İçeriğe Yönlendir

Fiesta Vl - Yakıt Tüketimi

Engin Oynak

Recommended Posts

Evren Erakçora
Tatilin kısa bir özeti. Araç çoğunlukla dolu, klima açık, uzun yolda 100-120 km/h arası hızla gidildi. cfd53934085083aaabbffeba2830072d.jpg
Dizel değil mi?
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Evet Evren Bey, yazmayı unutmuşum.
1.25 benzinli ile 5.5 6 arası benzer şartlarda
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Furkan Kökoğlu

Uzun yolda maksimum 75-80 Km hız ile 3.8
Şehiriçi agresif kullanım 2 Km'de bir ışık olan Samsun'da: 5.6 gördüm maksimum.
Araç 2012 1.4 Tdci 177.000Km'de

Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin

ford-fiesta_1777329.jpg

Görsel direkt ekleyemediğimden sözlükteki bağlantımdan paylaşabiliyorum ancak. 42 litreyle 900 km gidiyorum sayılır genelde. Şehir dışı 1200 ü bulur maksimum.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emre Çoban1

1.5 TDCi manuel, şehir içi ortamam 5 lt. Toplam menzil -yol bilgisayarına göre- 800 km civarı. Sizce de değer çok mu yoksa normal mi?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mesut Piskin

Araç 2013 1.5tdci

Mesafe 1000KM

(Hava filtresi'nin değişimi baya geçmişti fırsat olmadı o şekilde yola çıktım)

Bayram tatilinde göstergeleri sıfırladım depoyu shell den vpower ile fulledim, yolda 1 dafe shell'den  1 defa da opetten yakıt aldım.

Ortalama hızım 120 civarıydı.

Yakıt tüketimim ise 5.4 

Dönüş yolunda her şeyi sıfırladım, çok fazla radar vardı ve yolda boş değildi çok basamadım ortalamı hızım 70 civarıydı.

Döndüğümde yakıt tüketimimin ise 4.7

Ayrıca dönüş yolunda bagaj ve arka koltuklar malzeme doluydu, boş gittim dolu dolu geldim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağatay Kılınç

2 hafta kadar oldu 1.5 tdci aldım. Şehir içi 335 km kullandım ortalama hız 29km ortalama tüketim yol bilgisayarı 4.6 gerçek değer 5 cıktı. Bugün kayseriden adanaya geldim ilk uzun yol deneyimi oldu. Yok bilgisayarı 3.4 gösterdi ortalama hız 90km . Sakin kullandım genelde klima kapalıydı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 hafta kadar oldu 1.5 tdci aldım. Şehir içi 335 km kullandım ortalama hız 29km ortalama tüketim yol bilgisayarı 4.6 gerçek değer 5 cıktı. Bugün kayseriden adanaya geldim ilk uzun yol deneyimi oldu. Yok bilgisayarı 3.4 gösterdi ortalama hız 90km . Sakin kullandım genelde klima kapalıydı. 

4 litre bile olsa çok güzel değer.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Orhan Yaşar

Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. Aracımın 4.5 lt fazla yaktığını görmedim. Klima açık uzun yol rekorum 3.2 Lt. Araç cidden az yakıyor. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdem GÖNCÜ
Hüseyin Öncel yazdı:

arkadaşlar fiesta 1.25 almayı düşünüyorum yakıtı hakkında bilgi verirmisiniz benzinli.

2013 model 1.25 Fiesta aracımın deposu (42 litre) 290 TL’ye doluyor (benzin litre: 6.94) ve tamamı şehir içi, klima kapalı olarak ortalama 580-90 km yol yapıyorum ve “insan gibi” kullanıyorum. Şehir dışı ortalama yakıtı hesaplayacak fırsatım henüz olmadı. Benim bütçeme göre yakıt tüketim miktarı ne ekonomik ne de çok yakıyor. Performans aracı değil, 1.2 TSİ motorlara göre de elbet bi’tık fazla yakıyordur fakat günlük ortalama 10 km yol yaptığım için pek de umursamıyorum.

Son yakıt fiyatlarından sonra fazla km yapmayan, sürekli şehir dışına çıkmayan sürücüler için dizel motorun çok bir artısı kalmadı bence, bu kullanıma göre de dizel-benzin yakıt farkını da bakım farkı karşılar zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Herkese iyi akşamlar minik Ka perte çıktıktan sonra uzun bi süre forumdan uzak kalmıştım. Aranıza tekrardan 2010 Fiesta 1.4 Otomatik(4 ileri tam otomatik) Lpg kitli bir araçla geri döndüm. Aracım 81.000 bin km de. Ankara da sıkışık trafik soğuk hava ve kışlık lastik ile 11lt lpg tüketimi var. Değerler biraz yüksek mi normal mi krş hesabıyla 0.38 kuruşa denk geliyor. Değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde Gurur Aytekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Herkese iyi akşamlar minik Ka perte çıktıktan sonra uzun bi süre forumdan uzak kalmıştım. Aranıza tekrardan 2010 Fiesta 1.4 Otomatik(4 ileri tam otomatik) Lpg kitli bir araçla geri döndüm. Aracım 81.000 bin km de. Ankara da sıkışık trafik soğuk hava ve kışlık lastik ile 11lt lpg tüketimi var. Değerler biraz yüksek mi normal mi krş hesabıyla 0.38 kuruşa denk geliyor. Değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Hayırlı olsun.
Tam otomatik. Soğuk hava ve şehir içi. Normal kabul edilebilir.
Yorum bağlantısı
Ahmet Kaya4948

Bence gayet normal TL bazinda.

Bende de 1.6 dizel focus var TL bazında lpg ile ayni yakiyor.

Bu hesabi başka araclar ilede yaptığımda lpg ve dizel ayni oluyor.

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Mehmet hocam teşekkür ederim.Ahmet bey bakalım yazı bekliyoruz lpg ekonomik mi değil mi diye :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
ibrahim Düsgün
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar yeni 2006 model  lpg benzinli. ford fiyasta araba aldım şehir içi ne kadar lpg yakar tahmini.

tarihinde ibrahim Düsgün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Kullanımınıza göre değişmekle birlikte ortalama 10 LT yakarsınız

Yorum bağlantısı
ibrahim Düsgün

10 lt ile 100 km.. lpg olarak mı teşekürler 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...