İçeriğe Yönlendir

50 Bin TL - Otomatik Araç Ne Tavsiye Edersiniz?

Çağlar Poyraz

Recommended Posts

Çağlar Poyraz

Değerli tüm arakadaşlar öncelikle herkese selamlar olsun; 

Model eskimesinden dolayı ve ihtiyaç sebebi unsuru ile efsane otomobilim olan Ford Focus Ghia 2004 otomatik aracımı satmış bulunduk. 1 aya yakındır otomobil bakıyoruz. 

Maalesef.. Genel anlamda ülke ekonomisi ve bizlere ödetilen bu fahiş bedeller, bilinçsiz kullanıcı ve aldatmacası bol olan denetimsiz satış koşullarına sahip (Dürüst kişileri az da olsa tenzih ederim galeri veya sahibinden) bulunan bu ortamda vay be! diye diye geçen 1 ayın sonucu şunu söyleyebilirim...  

50 bin TL gerçekten iyi bir miktar ve piyasada nerdeyse perti çıkmış ve pert olup tekrar satışını yapanlara bu paralarıda ödemek içler acısı ne yazık ki.. 

Tavsiye edebileceğiniz;  "50 bin TL" üzerine çıkmayacak şekilde otomatik vites araç öneriniz varmıdır? Renoult Fluence tercihim değildir.  2 Kişiyiz bazen yolcumuz misafirimiz oluyor, uzun yollar yapabiliyoruz. 

Piyasada bakmış olduğum araçlar şuan için km 200K civarı malesef. 

Otomobil benzin otomatik olur ise. Lpg taktırmayı düşünebilirim önerilerinde bunu yazarsanız memnun olurum..

Kredi ile satın alacağım için galeriden istanbul içerisinden bakmak zorundayım. Km ler genelde 200Bin civarında tavsiyeniz ne yöndedir. Cevaplarınız için teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Kia cerato olabilir o fiyatlara. Tipi çok güzel. Benzinli otomatik. Bildiğim kadarı ile tüpe de uyumlu. Düşük km li bir araç bulabilirsiniz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Poyraz

Tavsiyelerinizi okuyorum teşekkür ederim hepinize araya girmemek adına pek fazla birşey yazmak istemiyorum. Ford mondeo trend 2011 model 136bin km 53bin tl sizce uygunmudur tabi ki satılmadı ise otomobil. 

Kia, Toyota, ve Opel grubuna şuan tavsiye neticesinde göz atmaktayım. Umarım aradığımızı bulabiliriz. Farklı görüşleri olanlar var ise hepsini tek tek not almaktayım. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Poyraz
(düzenlendi)

Serdar bey, Araç mükemmel ancak malese türkiye genelinde galerilerde dahi yok. Kredi mecruriyetimden dolayı,  istanbul galerilere mahkum olduğumu söyleyebilirim..  Birde ağır hasar kayıtlı otomobiller var kimi 20bin kimi 40bin tavsiye edermisiniz?

Ayrıca DSC-EDC şanzımanlar sıkıntılı diye söyleniyor bunlar liste dışımı kalmalı? Wolkswagen grubunda

tarihinde Çağlar Poyraz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
36 dakika önce, Çağlar Poyraz yazdı:

Serdar bey, Araç mükemmel ancak malese türkiye genelinde galerilerde dahi yok. Kredi mecruriyetimden dolayı,  istanbul galerilere mahkum olduğumu söyleyebilirim..  Birde ağır hasar kayıtlı otomobiller var kimi 20bin kimi 40bin tavsiye edermisiniz?

Ayrıca DSC-EDC şanzımanlar sıkıntılı diye söyleniyor bunlar liste dışımı kalmalı? Wolkswagen grubunda

Kişiden kişiye göre değişir tercih edilme durumu. Ben olsam ağır hasar kayıtlı araba almam mesela. Kredi mecburiyeti demişsiniz, Galerici olunca daha çabuk mu kredi veriliyor? İhtiyaç kredisini bireysel kullanabilirsiniz mesela. 

Edc ve dsg şanzıman konusunda çok bilgim yok maalesef. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Eğer Mondeo vergi yakıt yönünden üzmeyecekse, tek tercih sebebim olurdu. Tüplü 1.6 otomatikten sonra aynı motoru hayatta tercih etmem. Hatta atmosferik araçların yanına yanaşmam.

Turbonun keyfini çıkarın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Poyraz

Serdar bey, Bankadan kredi kullanamıyorum şirket kapanışı verdik sgk nedense önem arz ediyor, bu sebeple Alj finans gibi özel kredi kurumları galeriler ile anlaşmalı olduğu için mecburiyet söz konusu.

