İçeriğe Yönlendir

Port Bagaj Takmak

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke

Merhaba. 5 kişilik aile olunca 2008 model Fusion'un bagajı yeterli gelmiyor. Port bagaj taktırmak istiyorum. Bunlarda oluk yok maalesef Daha önce bir Fusion sahibini yolda görüp konuşmuştum ve bana tavana kaynak attırarak çıta bağladığını söyledi. Bende tavan çıtaları var ve 2 gün önce mastiklerini yeniledim. Öncekiler kendini salmıştı. İnternetten baktığımda ara atkıların kapılara sabitlendiğini gördüm. Benim arabaya ne yapabilirim? Deldirmek mi yoksa ara atkıları kapılara koymak mı daha mantıklı olur? Üste mangal ve kamp sandalyelerini koysam yeterli olur.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Thule marka falan takıyorlar genelde, kaynak falan yaptırmayın bence

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
1 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Thule marka falan takıyorlar genelde, kaynak falan yaptırmayın bence

Hocam şuan araçta takılı tavan barları var ama arabada vida deliği yok. Tavan delinirmi? Deldirmek arabaya ne türlü zarar verir? Yoksa direk kapıdan takılan ara atkıdan mı almalıyım?

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Tavan da olan orijinal barlara ara atkı atılıp takılmıyormu? Takılmıyorsa kapı üstünden takılan barlara bakmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz
16 saat önce, Yusuf Berke yazdı:

Hocam şuan araçta takılı tavan barları var ama arabada vida deliği yok. Tavan delinirmi? Deldirmek arabaya ne türlü zarar verir? Yoksa direk kapıdan takılan ara atkıdan mı almalıyım?

anladığım kadarıyla barlarınız süs niyetine silikonla yapıştırılmış.Port bagaj takacaksanız onları sağlam bir şekilde araca bağlamanız lazım.Bu da bildiğim vidalama ile olur.Eskiden kapı üstündeki su kanalına vidalanan açık portbagajlar var dı.Öyle birşey alıp port bagajı taksanız da olur.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bagaj konusu merak konusu. thule harici tavsiye varmı? sağda solda tozlanan, Thule port bagajlarını dğerinden alınır :) . Atsan atılmaz satsan satılmaz.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Yusuf Berke
On 29.07.2018 at 20:21, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Tavan da olan orijinal barlara ara atkı atılıp takılmıyormu? Takılmıyorsa kapı üstünden takılan barlara bakmak lazım.

Hocam barlar orjinal değil. Önceki sahibi zevkine yapştırmış. Ara atkı atmayı sordum ama silikon tutmayabilir sağlam olmaz diyorlar.

10 saat önce, Eren Yavuz yazdı:

anladığım kadarıyla barlarınız süs niyetine silikonla yapıştırılmış.Port bagaj takacaksanız onları sağlam bir şekilde araca bağlamanız lazım.Bu da bildiğim vidalama ile olur.Eskiden kapı üstündeki su kanalına vidalanan açık portbagajlar var dı.Öyle birşey alıp port bagajı taksanız da olur.

Evet hocam süs niyetine. Bakacağım hocam teşekkürler.

10 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

bagaj konusu merak konusu. thule harici tavsiye varmı? sağda solda tozlanan, Thule port bagajlarını dğerinden alınır :) . Atsan atılmaz satsan satılmaz.

Hapro olabilir hocam.

