İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel Yazılım - Chip Tuning

Beytullah Türkday

Recommended Posts

Beytullah Türkday
(düzenlendi)

Arkadaşlar; 2012 yılında 95.000 km'de 2006 model 2.0 tdci manuel aracımı 6 yıl be 135.000 km boyunca Chip Tuning uygulanmış halde kullandım ve duman atma haricinde hiçbir sıkıntı yaşamadım. Şimdi 2006 model 120.000 kmde mondeo kullanıyorum fakat performans eski aracıma göre çok düşük kalıyor. Şunu da belirtmek isterim motor test sonucu %97 çıkmıştır. Sizlere sorum şu:

- Daha önce mk3 kasa otomatik vites aracına chip tuning uygulatan var mı?

- Sizce Otomatik vites bu konuda sıkıntı yaratır mı?

- Hangi firmanın uygulaması daha iyidir?

Teşekkürler...

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Tapatalk İmzalarını Lütfen Kapatalım
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Sorunuza cevap niteliğinde birşey yazamayacağım ama aracınız hayırlı olsun 2006 model 120.000 km iyi denk gelmiş hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday
(düzenlendi)
2 saat önce, Cemal Demirezen yazdı:
Sorunuza cevap niteliğinde birşey yazamayacağım ama aracınız hayırlı olsun 2006 model 120.000 km iyi denk gelmiş hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Amin, Teşekkür ederim. Araç ilana koyulduğu günün ertesi günü aracı kaçırmadan aldım. Tabi normalden biraz fazla vermiş olabilirim [emoji3]

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
Tapatalk imzalarını kapatalım lütfen
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Duman normal. Chipsiz bile atar. Rölanti de sabit gazda yoksa devam

Şanzıman da çılgın bı tork artışı yoksa sıkıntı olmaz en fazla konvertör mu neydi o gider

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

Fordun otomatik şanzımanlarını bilmiyorum belirli bir torkun üstü zarar verebilir tam detayını bilemem bir remapper ile konuşmak gerek.

Onun dışında yazılım usulünce ve iyi bir yere yaptırıldıktan sonra öcü değildir arabaya harici birşey yüklenmez verileri okunur yedeği alınır o veriler düzenlenir sınırlar dahilince zorlama olmadan güç artışı sağlanır.

Ümit bağıran (2cr) işinin ehlidir çoğu bilindik firma her araba için sabit haritalar yazar gelen aynı marka model arabalara o haritaları yüklerler fakat bu sağlıklı değil.

Fabrikadan aynı zamanda çıkıp aynı km yapılan aynı marka model aracın durumu farklı olur ikiside özel olarak yazılması gerek.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Jatco sağlamdır da. Nereye kadar. ?
Bunun hakkında bir yazı olmalıydı forumda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday
Jatco sağlamdır da. Nereye kadar. ?
Bunun hakkında bir yazı olmalıydı forumda.

Mehmet Bey; ben forumda bulamadım. Ben de tam o sorunun cevabını arıyorum. Nereye kadar? Remaps firmasıyla görüştüm 160 bg 400 Nm tork yaptıklarını otomatik olduğundan bunun üstüne çıkmadıklarını söylediler. Araştırmaya devam...
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Jatco, evet sağlam dayanıklı ve yılı itibariyle güzel bir şanzıman. Ancak, kendi sınırları içerisinde. Bildiğim kadarıyla tork sınırı 340 nm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday
güçle ilgili beklenti nedir 
Daha önceki aracım manueldi ve 170 bg 420 nm tork vardı. Bu aracımdan beklentim o kadar yüksek değil ama alt devirlerde faha iyi hızlanma ve atak olmasını istiyorum
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

orjinal değerleri 130HP/330NM  olan arabanın 170HP de sorun yaşayacağını sanmıyorum fakat şanzıman kaç NM'a kadar destekliyor araştırmak gerek.. Şanzımanada bir yazılım atma durumu olabilir yazılımcınıza sorun derim 

Ben olsam yazılımla beraber emme manifoldunu temizletirim hatta genişletirim, katalizörüde iptal ederim rahatlatırım arabayı:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday

Bu iki videoyu değerlendirir misiniz arkadaşlar. Chip tuning yaptırdım ama pek birşey anlamadım.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday
İki video arasında fark yok gibi. Varsa da ben göremedim🧐
Ben de aynı aynı şekilde sanki yazılım yokmuş gibi hızlanmalar aynı.

Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday
Mail ile mi gönderildi dosya?
Hayır link olarak ekledim. Youtube üzerinden görebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eğer yazılım yapan yere şube ise programı çekip alıyor, mail ile orijinal dosya gönderiliyor, modifiye ediliyor, mail ile geri geliyor. Pcde iki dosya oluyor. Yanlışlık ile orijinal dosya geri yüklenmiş oluyor bazen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bende var chip tuning. Daha dogrusu eski sahibi var demisti benim bir bilgim yok. Bizim şanziman 310nm max torku var. Ama ayni sanziman vw 350 nm max olarak vermis katalogda. Cok asiri zorlamayip bakimlarini iyi yapinca bisey olmaz diye umuyorum ama bir firma plakalaei asindirip bozacagi icin yapmadiklarini soylemisti. Hizlanma videonuz da normal geldi bana bende de boyle.

Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday
Eğer yazılım yapan yere şube ise programı çekip alıyor, mail ile orijinal dosya gönderiliyor, modifiye ediliyor, mail ile geri geliyor. Pcde iki dosya oluyor. Yanlışlık ile orijinal dosya geri yüklenmiş oluyor bazen
Bende de böyle yapıldı ama gelen program yüklendi gibi gördüm. Bakacağım artık olmadı eskisini yükleteceğim bir fark yok gibi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gidip durumu anlat. Kontrol etsinler. Yazılım hemen etki ediyor zaten. İllaki 100 200 km yürümeye gerek yok

Birde, araçta ufaktan arıza varsa yazılım pek fark etmiyor. Turbo basıncı veya enjektör vs

Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday
Bende var chip tuning. Daha dogrusu eski sahibi var demisti benim bir bilgim yok. Bizim şanziman 310nm max torku var. Ama ayni sanziman vw 350 nm max olarak vermis katalogda. Cok asiri zorlamayip bakimlarini iyi yapinca bisey olmaz diye umuyorum ama bir firma plakalaei asindirip bozacagi icin yapmadiklarini soylemisti. Hizlanma videonuz da normal geldi bana bende de boyle.

Ben bu arabayı alalı 2 ay falan oldu gündüz çekilen video chip tuning öncesi ve bir fark yok. Acaba ben satınalmadan önce uygulama yapılmışmı bilmiyorum. 1.250 tl ödeme yaptım eğer bir değişiklik olmayacaksa gerek yok geri yükletirim daha iyi. Verdiğiniz tork değeri katolog değeri yani şanzımanın dayanacağı değer değil. Aracın ürettiği değer 310 nm ama üst sınır hakkında pek bilgi edinemedim.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Beytullah bey, videodan anladığım gayet orjinal halde. Yazılım yok gibi. Yazılım yapan yerle görüşmek gerekli.

Bu arada tapatalk imzasını kapatırsanız seviniriz:)

Yorum bağlantısı
Beytullah Türkday
Gidip durumu anlat. Kontrol etsinler. Yazılım hemen etki ediyor zaten. İllaki 100 200 km yürümeye gerek yok
Birde, araçta ufaktan arıza varsa yazılım pek fark etmiyor. Turbo basıncı veya enjektör vs
Aynı videoları onlara da göndereceğim bakalım ne diyecekler. 15 gün içinde iade edebiliyor diye söylediler. bakacağız artık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...