İçeriğe Yönlendir

Sizce Hangi Sigorta Firması Daha Güvenli ve Sorunsuz?

Mustafa Kenar

Recommended Posts

Mustafa Kenar
(düzenlendi)

Zorunlu trafik sigortası yaptıracam hangisi sorunsuz mesela en uygun doğa ve ethica sigorta veriyor ve diğerleri ama Şikayet bakarsak hepsinde sıkıntı var sizce ne yapmalıyım?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Büyük firmalardan şaşmayın. Allianz, Axa, MApfre vs... 10-20tl oynar belki ama karşı ile muhatap olmazsınız bir daha.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Büyük firmalardan şaşmayın. Allianz, Axa, MApfre vs... 10-20tl oynar belki ama karşı ile muhatap olmazsınız bir daha.

Axa fransada ermenilere 1915 olaylarından dolayı tazminat ödediği için en ekonomik teklifi vermesine rağmen axaya sigorta yaptırmıyorum. Zaten ford Allianz ile anlaşmalı olarak Fkasko ürünü geliştirmişler şimdilik ons devam. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Zorunlu trafik sigortasında niye karşında muhattap arayacaksın Sani ? Poliçeyi kestirir torpidoya atarım. Olası kaza durumunda kusur seninse karşı tarafa poliçe numarasını verirsin geçmiş olsun der, evine gidersin.. ;)

Ben Tan oto yetkili servisin sigorta bölümüne kasko ve trafiği Sompo Japan sigortadan yaptırdım. Olası hasar durumunda arabayı alt kattaki servise bırakır ikameyi alır giderim dedim.. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
36 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

kusur seninse karşı tarafa poliçe numarasını verirsin geçmiş olsun der, evine gidersin.. ;)

20tl ucuz diye karşındaki arabaya vurduğunda ödeme yapmazsa, işi yokuşa sürerse, ya da firma kapanırsa ne olacak?

48 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Axa fransada ermenilere 1915 olaylarından dolayı en ekonomik teklifi vermesine rağmen axaya sigorta yaptırmıyorum

Tam anlamadım mantığı ama?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

20tl ucuz diye karşındaki arabaya vurduğunda ödeme yapmazsa, işi yokuşa sürerse, ya da firma kapanırsa ne olacak?

Sen sana çarpacak adamı seçebiliyor musun ? Allianz sigortalısı çarpsın diye bekliyor musun? Sigorta şirketi olmak kolay değildir, öyle ben kapattım kusura bakma diyemezler. O işlerin teminatları, havuzları falan vardır. Senin dediğin çok geride kaldı.

İşi yokuşa sürme durumu zaten olmaz tramer diye bir kurum var.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tam anlamadım mantığı ama?
Fransada axa sigorta ermenilere Türkler 1915 yılında soykırım yaptığı gerekçesi ile tazminat ödedi. Yani akıllarınca Türkleri suç işlemiş gösterdiler. Bu sebepten ötürü en ekonomik teklifi verse bile axa ya değil kasko trafik sigortası bile yaptırmam.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

En kolay yol, üretim sıralamasına bakmaktır. 

Aşağıdaki liste Hayat dışı branş sıralamasıdır.. 

g69E7N.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Mustafa Kenar yazdı:

Şikayet bakarsak hepsinde sıkıntı var sizce ne yapmalıyım?

Bu ucuz teklif verenler hakkında şikayet var mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ben hep Anadolu sigorta kullanıyorum sorun yaşamadım şükür ne kaskoda ne sigortada 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ben hep Anadolu sigorta kullanıyorum sorun yaşamadım şükür ne kaskoda ne sigortada 

Hangi durumlarda talepleriniz oldu sigorta şirketinden. Yetkili servise mi, özel servise mi gittiniz. ?
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Hangi durumlarda talepleriniz oldu sigorta şirketinden. Yetkili servise mi, özel servise mi gittiniz. ?
Abi bir manevi tazminat olayımız oldu birde kaza oldu ikisinde de sorun yaşamadım. Kazada karşı taraf suçluydu oda Anadolu sigortaliymis ben istedigim yerde yaptirdim karsidan rücu ettiler.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Benimki hep bereket sigorta ve kasko yapılıyor kaç yıldır. Kaskoluk işim olmadı ama inşallah iyidir

Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu ucuz teklif verenler hakkında şikayet var mı ?

