İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2008 Sonradan Sis Farı Takmak

Bedirhan Tulga

Recommended Posts

Bedirhan Tulga

Merhabalar Van 1.4 TDCi ye sahibim aracımda sis farı yok malum sitelerde 75-150 lira arasında çerçeveli takım sis farı satılıyor montajlarken bi sorun olurmu bizimkilerde çıkma kapak yok kesip montaj yapacağız galiba. Elinde sis farlı çıkma temiz tamponu olan varsada ilgilenebilirim tamponumun tırnakları vs Kırık hiç yaptırmakla uğraştırmış olmam. İyi forumlar .

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Merhaba, bu araçlarda sis farı yerine çıkabilen bir bakalit parça takılı diye biliyordum aracınızın resmi var mı? 

Yorum bağlantısı
Bedirhan Tulga

Resmi yokta yani klasik Van fiesta tamponu inçe yani öyle kaliteli bişey değil anlatabildimmi bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
8 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Merhaba, bu araçlarda sis farı yerine çıkabilen bir bakalit parça takılı diye biliyordum aracınızın resmi var mı? 

Çıkmıyor maalesef. Kalıp halinde tampon ile bütün. Makyajlı kasa nasıldır bilmiyorum tabi. Bu dediğim 2003-2005 model yılları arası için geçerli. 

@Bedirhan Tulga sis farı takıp hat çekmek ile bitmiyor iş. Ön sis farlı, far anahtarı da almalısınız. Epey fiyatlı bir parça. Bunu almalısınız dememdeki sebep, arka sisler ön sislerden bağımsız çalışmak zorunda. Yani alınmalı dediğim far anahtarında sis farı ilk kademesi sadece arka sisleri, ikinci kademesi ön-arka beraber yakıyor. Muayenede geçirmezler yoksa. Yasal olanı bu şekilde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
2 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Çıkmıyor maalesef. Kalıp halinde tampon ile bütün. Makyajlı kasa nasıldır bilmiyorum tabi. Bu dediğim 2003-2005 model yılları arası için geçerli. 

@Bedirhan Tulga sis farı takıp hat çekmek ile bitmiyor iş. Ön sis farlı, far anahtarı da almalısınız. Epey fiyatlı bir parça. Bunu almalısınız dememdeki sebep, arka sisler ön sislerden bağımsız çalışmak zorunda. Yani alınmalı dediğim far anahtarında sis farı ilk kademesi sadece arka sisleri, ikinci kademesi ön-arka beraber yakıyor. Muayenede geçirmezler yoksa. Yasal olanı bu şekilde.

Ön sis farlı anahtar alınmasına gerek yok. Soldaki cepligin içine sis farı için ayriyeten bir tuş konuldu mu oradan açıp kapatılabilir.Benim aracımda şuan o şekilde.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 saat önce, Onur Bulut yazdı:

Ön sis farlı anahtar alınmasına gerek yok. Soldaki cepligin içine sis farı için ayriyeten bir tuş konuldu mu oradan açıp kapatılabilir.Benim aracımda şuan o şekilde.

O dediğiniz işin kolay tarafı. Zaten önerimin sonunda yasal olanının bu olduğunu söyledim. İş bilen bir görevli denk gelirse muayeneden geçirmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...