İçeriğe Yönlendir

Sollama İçin Sinyal mi Sellektör mü?

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Erdoğan Temur

Konyadaki sürücülerin ne yapacağını kestiremiyorsun. İstabulda az çok belli ediyorlar.

Adamın arkasından 60 7ü le gidiyorum. Adam sağa sinya veriyor şerit değiştirmiyor. Sonradan öğrendim ki geç yanımdan gitmiş :)

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Doğan Arşiray

Trafik kuralları herkesin uyduğu zamanlarda işe yarayan şeylerdir. Direndim direndim sonunda pes ettim ben. Kimseyi ihbar da etmiyorum artık. Çünkü kimse durdurulmuyor çevirme noktalarında. Hatalar ve bilinçli ihlaller, ödül olarak kalıyor. Adam kırmızıda geçiyor peşinden denk gelecek olan tüm yeşillerde geçmiş olurken ben belki tüm kırmızılarda durmak zorunda kalıyorum. Önemli değil 10 dk beklerim. Ama kaç kez şahit oldum. Embesillerin çoğunlukta olduğu bir trafik mevcutsa yapacak bir şey kalmıyor. Bindiğim araba iyi gidiyorsa arkadan uzaktan selektör yapanlarla ilgilenmem, araç geçiyorsam, daha da basar mal gibi kalmalarını sağlarım. Sürekli arkayı kontrol ederim ve arkada benden hızlı gelen varsa zaten yol veririm. eğer arkadan gelen araç dibinizde bitmişse, siz arkanıza bir süredir bakmıyorsunuz demektir ve yanlıştır.  Araç yürümüyorsa da, ilk aralıkta yol veririm hiç de bulaşmam, trafiğin akış hızına uyarım.

Teoride ise hangi koşul olursa olsun, geçiş süresinde sol sinyal yanar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...