İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Direksiyon Derisi Değişimi

Mehmet Çelebi

Recommended Posts

Mehmet Çelebi

Aldığımda eski ve kenarları yırtılmaya başlamış deriyi değiştiriyim dedim direksiyon kılıfı diken yerler 250 lira gibi bir fiyat verince dedim ben bu işi hallederim gerçek dana derisi satan yer buldum 50 liraya iki kılıf çıkacak boyda aldım zaten kesip verme şansları yok, deriyi kesip dikerken derinin sert olmasından dolayı büzüşmeye başladı baktım olmadı mecbur gidip daha yumuşak bir deri aldım, sökmüşken artık boyaları soyulmuş direksiyondaki vites değiştiren düğme ve kollarıda boyuyayım dedim onlar gri boya aldım boyadım sonra grupta Derviş in bulduğu nikelaja benzer boya alıp onunla boyadım, dikişleri makinayla diktirdiğim arkadaş bazı yerleri yamuk diksede genede fena olmadı, kısaca 2 deriyi almamdan dolayı maliyet 100 deri 25 gümüş boya 5 terzi toplam 130 liraya mal oldu82ba063fdfe25173cece9cb68b08d080.jpg21ac26866a94ff0b1dbef88b0b08ca97.jpg37eaad23aec99d74bd56fcc7277d1c7b.jpg982d529bea5b776bd76b2d5ea8c79f69.jpgedfebfce2df10cae7cf54e70ddae59a7.jpge57e2e9605c842e9175d10e9c53e660e.jpg0d528c96c4d21fca7c81a38c6bd42ed3.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Gerçek deri ayrı bir kalite havası veriyor arabaya. Elinize sağlık. Çok güzel olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Elinize sağlık, ben de kendi yapabileceğim şeyleri yapmaktan zevk alıyorum. Genelde sonuç hüsran olsa da:) gayet güzel olmuş sonuç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Yorumlar için teşekkürler biraz uğraşlı olsada sonuç güzel oldu orjinal deri hem kaliteliteli gösteriyor hem daha dayanıklı oluyor

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Güzel olmuş, fotoğraflarda filtremi var ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
Güzel olmuş, fotoğraflarda filtremi var ?
Filtre yok araba güneşte olduğundan böyle çıktı
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Bende yakın zamanda böyle yaptırdım. Mükemmel rahat kaliteli ve güzel işçilik oldu. 150 liraya yaptırdım. Vites körüğü ile 200 tl verdim.7adfdcd308f97fcde7ba6d44ee9b882f.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
Bende yakın zamanda böyle yaptırdım. Mükemmel rahat kaliteli ve güzel işçilik oldu. 150 liraya yaptırdım. Vites körüğü ile 200 tl verdim.7adfdcd308f97fcde7ba6d44ee9b882f.jpg
150 deseler hiç uğraşmaxdım sizinkide güzel. Olmuş Dana derisimi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
On 26.07.2018 at 22:41, Kemal Mert yazdı:

Bu işlemi yaptırdığınız yerin telefon ve adresini verirmisiniz

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Mesajınizi yeni gördüm kusura bakmayınız. Benim kaportaci arkadaş yaptırdı yerini ve kimin yaptığını bilemiyorum inanın. Vakit baya geçmiş halen ihtiyacıniz varsa öğrenebilirim.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert
150 deseler hiç uğraşmaxdım sizinkide güzel. Olmuş Dana derisimi
Ne derisidir bilemem ama çok memnunum. Orijinal gibi. Ele tam oturuyor terletmiyor. İlk zamanlar keskin bi kokusu vardı. Şimdi oda kalmadı. Ben gayet memnunum.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Öztürk

Ben yurt dışında iken çok sevgili bilgi küpü (!) eşim arabanın deri direksiyonuna ekstradan kılıf takmanın iyi bir fikir olduğunu düşünmüş 😂 Gördüğümde hemen çıkardım kılıfı ama kılıfın zımpara gibi iç yüzeyi nemle beraber direksiyona yapışmış ayrılmış sürtünmüş vs derken direksiyonu resmen törpülemiş. Özellikle üst kısımları. ilk çıkardığımda durum berbattı. kılıfın iç tarafının izi olduğu gibi çıkmıştı direksiyona. Ama çok şükür deri direksiyonun sonradan toparlama gibi bir özelliği var. Biraz toparladı benimki de, en azından kılıfın izi kalmadı ama o kısım zımparalanmış gibi duruyor zarar görmemiş kısımla karşılaştırılınca. Başta deriyi değiştirmeyi düşündüm ama yırtık yok delik yok ne gerek var dedim sonradan. Boya kullanacağım, ve el becerim sıfırın altında olduğu için bir ehlini bulup yaptıracağım. 

Benim direksiyondaki asıl sıkıntı gri direksiyon kollarının artık simsiyah olması. Mehmet beyden biraz daha detaylı bilgiye ihtiyacım olacak o konuda. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emin Uz
On 27.12.2018 at 10:23, Kemal Mert yazdı:

Mesajınizi yeni gördüm kusura bakmayınız. Benim kaportaci arkadaş yaptırdı yerini ve kimin yaptığını bilemiyorum inanın. Vakit baya geçmiş halen ihtiyacıniz varsa öğrenebilirim.

