İçeriğe Yönlendir

Şoför Araca Alışır da, Araç Şoföre Alışır mı?

Alpay Sumer

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu

Şöyle düşünsek... 
İki çift aynı model, aynı marka, aynı numaradan, ayakkabı aldık, ikimizde belli bir süre giydik, sonra ayakkabıları değiştirdik aradaki fark nasıl olur ?
Ayakkabı deri ise ayaktaki nemi alarak esnek hale gelip ayağın şeklini alıyor. Kuruduğu zamanda o şekilde kalıyor. Belli bir şekil aldıktan sonra başkasının ayağını vurur.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Emmi, kaşkayı aldı. 190km ile kalan araç 240km hızı görüyor artık

Aynı şekilde, bendeyken 1200 rakımda 220'yi gören mondeo, 10 rakımlı istanbulda 200'ü göremez oldu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2012 Ford mondeoya obd üzerinden yakıt tasarruf amaçlı chip taktım. Araç kullanma karekterine göre yakıt karışım oranı hesaplıyor bunun için yaklaşık 200 km kullanmak gerekiyor. Chipi resetlediğim zaman yakıt sarfiyatı değişiyor. Burdan yola çıkarsam araç kişiye ayak uyduruyor. Öte yandan ford ecomode benim vites değişimi, hız gibi kullanım alışkanlıklarımı ölçüp puanlayarak beni kendi istediği sınıfa getirmeye çalışıyor. Bu iki durum tam tezat.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

2012 Ford mondeoya obd üzerinden yakıt tasarruf amaçlı chip taktım. Araç kullanma karekterine göre yakıt karışım oranı hesaplıyor bunun için yaklaşık 200 km kullanmak gerekiyor. Chipi resetlediğim zaman yakıt sarfiyatı değişiyor. Burdan yola çıkarsam araç kişiye ayak uyduruyor. Öte yandan ford ecomode benim vites değişimi, hız gibi kullanım alışkanlıklarımı ölçüp puanlayarak beni kendi istediği sınıfa getirmeye çalışıyor. Bu iki durum tam tezat.

Abi başka markalarda sürekli obd portuna bağlı cihazlar arıza verebiliyor(fordda henüz duymadım), çok sık kullanıyorsan aklında olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Aynı şekilde, bendeyken 1200 rakımda 220'yi gören mondeo, 10 rakımlı istanbulda 200'ü göremez oldu default_smile.png

1.6 mı 2.0 mı
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Metin Uzunoğlu yazdı:
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynı şekilde, bendeyken 1200 rakımda 220'yi gören mondeo, 10 rakımlı istanbulda 200'ü göremez oldu default_smile.png

1.6 mı 2.0 mı

2,0 tdci ama otomatik.. Otomatiklerin son hızı düşük 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Abi başka markalarda sürekli obd portuna bağlı cihazlar arıza verebiliyor(fordda henüz duymadım), çok sık kullanıyorsan aklında olsun default_smile.png
2015 den beri kullanıyorum serviste görüyor. Öneren Arkadaşımda c5 te 5~6 yıldır kullanıor Şimdilik bir sıkıntı yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Metin Uzunoğlu yazdı:
2 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi başka markalarda sürekli obd portuna bağlı cihazlar arıza verebiliyor(fordda henüz duymadım), çok sık kullanıyorsan aklında olsun default_smile.png

2015 den beri kullanıyorum serviste görüyor. Öneren Arkadaşımda c5 te 5~6 yıldır kullanıor Şimdilik bir sıkıntı yok.

Maşallah , şeytan kulağına kurşun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
11 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi başka markalarda sürekli obd portuna bağlı cihazlar arıza verebiliyor(fordda henüz duymadım), çok sık kullanıyorsan aklında olsun :)

Fiat'tan çıkar sürekli takma diyorsun :unsure2:

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Aracımı kime verse yakıt tüketimini arttırıyor ben uzun yolda 5lt civarında gezerken bu rakam 6lt üstüne çıkıyor,sürüş sitili doğru olan herkes her arabanın sitiline uygun sürüş sergiliyebilir...

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
17 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Fiat'tan çıkar sürekli takma diyorsun :unsure2:

Fiorino da sürekli takmak problem oluyor mu evet oluyor kanaatimce, makinenin beynini o kadar karıştırmamak lazım, odb yi sorun olunca takıp sonra çıkartıyorum

15 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Aynen fiatta sıkıntı, aha dayıya sor :D @Hasan Karabekiroglu

Naylon da bi deneyek...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Fiorino da sürekli takmak problem oluyor mu evet oluyor kanaatimce, makinenin beynini o kadar karıştırmamak lazım, odb yi sorun olunca takıp sonra çıkartıyorum

Naylon da bi deneyek...

Eve giderken sökeyim o zaman, başımıza iş almayalım. :good1:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Şöyle düşünsek... 

İki çift aynı model, aynı marka, aynı numaradan, ayakkabı aldık, ikimizde belli bir süre giydik, sonra ayakkabıları değiştirdik aradaki fark nasıl olur ?

Bu görüşe şapka çıkarıyor ve susuyorum ( kahkahalarla gülmek için) :D

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ben de bu koku  nerden geliyor diyorum.  Gidin  azcik ötede değiştirin ayakkabılarınızı... Otomobil forumu burası...

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Fiorino alışmıyor muymuş.. 

Ne yapsan olmuyor, evcilleştiremedik bir türlü :) 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ne yapsan olmuyor, evcilleştiremedik bir türlü default_smile.png 
Sanırsın mustang[emoji23]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

1200 rakımda 220'yi gören mondeo

Hız felakettir tasvip etmiyoruz... :)

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
1200 de rakimmi ya[emoji23]

Erzurum şehir merkezi rakım 1853, palandöken ejder tepesi 3200 [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Araç ile en yüksek geçiş noktası Bayburt İkizdere geçidi. 105 bg araç 3 vites ile kalkacağı yerden 1.vites ile yarım debriyaj ve bağıran motor eşliğinde kalkıyor. Sürücüsü zaten zayıf oksijen nedeniyle yamuluyor. Oysa ki köylü, aman evladım yavaş yavaş çık, feleğin şaşar dediği halde dinlemiyor. Sonunda 5000 feet ( malum uçak kullandım metre işi de bir yere kadar) yükseklikten geçince olanlar oluyor.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Benm araba çok dik kafalı basmanla 180 sabit  diyor kimseyi de pek sallamıyor 😂

varsa ben çok kötü kullanır sağırlaştırrm 120 yi geçmez araban diyen ocakbaşına idda koyalım 🤣🤣

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Çoğunlukla kendi arabam yatar bir süre başka araba kullanıp tekrar kendi arabama döndüğümde tepkilerini garipserim araba otomatik olmadığı sürece sürüş karakterini öğrenme gibi bir olayının olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...