İçeriğe Yönlendir

Almanya Park Cezası

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

2 ay kadar önce Frankfurt a fuar a gitmiştim. Havalimanından araç kiraladım ve iki gün kullandım. Şehir merkezinde ara sokağa aracı park ettim ve yaklaşık 1 saat sonra döndüğümde silecekte 10 eur luk bir makbuz vardı. Translate den çevirerek anladığım kadarıya aynı yerde 30 dk dan fazla park ettiğim için belediye ceza kesmiş. Makbuzu aldım , aracı teslim ettim ancak benden ek ücret istenmedi. Bu hafta eve kiralama şirketinden yazı gelmiş, ceza için 27 eur istiyorlar. Sizce bunu benden tahsil edebilirler mi? Kiralamada kullandığım kredi kartı yurtdışına kapalı. 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Ön provizyon almamışlar mıydı   kartınızdan kiralarken.

Bir daha yurt dşına gitmeyecekseniz,  ödemezseniz  alamazlar.Gidecekseniz , tekrar araç kiralamada vs karşınıza çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yurt disina gitmedim fakat bildigim kadariyla hasmet abinin dedigi gibi ek bir bedel alip onu ceza ucretli gecis vs lerde kullanilmak veya sonradan ek ucrete tabii olabilecek durumlarda mahsup edebilmek amaciyla blokeye bir bedel aliniyor...Bence odeme yapabileceginiz bir yontem var ise odemeye calisin...Dunya kucuk yillar sonra cok buyuk bir meblağ la karsilasma durumunuz olabilir.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Siz oradayken kartinizdan bloke edildiyse aliyorlar. Bu yoksa alamiyorlar. Lakin bir sonraki cikisinizda karsiniza gelir. Havaallaninda is yapan kiralama sirketleri hava meydanlari isletmelerinin (simdi adini hatirlayamadigim) havuzuna dahiller. Mimlenirsiniz ve ulke disinda hangi havaalanina inseniz bu cezayi odemeden kurtulamazsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
On 21.07.2018 at 23:51, Haşmet Güngör yazdı:

Ön provizyon almamışlar mıydı   kartınızdan kiralarken.

Bir daha yurt dşına gitmeyecekseniz,  ödemezseniz  alamazlar.Gidecekseniz , tekrar araç kiralamada vs karşınıza çıkabilir.

Provizyon alındı ancak 10 gün sonra iade edilmişti. 

4 saat önce, Onur Bulut yazdı:

Tahsil edemezler.Fakat ceza yediyseniz ödemelisiniz.

Ödeyecek bir kanal bulamıyorum.  Cezayı belediye kesmiş. Makbuz da yok. 10 eur tamam da kiralama şirketine 30 eur ödemek istemiyorum. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Cezayı yemişseniz ödemeniz gerekir. Faiz, vergi, ödeme süresi geçince ek külfet vs. 10 avro nasıl 30 olmuş?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Zamanında Amerika'dayken arkadaşım trafik suçundan dolayı mahkeme tarafından ceza yemişti. Ödemeden çıktı, şimdi giremiyor. Ona da yazı vs gönderdiler ama ödemedi.

Tekrardan Amerika Birleşik Devletlerinden vize alamayacağına dair yazı yolladılar en son.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

İş kiralama firmasından çıkar, sizi bi  mahkemeye verir mesela şengen bile alamazsınız. benimki tahmin, avrupalılar yaparlar, almanlar kesin yaparlar.

o 30 euro da belki bir şeyi yanlış yaptınız, haber vermeden teslim ettiniz vs, onun cezası olabilir.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Cezayı yiyen sizseniz ödemesini de siz yapmalısınız. Aracı teslim ederken ceza makbuzunu ve 10 euroyu bıraksaymışınız iyi olurmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alabilir mi ?

isterse alabilir, dünya küçüldü artık.. 

Bir yolunu bul ve öde Erhan. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bende batuma arabamla gitmiştim bir otelin yanına yol kenarına park etmiştim aynı sekilde döndügümde ceza yazmıslar zaten direk tr plaka görünce yapısıyorlar. ya kasıtlı yapıldı yada süresi vardi cünkü yanlarımda önümde arkamda duran arabalarda ceza kagıdı yoktu. direk bankaya gittim ödedim. cıkarken giderken veya arkamdan ceza filan gelsin istemedim birazda pimpirikliligim yüzünden ödemeyedebilirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Birde Almanya'da bazi eyaletlerde 10 dakikaya 10 euro. Ardindan her 10 dakika icin 7.5 euro uygulamasi var. Sizde 30 dakika dediginize gore 25 euro burdan cikiyor zaten. Kalan 2 euroda muhtemelen kiralama sirketinin oldugu icin onlara kesilen sorumluluga dair bir cezanin ekstrasi. Veya bu cezayi size bildiri veya baska herhangi evrak isleri icin sizden talep ettigi matbunun bedeli. Diye dusunuyorum. Son kismi tahmin yuruttum sadece.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Benzer durum benim başıma 1-2 ay kadar önce Budapeşte'de geldi. Aracı teslim edeceğim günün sabahı, park ettiğim sokakta 20 Euro park cezası yemiştim. 10 gün içinde ödememem durumunda ise meblağ aşırı artıyordu. Aracı teslim ederken durumu anlattım, en yakın postaneyi tarif ettiler, oraya ödedim. Muhtemelen sizin rakamın da 30 Euro'lara çıkmasının nedeni ödemediğiniz için oluşan gecikme zammıdır. Avrupa ülkelerinde bu tip detaylar pek unutulmaz, bu nedenle benim size tavsiyem kiralama şirketinin istediği bedeli ödemeniz, ancak karşılığında da park cezasının ödendiğine dair bir belgeyi mail ile istemenizdir.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
2 saat önce, Mustafa Yenigün yazdı:

Benzer durum benim başıma 1-2 ay kadar önce Budapeşte'de geldi. Aracı teslim edeceğim günün sabahı, park ettiğim sokakta 20 Euro park cezası yemiştim. 10 gün içinde ödememem durumunda ise meblağ aşırı artıyordu. Aracı teslim ederken durumu anlattım, en yakın postaneyi tarif ettiler, oraya ödedim. Muhtemelen sizin rakamın da 30 Euro'lara çıkmasının nedeni ödemediğiniz için oluşan gecikme zammıdır. Avrupa ülkelerinde bu tip detaylar pek unutulmaz, bu nedenle benim size tavsiyem kiralama şirketinin istediği bedeli ödemeniz, ancak karşılığında da park cezasının ödendiğine dair bir belgeyi mail ile istemenizdir.

Firma sitesini kontrol ettin ancak ödemenin nasıl yapılacağı konusunda detaylı bir bilgi yok. Firmaya mail attım. bakalım dönüş olacak mı

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Odeme dekontunuzu kaybetmeyin tarihi unutmayin...Gun gelir lazim olursa belgeniz bulunsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...