İçeriğe Yönlendir

Sizce Hangi Sigorta Firması Daha Güvenli ve Sorunsuz?

Mustafa Kenar

Recommended Posts

Sani Gerşon
1 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Emmi nereyi önerirse

Emmi nasıl kitle... eee önerirse ben de onu yaptırıyorum :p

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
6 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Emmi nasıl kitle... eee önerirse ben de onu yaptırıyorum :p

Pazar günü hepinizin acısını çıkaracam :crazy:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Senin sigortan beni ilgilendirmez diye tazminat davasına da yazabilirseniz olur, 

Gerek yok yazmaya.  tazminat davasını haklı olduğun her hasarda açabilirsin.. Sigortanın olması yada olmaması.. yada sigorta şirketinin kalitesi önemli değil.. 

Önemli olan dişe dokunur bir sebep oluşmamasıdır.

90 gün boyunca onarım izninin verilmemesi ve 90 gün boyunca oluşan mağduriyet de dişe dokunur bir sebeptir. 

Kaza yapmışım, kusursuzum ve karşı taraf trafik poliçesinin numarasını verip, geçmiş olsun diyip, evine gidiyor. Ben artık kaç gün süreceği belli olmayan onarım sürecine başlıyorum.. Bir de sigorta şirketi dandik, eksperi gelmiyor, onarım izni verilmiyor.. Yasal süreler bekleniyor hep.. Suçum ne.   

Evet yaşanmış bir olay vardır, bir kamyon onay verilmemesi sebebiyle 90 gün yatmış ve araç sahibi kusurlu tarafa iş kaybı sebebiyle dava açmıştır.  

Bu gibi durumlarda muhatap karşı tarafın sigortası değil bizzat kusurlu taraftır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Gerek yok yazmaya.  tazminat davasını haklı olduğun her hasarda açabilirsin.. Sigortanın olması yada olmaması.. yada sigorta şirketinin kalitesi önemli değil.. 
Önemli olan dişe dokunur bir sebep oluşmamasıdır.
90 gün boyunca onarım izninin verilmemesi ve 90 gün boyunca oluşan mağduriyet de dişe dokunur bir sebeptir. 
Kaza yapmışım, kusursuzum ve karşı taraf trafik poliçesinin numarasını verip, geçmiş olsun diyip, evine gidiyor. Ben artık kaç gün süreceği belli olmayan onarım sürecine başlıyorum.. Bir de sigorta şirketi dandik, eksperi gelmiyor, onarım izni verilmiyor.. Yasal süreler bekleniyor hep.. Suçum ne.   
Evet yaşanmış bir olay vardır, bir kamyon onay verilmemesi sebebiyle 90 gün yatmış ve araç sahibi kusurlu tarafa iş kaybı sebebiyle dava açmıştır.  
Bu gibi durumlarda muhatap karşı tarafın sigortası değil bizzat kusurlu taraftır. 

Abi şu anda böyle bir davayı kazanan var mı? Bence kimse şahıstan bu şekilde tazminat alamaz şahıs üzerine düşen yükümlülüğü zaten yerine getirmiş sigorta yaptırarak böyle bir dava açılırsa da sadece ihbar yükümlülüğü var. Dava açılsa taraf olunsa bile şahıstan para alınabileceğini sanmıyorum sigorta kapsamında olan bir durum için.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gelir kaybı, kar kaybı, iş durması alabilir. Kira bedeli alabilir.
Bunlar sigorta kapsamında değildir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Anadolu Sigorta (Yerli, Milli, Sorunsuz) 
Bir yılda üç kaza. İkisinde karşı taraf kusurlu ve kaçma var. Olay mahalli fotoları ve videoları ile belgeli kaçanların ve kusurlarının. Işık ihlali ikisi de. Araç üç sefer onarıldı ve sonraki yıl git kardeşim başka kapıya dendi.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir yılda üç kaza. İkisinde karşı taraf kusurlu ve kaçma var. Olay mahalli fotoları ve videoları ile belgeli kaçanların ve kusurlarının. Işık ihlali ikisi de. Araç üç sefer onarıldı ve sonraki yıl git kardeşim başka kapıya dendi.

Nasıl korktularsa. [emoji23]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

İkisinde karşı taraf kusurlu ve kaçma var

Dava açıldı mı abi? Karşı taraf belli ise evrak vs paylaşmadan mı kaçtılar, nedir?

Biz şirket aracımıza arkadan vuranı kovaladık. Kadın otoparka kaçtı, bi de cıngar çıkardı. 2.5 saat sonra evraklarını paylaşmaya polis ve kocası ile görüştükten sonra razı oldu. Paylaştığı evraklarla onu dolandıracağımızı, parasında gözümüz olduğunu falan ima etti. Neler çektik ya...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir de sigorta şirketi dandik, eksperi gelmiyor, onarım izni verilmiyor.. Yasal süreler bekleniyor hep.. Suçum ne.   

Kendin söylüyorsun yasal süreler bekleniyor diye. Trafiğe çıktığın anda tüm bunları kabul etmiş olursun. Kamyon sefer yapamadı diye kar talebinde bulunuyorsa gitsin yasa koyucudan istesin. Ben zorunluyu yaptırmışım adamın işini de mi garantiye alacağım. Hakim bu işin fıtratında var bu kaza hali derse ne olacak ? Aldığın kamyon otobüs 7/24 para mı kazanacak, garantili araba arıza yaptı üstünde yüklü hadi alsın Mercedesten parasını.. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Nasıl korktularsa. [emoji23]

Oraları şey etmeyelim
Dava açıldı mı abi? Karşı taraf belli ise evrak vs paylaşmadan mı kaçtılar, nedir?