Bende sizin mesajı yeni farkettim..yazmış oldugumu bile unutmuşum..Aslında hala ihtiyaç var..Eğer işim düşen illerden biri ise gittiğim zaman tavsiyeniz üzere bende yaptırayım diyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Fatih Öztürk
Mehmet Çelebi yazdı:

Aldığımda eski ve kenarları yırtılmaya başlamış deriyi değiştiriyim dedim direksiyon kılıfı diken yerler 250 lira gibi bir fiyat verince dedim ben bu işi hallederim gerçek dana derisi satan yer buldum 50 liraya iki kılıf çıkacak boyda aldım zaten kesip verme şansları yok, deriyi kesip dikerken derinin sert olmasından dolayı büzüşmeye başladı baktım olmadı mecbur gidip daha yumuşak bir deri aldım, sökmüşken artık boyaları soyulmuş direksiyondaki vites değiştiren düğme ve kollarıda boyuyayım dedim onlar gri boya aldım boyadım sonra grupta Derviş in bulduğu nikelaja benzer boya alıp onunla boyadım, dikişleri makinayla diktirdiğim arkadaş bazı yerleri yamuk diksede genede fena olmadı, kısaca 2 deriyi almamdan dolayı maliyet 100 deri 25 gümüş boya 5 terzi toplam 130 liraya mal oldu82ba063fdfe25173cece9cb68b08d080.jpg21ac26866a94ff0b1dbef88b0b08ca97.jpg37eaad23aec99d74bd56fcc7277d1c7b.jpg982d529bea5b776bd76b2d5ea8c79f69.jpgedfebfce2df10cae7cf54e70ddae59a7.jpge57e2e9605c842e9175d10e9c53e660e.jpg0d528c96c4d21fca7c81a38c6bd42ed3.jpg

Mehmet Bey, gri direksiyon kollarının sökümü direksiyonu ve deri kılıfı sökmeden mümkün mü? Mümkün ise nasıl? Benimkiler simsiyah durumda.. Deri kılıfın değişime ihtiyacı yok boya ile hallolur o yüzden onu deri boyası ile boyamayı düşünüyorum ama kollar beni düşündürüyor. O gri parçaları nasıl söktünüz, nasıl boyadınız, ve boyarken +/- tuşlarını nasıl korudunuz bilgi ve tavsiye verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Elinize sağlık. Ben de aliexpressten aracıma uyumlu suni deri almıştım 150₺. Kendim direksiyonu söküp diktim. Kulakçık kısmında deri içeri girmesi lazım. O yüzden sökmek mecburi. 1 günümü almıştı bu dikme işi. Sonuç güzel oldu ama

OBMZhv.jpeg

p0vecL.jpeg

ojmnlm.jpeg

VHELCS.jpeg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
Fatih Öztürk yazdı:

Mehmet Bey, gri direksiyon kollarının sökümü direksiyonu ve deri kılıfı sökmeden mümkün mü? Mümkün ise nasıl? Benimkiler simsiyah durumda.. Deri kılıfın değişime ihtiyacı yok boya ile hallolur o yüzden onu deri boyası ile boyamayı düşünüyorum ama kollar beni düşündürüyor. O gri parçaları nasıl söktünüz, nasıl boyadınız, ve boyarken +/- tuşlarını nasıl korudunuz bilgi ve tavsiye verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Kolları sökmek için airbagi sökmeniz lazım, hem kabloyu çıkarmak hrmde parçaları çıkarmak için, direksiyonu sökmenşze gerek yok, kızaklıdır eger aşagı dogru çektiğinizde gelmiyosa ince birşeyle arasını kanırtın çıkar + - tuşlarıda boyadım önce 300 lük zımpara sonra astar attım üstüne boyadım, tavsiyem gümüş renge boyamayın gri renge boyayın, boyaları attı belki güneşten dolayı bilemiyorum şu an gene söktüm tekrardan boyama aşamasındayım

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
Mehmet Çelebi yazdı:

Kolları sökmek için airbagi sökmeniz lazım, hem kabloyu çıkarmak hrmde parçaları çıkarmak için, direksiyonu sökmenşze gerek yok, kızaklıdır eger aşagı dogru çektiğinizde gelmiyosa ince birşeyle arasını kanırtın çıkar + - tuşlarıda boyadım önce 300 lük zımpara sonra astar attım üstüne boyadım, tavsiyem gümüş renge boyamayın gri renge boyayın, boyaları attı belki güneşten dolayı bilemiyorum şu an gene söktüm tekrardan boyama aşamasındayım

Jant sprey boyasi uygunmudur acaba denemek istiyorum aslinda bende  fazla kararma yok ama rengi cok canli gozukuyor guzel calisma elinize saglik.    

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
Halil ibrahim Oruc yazdı:

Jant sprey boyasi uygunmudur acaba denemek istiyorum aslinda bende  fazla kararma yok ama rengi cok canli gozukuyor guzel calisma elinize saglik.    

dediğim gibi krom rengi veren gümüş rengine boyadım boyalar attı o dediğiniz boya olur

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
Mehmet Çelebi yazdı:

dediğim gibi krom rengi veren gümüş rengine boyadım boyalar attı o dediğiniz boya olur

Jant boyasinin daha guclu tutuculugu var biliyorum ama parlaklik opakmi matmi cikar plastik uzerinde uygulama yapmadim hic

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
Jant boyasinin daha guclu tutuculugu var biliyorum ama parlaklik opakmi matmi cikar plastik uzerinde uygulama yapmadim hic
Mat çıkar parlaklık istiyorsan vernik atman lazım
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...