İçeriğe Yönlendir

Corona - Yağ Lambası

Fuat Özgödekli

Recommended Posts

Fuat Özgödekli

Merhabalar arkadaşlar ben Fuat ÖZGÖDEKLİ Toyota Corona marka aracimin yağ lambası yanıyor gaza basınca sönüyor ilk olarak yağ yağ filtresi ve musurunu değiştirdik bir kaç gün o şekilde kullandım fakat tekrar aynı sorun başladı bu sefer yağ pompası ve ana ve kol yataklarını değiştirdim fakat gene yanıyor gaza basınca sönüyor bunun icin başka ne yapabilirim bu sorunu nasıl çözebilirim

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aramıza hoşgeldiniz, yağ seviyesi ne durumda? Eksilme vs var mı? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ kanllarını k.myasal ile temizleyip doğru viskotize yeni yağ konup denenmeli idi ilk olarak. tersten gidilmiş? ana kol yatak değişiken motor indi mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fuat Özgödekli

Hayır motor inmedi Altan açıldı üstten hava ile alttan benzin ile yıkandı yağ basınç saati ile yeni pompayi kontrol ettik rölanti de basınç neredeyse yok gaz verince normale biniyor

6 saat önce, Cem Işık yazdı:

Aramıza hoşgeldiniz, yağ seviyesi ne durumda? Eksilme vs var mı? 

Teşekkür ederim hoş bulduk yag eksiltme yok 750 km gittim tek seferde olduğu gibi duruyor 

7 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Sanki yağ seviyesi düşük gibi. Yağı olması gerekenden az koymuş olabilir misiniz?

Hayir efendim 4 lt koyduk yağ çubuğunda da tam gorunuyor

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
(düzenlendi)

Tahminim düşük rölanti devri yeterli basıncı sağlamıyor.Lpg ayarı ile optimum rölanti devri ayarlanır ise sorunun düzeleceği kanisindayim.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
22 saat önce, Fuat Özgödekli yazdı:

yeni pompayi kontrol ettik rölanti de basınç neredeyse yok gaz verince normale biniyor

başka pompa takılacak o zaman?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...