Dizel otomatik Mondeo 2.0 yakıt olarak ortalama şehir içi nedir acaba? Bu arada Bmw 2004 320i 180K da LPG li araç tavsiye edermisiniz? 50bin tl civarı. Ford mondeo satılmış maalesef. 

140 beygir Aisin olanlar şehiriçi 9-10 lt yakar.

163 beygir powershift olanlar biraz daha makul yakıyor diye biliyorum.

163 olanlar makyajlı kasalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Poyraz
(düzenlendi)

Şuan için bakmaktayım sanırım çok fazla seçeneğim yok gibi. 

Aklıma takılan diğer husus;

Ford Mondeo 2.0 TDCI Üretim 2007/2010 Aralıkları.

130 HP (96kw) 320NM Şehir içi: 9.8 / Dışı: 5.6   Dizel/EURO4

Ford Mondeo 2.0 TDCI Üretim 2010/2012

140 Hp (103kw)  320NM Şehir içi: 7.2 / Dışı: 4.7  Dizel

Bu nasıl mümkün olabiliyor? Açıkçası anlamış değilim çok karışık. 2010/12 Arası üretilen farklı bir motor mu? Ve öyle ise ciddi miktarda tasaruf mu söz konusudur?

tarihinde Çağlar Poyraz tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
(düzenlendi)
13 saat önce, Çağlar Poyraz yazdı:

Şuan için bakmaktayım sanırım çok fazla seçeneğim yok gibi. 

Aklıma takılan diğer husus;

Ford Mondeo 2.0 TDCI Üretim 2007/2010 Aralıkları.

130 HP (96kw) 320NM Şehir içi: 9.8 / Dışı: 5.6   Dizel/EURO4

Ford Mondeo 2.0 TDCI Üretim 2010/2012

140 Hp (103kw)  320NM Şehir içi: 7.2 / Dışı: 4.7  Dizel

Bu nasıl mümkün olabiliyor? Açıkçası anlamış değilim çok karışık. 2010/12 Arası üretilen farklı bir motor mu? Ve öyle ise ciddi miktarda tasaruf mu söz konusudur?

birebir aynı motor olmadıkları kesin fabrika değerlerine aldanmayın kullanıcı yorumlarını okuyun derim.

tarihinde Emre Öğüt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
20 saat önce, Çağlar Poyraz yazdı:

Benim ikinci dsg aracım cok sükür dsg sikayetim olmadı hiç  dsg kullanan  tekrar gıder dsg alır bırde f1 vıtes olursa tadından yenmez ama arıza yaparsa kenarda ben bunu yaptırır bınerım dıyebilmelisin 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

dizel otomatik fluance düşünülebilir. sorunsuz araba

orfin finanstan kredi veriyorlar reno bayilerinde bir sürü satılık vardır

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Ali Gök yazdı:

dizel otomatik fluance düşünülebilir. sorunsuz araba

orfin finanstan kredi veriyorlar reno bayilerinde bir sürü satılık vardır

Ben de manuel düşünüyorum, sorun çıkarsa ararım :D

Yorum bağlantısı
Ali Gök
17 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ben de manuel düşünüyorum, sorun çıkarsa ararım :D

bozmak için yakman lazım arabayı :D  ben inanmıyorum yeni nesil dci lerden sağlam bir motor olduğunu dünyada

Yorum bağlantısı
Çağlar Poyraz

Siz gerçekten EDC şanzımandan memnunmusunuz? Gerçi nereye baksam Fluence görüyorum şirket aracı çok ancak EDC hakkında baya araştırma yaptım ve çok fazla sorunlarını dile getirenleri youtube de dahil inceledim. Buna Kuru kavrama sebep sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben memnundum . piyasada gezen fluancelerin belki % 80 i şirket aracı millet eze eze kullanıyor çok bir sorun çıkardığı yok kimseye

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sorun izafidir, şirket bana dsgedc vbc versin dünyanın en sorunsuzu derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
1 saat önce, Ali Gök yazdı:

ben memnundum . piyasada gezen fluancelerin belki % 80 i şirket aracı millet eze eze kullanıyor çok bir sorun çıkardığı yok kimseye

Kiralama çıkması bolca EDC icon olacak ilanlarda. İyi bakmak lazım

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

nedense renault ve fiat arac gorunce kiralama sirketleri aklima geliyor...arac satis sitelerinde bile yaziyorlar kiralama araci degildir diye...biraz temkinli olmak lazim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...