8 saat önce, Cihat Küçükay yazdı:

Evet hocam kapıya bağlanacak mecburen. Teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Yaptırdım arkadaşlar. 400 TL'ye hallettim. 260 TL'ye port bagaj, 80 TL'ye de oluksuz araçlar için port bagaj demirini aldım. 340 TL ürün, 60 TL taktırma parası tuttu. Arabamın üstünde duran süs port bagaj demirini de sökmeden montaj yaptık. Baya sağlam oldu. Güvenlik amacıyla da port bagajla demir arasına lastik ip de bağladık. İpsiz de olurdu ama can güvenliği var işin içinde. Bir anda havalanır falan diye iple de destekledik. Baya hoşuma gitti. Süs demirlerine de ışık takmayı düşünüyorum. Işıklarım şimdiden hazır. Tatilden sonra yaparım büyük ihtimalle. Fotoğraflarını ekleyeceğim. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Hayırlı olsun. Resimleri ve port bagaj tecrübelerinizi (kullanışlılık,yakit tüketimi,ses ve sarsıntı vb) merakla bekliyoruz. 

Bu arada gayet hesaplı olmuş  bence. 800 ila 1000 tl arası bir fiyat çıkartmışlardı bana 5-6 yıl önce...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
On ‎29‎.‎07‎.‎2018 at 20:21, Cavit Çırakoğlu yazdı:

thule nin öyle barları var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Yola çıktım bugün. Kısmetse ege taraflarına doğru gidiyorum. Akşama orada olurum diye tahmin ediyorum. Tüm detaylarını paylaşacağım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
On 02.08.2018 at 17:54, Yusuf Berke yazdı:

Yaptırdım arkadaşlar. 400 TL'ye hallettim. 260 TL'ye port bagaj, 80 TL'ye de oluksuz araçlar için port bagaj demirini aldım. 340 TL ürün, 60 TL taktırma parası tuttu. Arabamın üstünde duran süs port bagaj demirini de sökmeden montaj yaptık. Baya sağlam oldu. Güvenlik amacıyla da port bagajla demir arasına lastik ip de bağladık. İpsiz de olurdu ama can güvenliği var işin içinde. Bir anda havalanır falan diye iple de destekledik. Baya hoşuma gitti. Süs demirlerine de ışık takmayı düşünüyorum. Işıklarım şimdiden hazır. Tatilden sonra yaparım büyük ihtimalle. Fotoğraflarını ekleyeceğim. 

foto

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yusuf Berke

Bu konuyu unutmuşum maalesef.

3 aylık denememden sonra, şunları söyleyebilirim:

Artıları

+ Ekstra 350 LT bir bagajınız var ve beni çok büyük yükten kurtardı. İlk defa arka camı tam gördüm uzun yolda, öyle söyleyeyim.

+ Araç çok güzel duruyor. Fusion'a çok yakıştı.

+Yakıtta üzmedi. Tatilde toplamda 2000 KM yol yaptım ve ortalama 4.5-5.3 arası değişti. 

Eksileri

- 120'yi geçince uçak motoru gibi ses yapıyor. Ses güzel o ayrı.

- Yüksek hızda aracı biraz titretiyor.

- Aracınız oluksuz ise tam güvenemiyorsunuz.

Araç şuan bagajsız. Bagaj ve ara atkıyı depoma koydum. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

BzJJ6V.jpgZ3vv7g.jpg

Bagajsız haliydi bunlar.

oVGGrQ.jpg

lZJJvB.jpg

Ve bagajlı hali. Bazı yerlerde işlem yaptım, şirket logosu vardı. Onu sildim.

VDoovy.jpg

Bu da nazarlık. 110 ile giderken karşıdan gelen bijon cam ile tavan birleşim yerine çarpıp kırdı camı. Sonrasında port bagaja da vurup gitti. Allah korudu.

Ara atkı için ilk fotoğraflardaki tavan barlarının sökülmesi gerekiyordu. Sökmeden montaj yaptık. İyi ki de yapmışım. Çok kelaynak duruyordu barsız.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Cok guzel olmus bence. kullanislilik acisindan faydali olacaktir. Arac rengine Boyatmayi dusundunuzmu? 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Düşünmedim hiç. Siyah renk hoş durdu bence. Bunun araç rengiyle aynı renk olanına 650 TL istiyorlardı. Gerek görmedim o gün açıkçası. Yakında satacağım aracı. Siyah T5'e takarım belki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...