İçeriğe Yönlendir

Jeep Liberty Hakkında Sorular?

Haluk Koldaş

Recommended Posts

Haluk Koldaş

Herkese selamlar aslına ilk olarak bu araç pek aklımda yoktu daha çok Duster tarzı az yakan 4 cekerlere bakıyordum fakat daha sonradan bir  arkadaşımın da bana tavsiyesiyle bu aracı araştırmaya başladık ve baya bı hoşuma gitti ama  çevremde kimsede bu araçtan olmadığı için çok gercekci bi bilgim yok sadece genel şeyleri forumlardan araştırarak öğrendim.Boyle bi aracı istememin sebeplerini söyleyim aracı öncelikle Ava ve balığa rahat bir şekilde gitmek için istiyorum ayrıca yeni bir kızım olduğu için şu anki aracım küçük geliyor (aracım Fiat Punto) önceliklerim  bunlar sorulara gelirsek.

1-ilk sorum aracı dizel mi yoksa benzinli mi alınmalı? ama şöylece bişey var dizel araçların km benzinlilere göre daha yüksek bu araçlarda km ne kadar önemli bu arada verebileceğim maksimum fiyat tas catlasa 60000 TL.Benzinli araçlarda 100bin km altında baya bı araç var.

2-bagaj boyutları için ne dersiniz bebek arabası ve bizim kendi eşyalarımızı alirmi araç LPG li olsa bile.

3-dedigim gibi araç hakkında pek bilgim olmadığı için alırken nelere dikkat etmeliyiz .

4-son olaraktan bakımları ve yedek parçaları çok pahalı mıdır?

Biraz uzun yazdığımız farkındayım ama simdilik aklıma  gelenler bunlar.Kac zamandır kafamı kurcalayan şeylerdi bu sorduklarında şimdiden herkese çok teşekkür ederim.İyi forumlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Merhaba, forumda liberty konusunda roman yazabilecek kadar teknik bilgi yorum vs mevcut... konulari incelemenizi oneririm...

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Dizeli çok verimli değil, benzin + lpg olanı alınmalı. Forumda 3-4 tane var şu an aktif liberty kullanıcısı. Ben 5 sene kullandım yakın zamanda sattım. Sattığım araç 250 bin km’de idi. Tık ses yoktu hala. Çok keyiflidir, bakımları makuldur. Alışınca başka araç keyif vermez. Alırken iyi kontrol ettirmek şart.

Yorum bağlantısı
Haluk Koldaş
Şimdi, Alpay Sumer yazdı:

Merhaba, forumda liberty konusunda roman yazabilecek kadar teknik bilgi yorum vs mevcut... konulari incelemenizi oneririm...

Teşekkürler oradaki konuların hepsini okudum fakat bazı sorularının cevabı yoktu ondan tekrar sordum .

Şimdi, Cem Işık yazdı:

Dizeli çok verimli değil, benzin + lpg olanı alınmalı. Forumda 3-4 tane var şu an aktif liberty kullanıcısı. Ben 5 sene kullandım yakın zamanda sattım. 

Teşekkürler ya bende dizel hakkında öyle duydum fakat LPG taktırdım da bagaj küçülür diye korkuyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arka koltuklar orta sınıf araba kadar. Bagajı ufak, lpg ile iyicene küçülüyor. Port bagaj şart. Tl bazında orijinal ölçü lastikler ile bir çok dizel araçtan az tüketimi. Sorunsuz. İster asfalt istersen gözünün kestiği her yerde seni üzmez yolda bırakmaz.

Alt takım iyi ise otomobil gibi rahattır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3,7 benzinli alıp kullanacaksınız.
Keyfini çıkaracaksınız.
Sorun yaşayacağınız tek yer bagajı. Bagajı küçük.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Koldaş
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Arka koltuklar orta sınıf araba kadar. Bagajı ufak, lpg ile iyicene küçülüyor. Port bagaj şart. Tl bazında orijinal ölçü lastikler ile bir çok dizel araçtan az tüketimi. Sorunsuz. İster asfalt istersen gözünün kestiği her yerde seni üzmez yolda bırakmaz.

