rahatsız ediyorsa bence bakılacak ilk yer enjektör. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

araba için bir komşumdan 5 adet hakiki mopar rubicon jantı aldım. üzerindeki replikaların orijinalleri. arka sola takılı olan jant bu araçta nedense üzerinde balans yapılmadan geçmeyen bir tür titreşime sebep oluyor. özellikle lastik basıncı artınca belli oluyor. belki yeni olsalar bile lastikler çok iyi değil bilemiyorum.

yeni jantları takmak için acelem yok ancak taktığımda düzelmez ise arka poryaları değiştireceğim. belki boşluk filan yapmıştır diyorum. 

uğraşmadan duramıyorum herhalde... huyum kurusun.

2001 Dodge durango, ford expedition,  lincoln navigator ile takas olur. :))

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

araba için bir komşumdan 5 adet hakiki mopar rubicon jantı aldım. üzerindeki replikaların orijinalleri. arka sola takılı olan jant bu araçta nedense üzerinde balans yapılmadan geçmeyen bir tür titreşime sebep oluyor. özellikle lastik basıncı artınca belli oluyor. belki yeni olsalar bile lastikler çok iyi değil bilemiyorum.

yeni jantları takmak için acelem yok ancak taktığımda düzelmez ise arka poryaları değiştireceğim. belki boşluk filan yapmıştır diyorum. 

Sat kurtul bence abi.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
1 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Poryada sorun olsa uçak kalkıyor gibi ses yapar yahu. Libertyninkini değiştim porya çok belli eder o degildir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
43 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Sat kurtul bence abi.

tmm :))

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

peki bizim grand ın bijon aralığı ne araştırdım birbirinden farklı rakamlara rastladım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

5x127 - WJ WK ve XK

çıkan replikaları verebilirim... bijon delikleri journeyin kendi jantlarından daha büyük, WK ya göre.  zaten grand cheorokee WK da takılıydı geçen kış onun için almıştım ve titreşim yoktu. herhalde journeyin bijon saplamaları tam olarak ortalayamıyor bu jantları. Yada bir kenara doğru esnetiyor hafifçe. Çünkü saplamalar journey de daha ince. 

On ‎17‎.‎07‎.‎2018 at 14:14, Okay Kaygusuz yazdı:

stop olayı ne oldu aracın onu çözen yapan oldumu

Onu çözdüm. ilgili başlığında belirtmiştim. İçine normal şanzıman yağı koymuş yetkili servisi! Faturasını bulup, hatayı fark ettim.

Şimdi, Fatih Keskin yazdı:

peki bizim grand ın bijon aralığı ne araştırdım birbirinden farklı rakamlara rastladım.

5x127 - WJ WK ve XK

çıkan replikaları verebilirim... bijon delikleri journeyin kendi jantlarından daha büyük, WK ya göre.  zaten grand cheorokee WK da takılıydı geçen kış onun için almıştım ve titreşim yoktu. herhalde journeyin bijon saplamaları tam olarak ortalayamıyor bu jantları. Yada bir kenara doğru esnetiyor hafifçe. Çünkü saplamalar journey de daha ince. 

ne oldu böyle yahu..

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Yazıklar için aklımda 18 e geçmek var onun için sordum Sen dekiler 17 dimi

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ben 19 a geçmeyi düşünüyorum. dodge journey in 19 jantları acaip şık ve bu arabada süper durdu. kendinden offsetli zaten. lastik almam lazım WK ya.. 245 55 19. yada 255 50 19. öyle bir fikir yani benimkisi.

https://www.autoevolution.com/cars/dodge-journey-2008.html#agal_0

bu linkteki araç aynı model ve donanım da bizimkiyle.

Yorum bağlantısı
Sertaç Özdenli

Benim aracımdada (2010 Journey SXT ) buna benzer hafif bir titreşim var. Servise götürdüğüm usta; Journey'lerin hepsinde belirgin bir vibrasyon olduğunu söylemişti. 

@ Doğan Bey (kaloriferimle ilgili bir sıkıntı var. Yeni bir başlıkta bu sıkıntımı paylaşsammı acaba, yoksa buradan mı devam edeyim sizce.)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence başka bir başlık uygun olur. benim için problem değil ama arayan için önemli bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...