İçeriğe Yönlendir

Jeep Liberty Hakkında Sorular?

Haluk Koldaş

Recommended Posts

Levent Güzelkalp
11 dakika önce, Ali Gök yazdı:

hadi hayırlısı zehir bulaşsın :D 

Bulaştı abi sayenizde videolar falan :) Aracın Yutubede inceleme videosu tanıtım falan hiç yok sizin c.tesi videoları tam bu anlamda oldu 

5 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Babama sorayım araçların alımını kendisi yaptı. 400 küsür adet alındı ancak kaç farklı türde giriş yaptı belki hatırlar. Çoğunluğu hava kuvvetleri olmak üzere farklı birimlere de verildi.
Aslında amaçları bunları ambulansa dönüştürmekmiş ancak şasi kısa olduğu için yapamadık demişti. Araçların km lerin düşük olması normal çünkü bazı araçlar uzun süre yattı. Mesela Çanakkale hava radarına verilen jeep 3 sene hiç kullanılmadı. Kapalı garajda yattı ama o esnada bakımları yapıldı mı birliklerin kendi askerleri mi ilgilendi sorayım.
Mısırın f16 larını revize ettik ancak Amerikan sistemi üzerine çalıştığımız için karşılığında para yerine o sisteme göre bir ürün almak gerekiyormuş. Mısırın elindeli 400 aracı almak zorunda kaldık. Babam hiç razı değildi ancak üstten emir geldiği için imza atıp kabul etmek zorunda kaldı.
Babam 2005 e kadar ulaştırmada çalıştı. Sonrasında farklı bölüme geçip 2006 da emekli oldu. Sanırım 2005 yılında giriş yaptı araçlar.
Şu an 1 tane Eskişehir Hava Jet üstünde kullanımda var. 2010 yılında Kütahya Hava Er Eğitim Tugayında birlik komutanı Tuğgeneralin makam aracı olarak bu araç kullanılıyordu

Ben bunu rivayet diye biliyordum ama son zamanlarda sahibinde.com bakanlık çıkması diye 100-200 tane satan kişi vardı onu aradığımızda o bahsetti askeriyeden alındı diye bazı ilanlarda bayrak demiri bile duruyor sökmemişler tampondan km den az olma sebebi bu herhalde kullanmamışlar komutan arabası olarak kullanılmış gelende herhalde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bagajın ve iç hacmin genişliği nasıl? Sürüşte kör nokta var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
5 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

sürüşte kör nokta yok beni etkileyen. fluance göre daha net yol görüşü var belkide yüksek diye piskolojik bilmiyorum

bağajı küçük gibi duruyor ama tavana kadar yükleyebilindiğinden fluance bagajı ne koyduysan bu da alır tahminimce. yükseklik çok büyük avantaj

tatile giderken 5 adet orta ölçek tekerlekli valiz koydum ıvır zııvrlarıda doldurum sağına soluna koltuğa eşya koymadım. 

benim tank küçük ama 32 litre . 60 takacağım direk bi müsait anda üzerinede bi kutu yaptıracağım yığacam gidecek başka çaresi yok

bagaj diyince saminin grandı tek geçerim ama o ayrı konu. bağaj değil ev gibi bişe

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
15 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Kör nokta için aynaların dış taraflarına dış bükey ufak aynalar takmıştım ben,onlar olursa eksiksiz oluyor. Görüş açıları vs. birçok araçtan iyidir. Şu an kullandığım şikoda da bizonun görüş rahatlığı yok örneğin. Alışınca bizon  iğnenin deliğinden geçer rahatça.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

bagaj tatil veya kişisel eşya taşınması için yeterli. Ama ben araziye çıkarken mesela bagaj yetmiyor. tavan sepeti bı konudaki eksikliği kapatıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
8 dakika önce, Ertan Çabuk yazdı:

bagaj tatil veya kişisel eşya taşınması için yeterli. Ama ben araziye çıkarken mesela bagaj yetmiyor. tavan sepeti bı konudaki eksikliği kapatıyor.

Abi arka koltuğu yatırıp uzun yatak yapabiliyor musun kendine? lpg tankı engel oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
10 dakika önce, Ertan Çabuk yazdı:

Tavan sepetine gurban abim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

motor sesini severim senin...

Tavan sepetine gurban abim.

benim boy 186cm 3 4 defa arka koltuğu yatırdım çaprazlamasına arabada yattım. lpg tankı kenarda ve küçük. Ali nin tankı gibi. Ha uzun olsa nolur, üzerini kapatır uygun bir şekilde yine arkayı düz hale getiririm.

Abi arka koltuğu yatırıp uzun yatak yapabiliyor musun kendine? lpg tankı engel oluyor mu?
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
4 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Sanırım araç alt yapısı gereği lpg tankını renolardaki gibi araç altında dışarıda duran stepne yerine takılma durumu yok mecburen bagaj içine mi konuyor ?