Alt takım iyi ise otomobil gibi rahattır

Çok teşekkür ederim cevap için zaten Edirne'de çok yakıcagini  düşünmüyorum anca haftasonlari Ava giderim arada bı İstanbul belki yılda birde Uzunyol yaparım o konuda kafam rahat ta işte bu bagaj sıkıntısı olacak malum bagaj büyük diye ikna ediyorum eşimi:-) ama en azından benim aracından büyüktür herhalde:-)

8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

3,7 benzinli alıp kullanacaksınız.
Keyfini çıkaracaksınız.
Sorun yaşayacağınız tek yer bagajı. Bagajı küçük.

Yorum için çok teşekkürler.

Bide km çok önemli mi mesela bazı araçlarda 100bin üstü alınmaz derler ya bunlarda öyle bı sorun yok herhalde.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
2 dakika önce, Haluk Koldaş yazdı:

Çok teşekkür ederim cevap için zaten Edirne'de çok yakıcagini  düşünmüyorum anca haftasonlari Ava giderim arada bı İstanbul belki yılda birde Uzunyol yaparım o konuda kafam rahat ta işte bu bagaj sıkıntısı olacak malum bagaj büyük diye ikna ediyorum eşimi:-) ama en azından benim aracından büyüktür herhalde:-)

Yorum için çok teşekkürler.

Lpg deposunu kenara alırsanız eğer, bagaj gayet genişler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Koldaş
Şimdi, Cem Işık yazdı:

Lpg deposunu kenara alırsanız eğer, bagaj gayet genişler.

Aynen o yüzden LPG takılmamis olanlara bakıyorum en azından ben kendi kafama göre yaptırırım yer açmaya çalışırım diyom. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İnce tanklar var. Onlardan koltuk arkasına uzunlamasına takılacak. Üzerine kapak yapılacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Servet abinin dedigi gibi ince silindir tanklar var cok mantikli. Lpg li bile olsa araciniz yaklasik 300 400 lira masrafla degistirilebilir. Tank omru 10 sene zaten.

Bagaj ufak ama havaleli yuklenmeye musait.

Edirne gibi yerde cok yakmaz bu arac.

Sagda solda petrolde yada park ederken herkes soru soracak buna aliskin olun :)

Parca konusunda sikinti yok her parcasi var gordugum kadariyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Koldaş
26 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İnce tanklar var. Onlardan koltuk arkasına uzunlamasına takılacak. Üzerine kapak yapılacak.

Koltuk arasına takılabilecegini bilmiyordum bu fikir için teşekkürler gerçekten ben bagajda iyice kenara yasarım diye düşünüyordum tabi güzel bı usta bulmak lazım neyse o iş aldıktan sonra gene araştırılır zaten 

8 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Servet abinin dedigi gibi ince silindir tanklar var cok mantikli. Lpg li bile olsa araciniz yaklasik 300 400 lira masrafla degistirilebilir. Tank omru 10 sene zaten.

Bagaj ufak ama havaleli yuklenmeye musait.

Edirne gibi yerde cok yakmaz bu arac.

Sagda solda petrolde yada park ederken herkes soru soracak buna aliskin olun :)

Parca konusunda sikinti yok her parcasi var gordugum kadariyla.

Aynen o zaman LPG li alsak yeni taktirmaktan daha az masraflı olur galiba yorum için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Aynen o zaman LPG li alsak yeni taktirmaktan daha az masraflı olur galiba yorum için teşekkürler.
Koltuk arasina degil bu arada, arkasina. Yine ayni mantikta bagajda koltugun arkasina paralel takiliyor ama ince uzun tip tank. Yuksekligi ile az yer kapliyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Koldaş
2 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:
8 dakika önce, Haluk Koldaş yazdı:

Koltuk arasina degil bu arada, arkasina. Yine ayni mantikta bagajda koltugun arkasina paralel takiliyor ama ince uzun tip tank. Yuksekligi ile az yer kapliyor.

Anladım zaten kısmet olursa alırsam gene bu konuda fikirlerinize danisicam inşallah.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

İlanlarda askeriyeden çıkma var 30 40 bin km de satılıo şuan. Dun fatih abi baktı sunruf la kararsn ayna yokmuş ama onlarda Önemsiz derseniz bakın derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Vergisi çok olmasa eve 3. Araç olarak alacağım tam keyif arabası. Hele o İstanbul’da satılan 8 adet araçlardan km leri çok az hemde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

edirnede varmıdır ustası vs bi araştırmak lazım.

km 100 binde alınmaz diyen adamlar varmı hala yav :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benim sattığım araç bu aşağıda linkini verdiğim. 31 aralık 2017 de 37 bin liraya satmıştım . Benden alır almaz ilana koydu sahibi. Al satcı sanırım ama hala satamadı. A dan Z ye herşeyi sorunsuz kusursuz idi. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-sahibinden-satilik-kazasiz-jeep-cherokee-561095511/detay

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bagaj en önemli etkenlerden birtanesi ise ben liberty almazdım onu söyliyim. 

