İçeriğe Yönlendir

İkiye Bölünen Tofaşlar

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

Bulunduğum bölgede nedense hep bu tür haberleri okuyorum. Çok şükür çoğu da ölüm olmadan atlatılıyor. İnsanın aklına da ister istemez geliyor: acaba arabanın ikiye bölünmesi katlanıp bükülmesinden daha mı iyi diye..

Mobil : http://m.milliyet.com.tr/kazada-otomobil-ikiye-bolundu-4-gundem-2708114/

Pc : http://www.milliyet.com.tr/kazada-otomobil-ikiye-bolundu-4-gundem-2708114/

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bu sorun  tüm  tofaslarda var. Şase yapmayı bilmiyorlar sanırım.

Yada makas yaparken makasın ortasındaki vida yerinden çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

İkiye bölünenler işlem görmüş araçlar. Ön arka farklı araçlardan hurda alınıp sanayide kaportada birleştirilenler.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Tofaşlardaki gizli güvenlik önlemlerinden birisi. Bildiğim bir tane daha var. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Sadece tofaşlar değil ki ikiye bölünen Lamborghini bile var...

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır

Ülkemizde bu arabalara bu paralar nasıl verliyor anlam veremiyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
5 dakika önce, Tayfun Yaman yazdı:

Tamamen yürütme maliyeti ile alakalı maalesef, deyim yerindeyse bakkalda dahi yedek parçası bulunuyor ya hani :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

En yenisi 16-18, orta yaştakileri 30, ilk çıkanları 40 yaşında. Zaten şasesiz (yarım şese derler) araç. 10 yılı dolduğunda tabanı çürümeye başlardı. Sonuç normal.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
(düzenlendi)

Tofaslarin ikiye bölünme sebebi kazalı araçların ortadan kaynatılıp boyatilip tekrar piyasaya surulmesidir. Evet güvenlik anlamında berbat araçlardır ancak ortadan bölünecek kadar da değil. Lamborgini ise karbon fiber yaşam bolmesi olduğundan kaza anında bölme kopabilir ancak bölmenin bütünlüğü zarar görmez 

tarihinde Tolgahan Doğru tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

iki araba çarpıştı diyor kartal nispeten sağlam şae vs gidik ama surucu koltuğuna kadar girmemiş. Yan yatmış traktör ve brodwey ne iş anlamadım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
13 dakika önce, Tayfun Yaman yazdı:

5-6000 lirası olan, ayağını yerden kesmek isteyince başka seçeneği yok. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Taksi çıkması, sanayide toplama, yılların verdiği yorgunluk, çürüme ,yaşı kadar sahip değiştirme, bakımsızlık,onlarca kaza yapıp tekrar trafiğe çıkarılma,yarım yamalak yapılan onarımlar , çürüklerin macunla sivanarak kapatılması , bitik olduğu halde tekrar kullanılması sonuç bölünüyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır
42 dakika önce, Cem Işık yazdı:

5-6000 lirası olan, ayağını yerden kesmek isteyince başka seçeneği yok. 

Bence bunların hepsi vergilendirme sistemi ile alakalı. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

en ucuz araba 10 binlira oldu hurda mevzusuna . napsın insalar araba lüks değil her eve ihtiyaç oldu artık mecburen alıyorlar 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Tofaş’ın bölünmesi ile Lamborghini’nin bölünmesini birbirine karıştırmayın. Çok farklı durumlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sadece tofaşlar değil ki ikiye bölünen Lamborghini bile var...
Biri 60la üçe bölünüyor ötekisi 160la
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

91 Yılında babam 90 model kartal aldı. Sürekli ava ve yaylalara gider. Ne kadar değiştirelim desemde seviyor arabasını. Küçük yerlerde idame ettirmek kolay tofaşları. İkiye bölünmesin diye şasideki zayıf noktayı güçlendirenler duydum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Karosere gömme şase ile yek pare saseler arasında fark elbette var eski araçlarda. Yılların verdiği metal yorgunluğu mukavemet göstermiyor sıfır şase gibi. Hele arkadan çekişli araçta yük tüm karasore biniyorken. Nispeten modelli bmwlerde bile güçlü motor varken kule vs yirtiyor araçlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1990 model olsa, 28 yaşında ucuz paralara satılmak üzere yapılmış bir araba kaza yapınca neden bölünüyor diye düşümenin teknik açıklaması olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 saat önce, Tayfun Yaman yazdı:

Bence bunların hepsi vergilendirme sistemi ile alakalı. 

Açalım bunu biraz? Vergi sistemi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...