İçeriğe Yönlendir

Hyundai Accent Era mı? Toyota Corolla mı?

Emirhan Karaca

Recommended Posts

Emirhan Karaca

Merhaba arabaı değiştirmeyi düşünüyorum iki araç arasında kaldım 2009 civarı era ile 2007 civarı Toyota Corolla arasında kaldım tüp lü tercih etmeyeceğim ama önüme temiz ama tüplü çıkarsa tercih ederim neden olmasın hangi araç bana daha az sıkıntı çıkarır hangisinin bakımı praçaları daha uygun olur hangisi daha az yakar (günümüz yakıt fiyatlarında bu etmen çok önemli ) tavsiyelerinizi esirgemeyin.

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

2007 Corolla multimode dediğimiz yarı otomatik (robotize edilmiş manuel) ile gelir. manueli ise 5 ileri şanzıman ile gelir. bakımları hafif parçası normal seviyede pahallıdır. kronik arıza bulunmayan bir modeldir. 124bg benzinli , dual vvt-i motor ile gelir. lpg uyumu sorunsuz olsada , ortalama 150bin km de sübapları bozabilir. fakat güvenliği performansı yakıt ekonomisi ve rahatlığı güzel bir araçtır. aslında era ile rakip olmayacak bir modeldir. sorun anlamında kesinlikle çok daha az sorun çıkarıp , 2.elde daha çok piyasasını korur corolla .

era ile ilgili çok bilgim yok. yanıltıcı olmamak adına yorum yapamıyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

2 seçenek varsa tabiki corolla tercih edilmeli, era ile 1000 km tecrübem oldu, gittiği kadar iyi duramayan bir araç, çok güven vermedi bana. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Corolla e140 kasa ise açık ara corolla derim, 4 ileri tam otomatiği de mevcut(vites belirtmemişsiniz gerçi). Era da güzel araçtır ama corolla daha kaliteli oturaklıdır. Parça sıkıntısı olmaz ikisinde de ama eranın parçası bariz daha ucuz olur. Toyota parçası ucuz bir marka değil.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
6 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Era kullandınız mı tecrübe lik kısa da olsa?

Era yol tutuşu, frenleri nispeten zayıf bir araçtır, gidişi güzel(hele ki dizelini tutana aşk olsun) ama duruşu daha önemli. Era alsam ilk iş spor yay+jant+lastik alırdım. Corolla ile kıyaslayınca elbette corolla üstün gelir.

Yorum bağlantısı
Emirhan Karaca

İkisi aynı segment olmasada temiz fiyatları birbirine yakın o yüzden iki seçenek arasındayım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Forumda aynı segmentte fluence var satılık, her iki araçtan daha iyi bana kalırsa. 

Yorum bağlantısı
Yılmaz Gökçe

İkisinide kullanmış biri olarak 

Yol tutuş , güvenlik ve konfor olarak her zaman corolla derim

Ama keşke era daki 110 hp dizel motor corolla da olsaydı :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Era'yı şirket aracı olarak kullanmıştım.
Resmen uçarak gidiyor, yerden kesiliyor. Gittiği kadar maalesef duramıyor.

2007 dizel Corolla'm vardı. İki yıl kadar kullandım. Parçası her ne kadar daha pahalı olsa da sorunsuzluk hesaba katılınca daha ekonomik olacağını düşünüyorum.

İkisi arasında kesinlikle Corolla alırdım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Era mi frenleri hep kötü derler, bizdeki Getz in frenlerin bence çok iyi, neden eralar böyle anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
4 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Era mi frenleri hep kötü derler, bizdeki Getz in frenlerin bence çok iyi, neden eralar böyle anlayamadım.

110 bg dizel getz ile carrera 4s e arkadan çarptım, o kadar da iyi değildi frenleri :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

110 bg dizel getz ile carrera 4s e arkadan çarptım, o kadar da iyi değildi frenleri default_lol.gif
Eyvah, kasko olmasa duman olur insan.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:
6 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

110 bg dizel getz ile carrera 4s e arkadan çarptım, o kadar da iyi değildi frenleri default_lol.gif

Eyvah, kasko olmasa duman olur insan.

Porsche sağlam arabaymış onu anladım da getzin cidden kaskoya ihtiyacı oldu(şükür ki vardı)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tabii frenin güçle orantılı olması lazım, bizim Getz 82 beygir, 110 olsa belki zayıf gelebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bende eranın dizeli vardı .  varsa forumdan lamborgini gallardo flan kafa kafaya kalkış denemesi yapardık :D 

ben memnundum ama hep era gibi kullandım 150 ile viraja girmedim  önümdeki adamın fren lambasını göre göre gaza basmaya hiç devam etmedim her daim uzaktan yavaşladım sıkıntı yaşamadım.

eğer arada sadece 2 yaş fark ile corolla alınabiliyorsa corolla alırdım

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

İki araba aynı sınıf değil karşılaştırmak bile. Accent yerine i30 olsa bile tercihim corolla olurdu. Corolla her yönüyle güvenilir, sağlam bir araçtır. Hyundainin lrtak özelliği motor güçlü iyi hızlanıyor fakat duramıyor. Cerato ile jaguar ile kapıştık burdur çıkışı 180 ile radarı görüp frene basınca jaguar gibi duramadım. Sunuçta polis arkadaşlar ikimizide öptü. Ayrıca hyundainin süspansiyonları çok zayıf. Geyik testlerini izlemenizi öneririm. Hyundainin daha çok ekmek yemesi lazım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Radar gördükten sonra frene basmak fayda etmez, daha fazla basıp devam edilir.[emoji3]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Siz radarı gördüyseniz, radar da sizi görmüştür [emoji4]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Radar gördükten sonra frene basmak fayda etmez, daha fazla basıp devam edilir.[emoji3]
Belki bir ümit ikinci kademenin altına düşeriz diye ama nafile[emoji847]
Siz radarı gördüyseniz, radar da sizi görmüştür [emoji4]
Çok çok iyi görmüşlerdi birde biz cenazeye gidiyorduk polis demezmi bugünde herkes cenazeye gidiyor..... tövbe tövbe... ama şu soruma cevap verdi burdan gölhisara kadar radar varmı dedim, o dedi yok yok ve hakkaten yoktu.
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
10 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Belki bir ümit ikinci kademenin altına düşeriz diye ama nafileemoji847.pngÇok çok iyi görmüşlerdi birde biz cenazeye gidiyorduk polis demezmi bugünde herkes cenazeye gidiyor..... tövbe tövbe... ama şu soruma cevap verdi burdan gölhisara kadar radar varmı dedim, o dedi yok yok ve hakkaten yoktu.

mevzu i30 ile corolla kıyaslaması olursa corollanın tek bir özelliğinin bile i30 dan iyi olacağını düşünmüyorum corollada iken bir yağmur yağsın sanki kafama damlıyor hissi oluştu kaportası o kadar inceki dışardaki her ses kulağımın dibinde i30 yol tutuşu olarakta yer performans olarakta yer kalite olarakta yer.. accent ve altındaki araçlar hariç hyundai toyotadan kat ve kat iyidir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...