İçeriğe Yönlendir

Dizel Titreyen Motor Beyaz Duman Performans Düşüşü

Efe Tan

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar , yaklaşık 1 hafta once yolda giderken trafikte dururken normalde klima açıkken olan titremenin daha belirgin bir şekilde olduğunu hissettim ve service oil ibaresini gördüm fakat eve gitmeme 10dakikalık bir yol kaldığı için aldırmadım devam ettim fakat 1km sonra arabadan bam diye bir ses geldi ve gaza basmama rağmen yavaşlamaya başladı. Sağa çekip stop ettim ve kabutu açtığımda heryer yağ idi arkada yedek yağım vardı biraz ekledim ve çalıştırıp arabayı ağır ağır eve kadar sürdüm ve park ettim. şu an arabayı çalıştırdığımda motor aşırı titriyor gaza basınca egzozdan beyaz duman çıkıyor ve performans aşırı düşük , 3. vitese zor geçiyor araç. servise götürdüğümde turbonun patladığını ve patlayan turbonun parçalarının motora kaçıp motoru öldürdüğünü söylediler ve 20.000 tl gib ibir masraf çıkardılar. Size sorum şu , eğer araçta beyaz duman varsa motor titriyorsa ve performans düşüşü söz konusuysa ilk olarak nerelere bakılması lazımdır ? servise tekrar götürdüğümde şuraya şuraya şöyle bakın ve gerekiyorsa değiştirin diyip kesin bir adımla gitmek istiyorum yoksa çok pahalıya patlayacak. aracım 1998 model golf 4 1.9tdi 90 beygir. Herkese şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçmiş olsun. Şöyle yapsaydın böyle etseydin demek fayda getirmez artık.

Motor kapalı kutu. Turbo palleri motor yanma odasına kaçtı ise gömlek segman piston enjektör vs bir çok yere hasar verebilir. Açılmadan içi görülmeden şuraya baktı burayı baktı demek olmaz. Rakam fenaymış bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. 98 model aracı servise götürmek pek mantıklı değil. Sanayide iyi bir usta bulup yaptırın.

Yorum bağlantısı

hepinize çok teşekkür ediyorum yanıtlarınız için , servis dediğim sanayiye götürmüştüm zaten usta , hiçbiri motoru indirip açmak istemiyor ondan deli kaçık fiyatlar çekiyorlar maalesef :/ 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

20.000 nedir öyle? Sandık motor alıp koyarsın o paraya. Ki aracın ederi de onun en fazla 1.5 katı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İstanbul'da size güvenilir usta önerecek üyelerimiz çıkacaktır. Ancak şu hali ile daha fazla kullanmayın aracı bence.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

geçmiş olsun 2 defa çalıştırıp yola devam etmek hata olmuş fakat 20bin çok sandık motor alınır koyulur 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçmiş olsun, İstanbul'da Maslak Oto sanayide güvendiğimiz ustalarımız var, No Name servis . Osman usta 0535 723 87 29, Fatih Usta 0535 895 46 82.

İrtibat kurup imkan olursa gösterin aracınızı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun. Oluşan senaryo kötü. Muhtemelen parçalanan turbo silindirleri parçaladı. 

Faturalı, Çıkma, sağlam motor bulun 5-6 bin liraya halledersiniz diye umuyorum. 

Ancak, illaki açıp bakmak gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

en basit conta değişimi için bile 2000 tl gibi bir para harcanıyor. eğer enjektörler vs bozulduysa turbo da bozuksa 15 kağıt harcanır bence. çünkü her şey yenilenecek açılmışken. dizel motorun basitliği ve verimi güzel ancak bozulunca arızasının tamiri çok masraflı ne yazıkki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yeni nesil bir araç olsa belki o kadar tutar ama 1.9 TDI için o kadar maliyet çok fazla. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

çıkma motorlar 4-5bin arası ankarada. hiç ugrasmayın derim bakan ustada iyi sallamış. 20 bine araba veriyorlar.
gecmiş olsun

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öncelikle ilk olarak bir karar verin, sonra tercihinizi ona göre yapın:

1. yaptırıp sıfır yeni motor ve meknaikle ben bu arabaya binerim 4-5 sene

2. yaptırsam da satarım soğudum veya gücüm yok yaptırınca satarım

İkinici seçenek ise, yaptırmadan satın. birinci seçenek ise enjektörden motora her türlü meknaik parçayı mümkün olduğu kadr sıfır alıp takın, bu yaştaki 2. el çıkma parçaya girmeyin

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Cıkma temız motor en mantıklısı turbo patladıysa ıntercolerden turboya motorun karter e kadar önce basıtce bakılacak eger motoru acmadan ıcıne bakalım dıyorsan cep telefonuna takılan kameralarla motor ıcınde turbo parcası varmı bakarsın ancak yoksa ust kapak acılmadan zor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...