İçeriğe Yönlendir

Bagaj Halısı Yapmak İçin Malzeme Tercihi

Selim Kaya

Recommended Posts

Selim Kaya

Merhaba arkadaşlar.

Epey bir zamandır bagaj tabanımı, bir sıra beyaz köpük, kalın naylon, orijinal halı ve bagaj ölçülerinde yolluktan oluşan 4 katlı bir kombinasyon ile kaplıyorum.

Şu linkteki gibi bir ürünü alıp, orijinal bagaj halısının ölçülerinde keserek tek kat halinde, daha derli toplu olması için bir çalışma yapmayı planladım. Lâkin görüleceği üzere 100*120 ebatlarındaki bir parça için 160 TL 'den bahsediliyor.

Son çare koyu renkli halı alıp, istediğim ölçüde kestirerek overlok ile sonuca ulaşmak. Bu ve benzer bir çalışma yapan daha önce oldu mu? Ya da daha uygun maliyet ile nasıl çıkarım bu işin içinden. Tavsiyede bulunacak herkes için şimdiden teşekkürler. Bu arada 80-90 liraya satılan kauçuk/plastik bagaj koruyucuları düşünmüyorum. Benim istediğim şık bir görüntü oluşturmak.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

linkteki ürün bagaj hiç uygun değil zaten. zemine ince kontrplak kesilir düz taban elde edilir, üstüne de bildiğimiz ev halıfleksi kesilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ev halıfleksleri 3 mm ve bu benim düşündüğüm kaliteli görünüme yeterli gelmez gibi. En azından normal halı kalınlığında birşeyler düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bende su sehirici dolmuslarda kullanilan plastik malzemeden(Mebran olabilir)  alarak yan taraflarinida silikon yardimiyla 3d hale getirmeyi dusunuyorum..akabilecek birsey oldugunda da saga sola gitmemis olur. goruntusu kotu olacaktir ama hakkini verse yeter...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
16 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

plastik malzemeden(Mebran olabilir)

nem tutar alt tarafa zararlı

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

daha önce forumdan bir kaç kişi bağaj havuzu yapmıştı lastikten ama konularını bulamadım sanki birini @Serhan Gürbüzol abi yapmıştı diye hatırlıyorum mondeo için 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
55 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Şu anki halini paylaşayım. 

1A689069-53CA-49DF-A6FB-FD7F280BC430.jpeg

uzun vadede koku ve küf yapar bunlar

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

En güzeli bagaj havuzu.Bagajı kim görecek.Ben son 3 aracımada hazır havuzlardan aldım bagaj tertemiz kaliyor.Halı en ufak tozu belli ediyor,sıvı dökülünce leke ve koku yapıyor.Kışın yıkasan kurumuyor.Yinede tercih sizin tabi.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
15 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

uzun vadede koku ve küf yapar bunlar

Naylon 'dan şüphelenmedim değil bu konuda. Biraz da bunun etkisi var tabi yapmak istediğim halı işi için.

9 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

En güzeli bagaj havuzu.Bagajı kim görecek.Ben son 3 aracımada hazır havuzlardan aldım bagaj tertemiz kaliyor.Halı en ufak tozu belli ediyor,sıvı dökülünce leke ve koku yapıyor.Kışın yıkasan kurumuyor.Yinede tercih sizin tabi.

Biraz takıntılıyım :) Ben gördüğüm için başıma iş açıyorum zaten.

Aslında paspas yerine de yapmayı düşündüm böyle bir şey. Ev halkı, arabaya terlikle bineceksiniz bundan sonra dedim diye terlikle kovaladı :D Ev halkı dediğim de hanımdan ibaret. Ayakkabıyı kutu içinde koltuk altına, ev terliği gibi araba terliği planım vardı olmadı. En azından bunu yapmak istiyorum.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
37 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Naylon 'dan şüphelenmedim değil bu konuda. Biraz da bunun etkisi var tabi yapmak istediğim halı işi için.

Biraz takıntılıyım :) Ben gördüğüm için başıma iş açıyorum zaten.

Aslında paspas yerine de yapmayı düşündüm böyle bir şey. Ev halkı, arabaya terlikle bineceksiniz bundan sonra dedim diye terlikle kovaladı :D Ev halkı dediğim de hanımdan ibaret. Ayakkabıyı kutu içinde koltuk altına, ev terliği gibi araba terliği planım vardı olmadı. En azından bunu yapmak istiyorum.

iyi kovalama ile yetinmiş bir de peşine fırlatma var ki o anne olunca kazandıkları bir meziyet :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

O ilk paylaştığın malzeme çok da işine yaramaz seni yorar. En kralı duralit kestirip onun üstüne kenarları taşacak şekilde halı yapıştırmandır. Onu da iki taraflı yapıştırırsan orijinal gibi olur. 

Yerin şeklini alacak diğer her şey düzgün göstermez bozuk bir görüntü sunar, ilk paylaştığın dahil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
2 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Onu da iki taraflı yapıştırırsan orijinal gibi olur. 

Yerin şeklini alacak diğer her şey düzgün göstermez bozuk bir görüntü sunar, ilk paylaştığın dahil.

Çift taraflı çalışma iyi olur dediğin gibi. Düşünmemiştim bunu. Hem koltuk tarafına menteşe ile bir dikme birleştirerek araya gizli bir bölme de olur ıvır zıvır koymak için. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Benimde bagaja bir şeyler yapmam gerekiyor. Bagajın çok güzel bir halısı var ama kirli bebek arabasını oraya koyasım gelmiyor.

Onu koruyacak, kışın ıslak arabayı da rahatça bagaja koyacak bir şey istiyorum. 

İnternet te bagaj havuzu bulamadım, siyah minibüs muşambası yukarda bahsedilen membran tarzı birşey düşünüyordum.. :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
20 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Benimde bagaja bir şeyler yapmam gerekiyor. Bagajın çok güzel bir halısı var ama kirli bebek arabasını oraya koyasım gelmiyor.

Onu koruyacak, kışın ıslak arabayı da rahatça bagaja koyacak bir şey istiyorum. 

İnternet te bagaj havuzu bulamadım, siyah minibüs muşambası yukarda bahsedilen membran tarzı birşey düşünüyordum.. :(

kendi bagaj havuzunu kendin yap 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bende bu malzemeyi düşünüyordum, 3d bagaj havuzu terlemiyor mu peki

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Halının üstüne direkt minibüs alt döşeme malzemesinden yapıldı. Kenarlarına overlok cekildi. Bagajı açınca orijinal bir şeymiş gibi duruyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
On 24.07.2018 at 10:02, Sami Demirpaz yazdı:

Bende bu malzemeyi düşünüyordum, 3d bagaj havuzu terlemiyor mu peki

Terler, arada bir kontrol etmek lazım onu.

Videodaki muşamba da kırışıyor çok hoş durmaz. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
29 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Terler, arada bir kontrol etmek lazım onu.

Videodaki muşamba da kırışıyor çok hoş durmaz. 

Bagaj havuzu bulamadım uygun, bir gün gidip aksesuarcıda model deneyeceğim en son heralde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...