Biz şirket aracımıza arkadan vuranı kovaladık. Kadın otoparka kaçtı, bi de cıngar çıkardı. 2.5 saat sonra evraklarını paylaşmaya polis ve kocası ile görüştükten sonra razı oldu. Paylaştığı evraklarla onu dolandıracağımızı, parasında gözümüz olduğunu falan ima etti. Neler çektik ya...

Trafiğe gittim. Yaralama var mı, yok. Git işine dedi iki kere. Kasko ya ahanda kanıt dedim. Hallederiz dedi halletti.

Kendin söylüyorsun yasal süreler bekleniyor diye. Trafiğe çıktığın anda tüm bunları kabul etmiş olursun. Kamyon sefer yapamadı diye kar talebinde bulunuyorsa gitsin yasa koyucudan istesin. Ben zorunluyu yaptırmışım adamın işini de mi garantiye alacağım. Hakim bu işin fıtratında var bu kaza hali derse ne olacak ? Aldığın kamyon otobüs 7/24 para mı kazanacak, garantili araba arıza yaptı üstünde yüklü hadi alsın Mercedesten parasını.. 

30 gün termin süresi olan parça 90 gün gelmiyor araba yatıyor. Kasko ucuz parça peşinde. Müşteri mağdur

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Oraları şey etmeyelim Trafiğe gittim. Yaralama var mı, yok. Git işine dedi iki kere. Kasko ya ahanda kanıt dedim. Hallederiz dedi halletti. 30 gün termin süresi olan parça 90 gün gelmiyor araba yatıyor. Kasko ucuz parça peşinde. Müşteri mağdur

Çarpanın sorunu mu ? Geri geri giderken ağaca vurdun, parça gelmiyor ağaca ceza mı vereceğiz ? :D

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Volkan Turkmen yazdı:
Anadolu Sigorta (Yerli, Milli, Sorunsuz) 

Kasko herhalde abi. 1 yılda 3 hasarını sorunsuz ödemiş adamlar daha ne yapsınlar :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
8 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

ağaca ceza mı vereceğiz

cezalı ağaç hiç mi görmedin?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
8 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

cezalı ağaç hiç mi görmedin?

Kamyon gördüm..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çarpanın sorunu mu ? Geri geri giderken ağaca vurdun, parça gelmiyor ağaca ceza mı vereceğiz ? default_lol.gif
Olay parça tedariği. Freelander, Sivas faciası sonrası onarımı yapıldı. Aracı aldım gittim. Bir kaç gün sonra tampon gözüme bi garip göründü. Götürdüm onarımı yapan yere. Sökün dedim tamponu. İçerideki bariyer değişmemiş düzeltilmiş. Acentamı aradım, ilgili yerlere haber gitti. Parça geldi ve onarımı yapan yere ihtar verildi.

Bunu yapan firma iyidir.

Kasko herhalde abi. 1 yılda 3 hasarını sorunsuz ödemiş adamlar daha ne yapsınlar default_smile.png 
5 hasar da olabilir veya 5 yıl hiç olmayabilir. Müşteriye kapıyı göstermek ne ayıp bir şey
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Olay parça tedariği. Freelander, Sivas faciası sonrası onarımı yapıldı. Aracı aldım gittim. Bir kaç gün sonra tampon gözüme bi garip göründü. Götürdüm onarımı yapan yere. Sökün dedim tamponu. İçerideki bariyer değişmemiş düzeltilmiş. Acentamı aradım, ilgili yerlere haber gitti. Parça geldi ve onarımı yapan yere ihtar verildi.

Sen uyanık olacaksın.. :D iki bardak çay içtin kaportacıda, yelkenler suya indi tabi..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sen uyanık olacaksın.. default_lol.gif iki bardak çay içtin kaportacıda, yelkenler suya indi tabi..
Yok la. Kaportacı ile yüz yüze gelmedim. Aracın genel bakım ve onarımı yapan yer ilgilendi. Uyanıklık demeyelim. Kişi kendinden bilir işi diyelim
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
On 25.07.2018 at 20:16, Serkan Toker yazdı:

Çarpanın sorunu mu ? Geri geri giderken ağaca vurdun, parça gelmiyor ağaca ceza mı vereceğiz ? :D

Evet tabi çarpanın sorunu bu :)

Benim suçum ne ki çapranın yüzünden 30-60-90 her kaç gün ise mağdur olacağım.. :)

Geri geri giderken ağaca vurursan, ağaca vuran sen olursun.. Sorun da senin olur.. 

Ama ağaç gelir bana vurursa, gider araba kiralar faturasını da yollarım çarpan ağaca.. 

On 25.07.2018 at 21:05, Servet Aydın yazdı:

Bunu yapan firma iyidir. 5 hasar da olabilir veya 5 yıl hiç olmayabilir. Müşteriye kapıyı göstermek ne ayıp bir şey

Bir poliçe döneminde 3 hasar oluyorsa yapılıyor maalesef.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Adı üzerinde, zorunlu trafik sigortası. İyi firma kötü firma ayrımı yapmamışsın mağdur oldum diyenin başvuracağı yer ben değil, sigorta reseürans birliğidir. Sigortacılık lisansını almış adamın hesabını ben veremem. Esnaf postan kart geçirdi kart sahibi bankaya ödemesini yapmadı. Banka gelip esnafa kusura bakma senin ki parayı ödemedi sana para yok diyebiliyor mu ? Diyemez çünkü o bankacı, sorumluluğu var..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...