Var kimisi iyi diyor kimisi yerden yere vuruyor bana verilen teklif bunlar Allianz yaptırayım mı 

WDGMNL.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Trafik sigortasını en ucuz verene yaptırın. Kasko içinse seçici olmak gerek. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Mustafa Kenar yazdı:

Var kimisi iyi diyor kimisi yerden yere vuruyor bana verilen teklif bunlar Allianz yaptırayım mı 

WDGMNL.jpg

10 lira için doğa'ya kaçmayın, allianz yaptırın.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Sigorta şirketinden ziyade sigortacınızı seçin bence.

İki hafta önce yolda baya hızlı giderken malesef bir demir parçasının üstünden geçtim. arka lastik yarıldı ve jant kırıldı. Allahtan rft lastik varmış dedim.

Aradım sigortacımı(Eniştemi:) ) aracı 1 saat içinde yetkili servise götürdük. Ordan bana ikame 2018 bi 5.20i verdiler. ( Ki vermeseler iyiydi, arabamdan soğudum)

5 gün sonra gittim arabamı aldım. Cebimden 5 kuruş çıkmadı kafam ağrımadı...Ama tabi yetkili servis bir arka jant lastik ve bir bilyeye 5800 TL hasar kaydı soktu tramere:(

Sigortam ethica sigortaydı. Yani öncelikle sigortacınızı iyi seçin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Mustafa Kenar yazdı:

Allianz yaptırın tabi. 10-20 lira fark var en fazla.. 

Benden istenseydi bu fiyat, Allianz dışındaki fiyatların hiç birini söylemezdim size. 

Bazen farklar fazla çıkıyor, yada bazı şirketler bazı poliçeleri yapmak istemiyor.. O zaman alternatiflere bakıyoruz. 

3 saat önce, Hakan Yavaş yazdı:

Sigorta şirketinden ziyade sigortacınızı seçin bence.

Tabi ki. bu birinci kural..

Piyasadaki poliçelerin en az yarısı hatalı.. geri kalanın yarısı bilinçsiz yapılmış. 

Bankadan yada internetten alınanda call center dışında muhatap yok zaten.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Emmi nereyi önerirse oradan yaptırıyorum ama o listeden Anadolu yada Allianz bana göre en mantıklısı olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Trafik sigortasını en ucuz verene yaptırın. Kasko içinse seçici olmak gerek. 

Sektör içinde trafik sigortası bariz zarar ediyor. 

Bazı şirketler de ısrarla ucuz yapıyor, yada yapılmayacak işleri abuk ucuz fiyatlara yapıyorlar.

Israrla buna devam eden esnafa ben güvenmiyorum. 

Lazım olduğunda ya ulaşamam, ya ödemesinde gecikir, ya dosya açmakta gecikir, ya aradığımda muhatap bulamam. Çünkü gördük benzer durumları ve görüyoruz..

Sonuçta, bu esnaf bu işi bilmiyor olarak bakarım. 

Evet bize çarpanı seçemiyoruz ama biri gelir benim aracıma çarpar ve zarar verirse, benim aracımın onarımına da 90 gün boyunca onarım izni verilmez ise, Ben bana çarpana dönerim ve derim ki.. Senin sigortan falan ilgilendirmez beni, 90 gündür yatıyor aracım, temizle pisliğini. Akabinde de aracım kaç gün yattı ise ona göre açarım tazminat davasını.. 

Bu durumlara düşmemek için, iyi bir şirketle çalışmalıyız.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
12 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Sen sana çarpacak adamı seçebiliyor musun ? Allianz sigortalısı çarpsın diye bekliyor musun? Sigorta şirketi olmak kolay değildir, öyle ben kapattım kusura bakma diyemezler. O işlerin teminatları, havuzları falan vardır. Senin dediğin çok geride kaldı.

İşi yokuşa sürme durumu zaten olmaz tramer diye bir kurum var.

+1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Senin sigortan beni ilgilendirmez diye tazminat davasına da yazabilirseniz olur, karşı taraf yükümlülüğünü yerine getirmiş lisanlı sigorta firmasından poliçesini kestirmiş. Örnek dava varsa bakalım...

Yorum bağlantısı
Ali Gök

iyide şimdi devlet o şirkete sen sigorta poliçesi kesebilirsin diye lisans vermiş.  bende kestirmişsem poliçeyi  sorumluluğu nasıl bana kalabilirki ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...