2 tane puntoya girecek yükü alır o ayrı konu havaleli yükleniyor çünkü ama yinede bagajı küçük 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
8 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Benim sattığım araç bu aşağıda linkini verdiğim. 31 aralık 2017 de 37 bin liraya satmıştım . Benden alır almaz ilana koydu sahibi. Al satcı sanırım ama hala satamadı. A dan Z ye herşeyi sorunsuz kusursuz idi. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-sahibinden-satilik-kazasiz-jeep-cherokee-561095511/detay

Yine düştü rakamı, ilk zamanlar güzel bir hevesle 50 küsürleri yazmıştı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben 160 bin km gibi almıştım 6 sene önce, neredeyse 90 bin km yaptım üstüne. Bir sefer termikli fan, 2 sefer de radyatör değiştim. Satmama yakın zamanda şanzıman balaları bitti yolda kaldım, 245.000 km gibi onlar değişti. Onun haricinde rutin fren balatası vs hatiç masrafım olmadı. 2002 model araç için bence makul. Dediğim gibi çok keyifli araçtır. Bebek arabası çok büyük değilse büyük tankla bile bagaj yeter, ama sık sık lpg alabilirim derseniz 40 litrelik lpg tankı bagaja sola konumlandığında bagaj epey ferahlıyor. Benim depo 60 litre idi. İstanbuldan çıkıp bolu’ya tek depo lpg ile girebiliyordum. (270 km civarı) 

3 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Arabadan anlamam uzun süre kullanacağım deyip 2 gün sonra ilana koydu sahibi, al satcıymış. Ucuz buldu atladı üstüne:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Ben 160 bin km gibi almıştım 6 sene önce, neredeyse 90 bin km yaptım üstüne. Bir sefer termikli fan, 2 sefer de radyatör değiştim. Satmama yakın zamanda şanzıman balaları bitti yolda kaldım, 245.000 km gibi onlar değişti. Onun haricinde rutin fren balatası vs hatiç masrafım olmadı. 2002 model araç için bence makul. Dediğim gibi çok keyifli araçtır. Bebek arabası çok büyük değilse büyük tankla bile bagaj yeter, ama sık sık lpg alabilirim derseniz 40 litrelik lpg tankı bagaja sola konumlandığında bagaj epey ferahlıyor. Benim depo 60 litre idi. İstanbuldan çıkıp bolu’ya tek depo lpg ile girebiliyordum. (270 km civarı) 

benim depo 35 litre içine 27 28 litre lpg alıyor tam bitikken .

geçen hafta bi kapadokya kayseri vs dolanıp geldim petrolcülerle arkadaş olduk 30 kere durdum heralde :D 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
10 dakika önce, Ali Gök yazdı:

benim depo 35 litre içine 27 28 litre lpg alıyor tam bitikken .

geçen hafta bi kapadokya kayseri vs dolanıp geldim petrolcülerle arkadaş olduk 30 kere durdum heralde :D 

Dalgınlık olmaz işte fena mı? :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Arabadan anlamam uzun süre kullanacağım deyip 2 gün sonra ilana koydu sahibi, al satcıymış. Ucuz buldu atladı üstüne:)
Dövelim?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Haluk Koldaş yazdı:

Bide km çok önemli mi mesela bazı araçlarda 100bin üstü alınmaz derler ya bunlarda öyle bı sorun yok herhalde.

200 bin altında bulacağınızı sanmıyorum.. Bu araçta da mekanik sorunsuzluk daha önemli.. 

Bu sebeple kilometre son bakacağınız şey olsun.. 

Kilitleri çalışıyor mu, balataları kaçırıyor mu, şaft yerinde duruyor mu vs mekaniğe odaklanmalı ve gidip bakmalı, anlamıyorsanız baktırmalısınız.. Ekspertiz firmaları testleri bu araçta işe yaramaz. Ben olsam ekspertize sokmazdım.  

45 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Vurgun yapacaktı demek :)

Ooo avukatın arabadan ne para kaldırdım diyecekti. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...