Araç altında yer yok lpg tankı için,olsa da arazi arabası bu güvenli olmaz diye düşünüyorum darbeye vs karşı. En mantıklısı , geniş bagaj ihtiyacı varsa tabi tüpün küçük seçilip koltuk arkası yerine arka sol yana alınmasıdır. Sık sık lpg alınır ama depo koltuk yatırmaya mani olmaz. Benim arka koltuğun arkasında 70 litr idi. KOltuk yatsa da tüp ortada kalıyor ve işe yaramıyordu koltuğun yatması.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
28 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Araç altında yer yok lpg tankı için,olsa da arazi arabası bu güvenli olmaz diye düşünüyorum darbeye vs karşı. En mantıklısı , geniş bagaj ihtiyacı varsa tabi tüpün küçük seçilip koltuk arkası yerine arka sol yana alınmasıdır. Sık sık lpg alınır ama depo koltuk yatırmaya mani olmaz. Benim arka koltuğun arkasında 70 litr idi. KOltuk yatsa da tüp ortada kalıyor ve işe yaramıyordu koltuğun yatması.

oo sendeki 70 miydi. sağlam menzil vardır onda o zaman. şehir dışı kaç km yapıyordun abi ?

bende ilk müsait anımda 60 lık tankı atacam arkaya 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

60 lt lazım en azından 20 lt yaksa 300 km menzin yapar, sürekli lpg almak sinir bozucu, hele dağa çıkınca alacak yer de bulunmaz.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

dağda benzin. Lpg tehlikeli olabilü [emoji16]
Tankı büyük tutup uygun şekilde yatak ve bagaj alanı projem dr var [emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Ertan Çabuk yazdı:

dağda benzin. Lpg tehlikeli olabilü emoji16.png
Tankı büyük tutup uygun şekilde yatak ve bagaj alanı projem dr var emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Neden tehlikeli abi?(ilk kez duydum)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Sanırım araç alt yapısı gereği lpg tankını renolardaki gibi araç altında dışarıda duran stepne yerine takılma durumu yok mecburen bagaj içine mi konuyor ?

Bir saat önce, Cem Işık yazdı:

Araçların dış kısmına- altına lpg tankı koymak yasak. Güvenlik.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
7 dakika önce, Ertan Çabuk yazdı:

dağda benzin. Lpg tehlikeli olabilü emoji16.png
Tankı büyük tutup uygun şekilde yatak ve bagaj alanı projem dr var emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Höh o ne be :)

4 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Araçların dış kısmına- altına lpg tankı koymak yasak. Güvenlik.

Öyle bir yer yok zaten. Altını vura vura devam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

suda bırakır, tırmanırken çekişi düşürür rampada bırakır veya çamurda debelenirken..
kaçak riski sanırım

Neden tehlikeli abi?(ilk kez duydum)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Uygulamasını duydum ancak araziye giren araçlar için ciddi risk.
yurtdışında lpg ve benzin tankını tek depo halinde üretimş dahi varmış. tabi bizde yok [emoji16]

Clio4 gibi stepnesi araç altında olan modellerde proje yapılıp onay alınarak dışında özel muhafaza olacak şekilde dışarı konuluyor diye biliyorum
Yorum bağlantısı
Cem Işık
17 saat önce, Ali Gök yazdı:

oo sendeki 70 miydi. sağlam menzil vardır onda o zaman. şehir dışı kaç km yapıyordun abi ?

bende ilk müsait anımda 60 lık tankı atacam arkaya 

İstanbul çıkışla 130-150 km/s ortalama Bolu’ya giriyordum.260-265 km gibi gidiyordu.

Yorum bağlantısı
Haluk Koldaş
(düzenlendi)
12 saat önce, Ali Gök yazdı:

hadi hayırlısı zehir bulaşsın :D 

Valla bulaştı sağlam bulaştı Hemde arabamı satılığa koydum satıldığı gibi alıcam bi tane kısmetse😃bide depo 32lt demişşin bende 40 45 litrelik düşünüyorum LPG yi sizinkiyle kaç km yapıyo acaba bu bizon???

tarihinde Haluk Koldaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
19 dakika önce, Haluk Koldaş yazdı:

Valla bulaştı sağlam bulaştı Hemde arabamı satılığa koydum satıldığı gibi alıcam bi tane kısmetse😃bide depo 32lt demişşin bende 40 45 litrelik düşünüyorum LPG yi sizinkiyle kaç km yapıyo acaba bu bizon???

Şehir içi 20 litre 

ş dışı 13 litre yakıyor benm araba 

Depo 60 litrelik takacam menzil çok kısa sinir ediyor

Yorum bağlantısı
Haluk Koldaş
(düzenlendi)
59 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Şehir içi 20 litre 

ş dışı 13 litre yakıyor benm araba 

Depo 60 litrelik takacam menzil çok kısa sinir ediyor

Menzil olarak ne kadar gidiyor acaba tek depoyla ???60 litrelik takılınca gene köşeyemi yaslıcaksınız tüpü yoksa koltuk arkasınamı olacak sığarmı yan tarafa 60 lt???

tarihinde Haluk Koldaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...