İçeriğe Yönlendir

Hgs Ogs Olmadan Otobandan Geçtim, Nasıl Öderim?

Fatih Aldemir

Recommended Posts

Fatih Aldemir

Bugün hgs ya da ogs kartı olmadan otobandan geçtim. Bunun ödemesini internet üzerinden sorgulayıp ödeyebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

15 gün içinde o plakaya hgs yada ogs alıp bakiye yüklerseniz normal ücret çeker.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
2 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

15 gün içinde o plakaya hgs yada ogs alıp bakiye yüklerseniz normal ücret çeker.

Aynen 15 gün için de HGS alırsan mesele yok tabii plaka değişmeyecekse plaka değişecekse eski plakaya(Geçiş yaptığın plakaya) HGs kesimini takip edip HGS kesildikden sonra yeni plakaya HGS yi işlet..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Plaka değişmeyecek. Hafta içi bi hgs alayım o zaman. İlk defa kendi aracımla geçtim. Hiç işim düşmediği için almamıştım. Hgs ya da ogs almadan cezasız ödemek mümkün değil mi? Plaka bilgilerini girip internet üzerinden ödemek gibi mesela.

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
1 dakika önce, Fatih Aldemir yazdı:

Plaka değişmeyecek. Hafta içi bi hgs alayım o zaman. İlk defa kendi aracımla geçtim. Hiç işim düşmediği için almamıştım. Hgs ya da ogs almadan cezasız ödemek mümkün değil mi? Plaka bilgilerini girip internet üzerinden ödemek gibi mesela.

Malesef öyle bir yöntem yok.Ama HGS yi bankadan almış kişiyle banka ya gidip plaka değişti bilgisi vereceksin o senin plakaya işleyecek ondan HGS kesildikden sonra tekrar gidip eski plakaya tekrar plaka değişti diye eski plakaya yükleyeceksin vs. uzun iş. Bir HGS alman daha kolay olur şahsen...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
11 saat önce, İlyas Demirbaş yazdı:

Malesef öyle bir yöntem yok.Ama HGS yi bankadan almış kişiyle banka ya gidip plaka değişti bilgisi vereceksin o senin plakaya işleyecek ondan HGS kesildikden sonra tekrar gidip eski plakaya tekrar plaka değişti diye eski plakaya yükleyeceksin vs. uzun iş. Bir HGS alman daha kolay olur şahsen...

Çok teşekkür ediyorum. Pazartesi bi hgs alayım o zaman :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Ogs ayrı hgs ayrı galiba. Ben ne alacağım. Bir de e devletten sorgulama yapınca geçiş ihlali çıkmıyor. b1c8c229b703c2e4829add377d9b16e1.jpg

Çıkıyormuş :) 9335fed7564ccad296a73ed7308b692b.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
14 saat önce, Fatih Aldemir yazdı:

Ogs ayrı hgs ayrı galiba. Ben ne alacağım. Bir de e devletten sorgulama yapınca geçiş ihlali çıkmıyor. b1c8c229b703c2e4829add377d9b16e1.jpg

Çıkıyormuş :) 9335fed7564ccad296a73ed7308b692b.jpg

Hgs almanız yeterli. Ogs den de geçmiş olsanız bile hgs bakiyesinden düşer. Kaçak geçiş yaptığınız için 15 gün içinde hgs alın sorun yaşamazsınız. 15 günü geçerse cezaya giriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Bugün ptt'den aldım. 60 lira en az bakiye yüklemek gerekiyormuş. Kart ücreti de 7.5 lira dedi. Teşekkür ediyorum. 60 lira 6 yılda anca biter bende :D 

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk2

Garanti olsun isterseniz hgs çıkardıktan sonra hgs@kgm.gov.tr adresine mail atın. Düzelttikten sonra size bilgi maili gönderiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir
Garanti olsun isterseniz hgs çıkardıktan sonra hgs@kgm.gov.tr adresine mail atın. Düzelttikten sonra size bilgi maili gönderiyorlar.
İnternetten kontrol ettim, geçiş ücretini almışlar [emoji846]
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Macit Aliyev

Arkadaşlar bi sorum olacak. Eski aracımı 2-3 hafta önce sattım. Plakama kayıtlı HGS vardı. Ancak hgs bandrolünü yapıştırmadım cama bendeydi.  Aracın yeni sahibi 2 gün önce HGS kullanmış bana mesaj geldi cezanız var. 150 tl eğer erken öderseniz 120 ödersiniz yazıyor. Bu işi nasıl çözebilirim? HGS yi kapatabilirmiyim? Cezayı kim öder?

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Fatih Aldemir yazdı:

Bugün ptt'den aldım. 60 lira en az bakiye yüklemek gerekiyormuş. Kart ücreti de 7.5 lira dedi. Teşekkür ediyorum. 60 lira 6 yılda anca biter bende :D 

Bankadan 25 liraya almıştım

Her seferinde hgs ücreti veriyorum.Onu dondurup,yeni plkaya aktarıyormuş ama nasil oldugunu beceremedim internette

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mais Jannataliyev yazdı:

Arkadaşlar bi sorum olacak. Eski aracımı 2-3 hafta önce sattım. Plakama kayıtlı HGS vardı. Ancak hgs bandrolünü yapıştırmadım cama bendeydi.  Aracın yeni sahibi 2 gün önce HGS kullanmış bana mesaj geldi cezanız var. 150 tl eğer erken öderseniz 120 ödersiniz yazıyor. Bu işi nasıl çözebilirim? HGS yi kapatabilirmiyim? Cezayı kim öder?

Hgs cama yapışmamış olsa bile plakada kayıtlı ise düşüyor. Hgs sizin adınıza olduğu için iptal ettirmeniz lazım. 

Mesela bir tanıdık aracını sattı, alan kişi plakayı değiştirmiş. Sonra aynı plaka başka bir araçla tekrar trafiğe çıkmış. Hgs iptal edilmediği için geçiş ücretlerini tanıdık kişi ödemiş sonra hgs yi iptal ettirmişti. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bu arada HGS yi aradım gidip pttden kapattırabilirsiniz dedi. cezayı yeni ruhsat sahibi öder dedi. Muallak bi konu bence.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...