İçeriğe Yönlendir

Mondeo - Marş Problemi

Osman Ulukan

Recommended Posts

Osman Ulukan

Aracim ford mondeo 97 otomatik mars hic basmiyor 10 dk sonra basiyorum caliyor 8 aydir boyle son zamnlarda daha cok cogalti bu durumu sabaha kadar durdu bugun arac sabah bastim gene calismadi hic basmiyor mars isiklari yaniyor ama sorunsuz lutfen yardim

Yorum bağlantısı
Osman Ulukan
(düzenlendi)

Bakilmadi kardesim suan hic biyere malum ustalar bisey bilmeyince once bi kendim arastiriyim dedim hic basmiyor mars biraz bekliyorum sonra sorunsuz calisiyor

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
7 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hic mars yoksa mars motoruna bakıldı mi?

+1

Arastirmakta fayda var. bilincli olmak guzeldir.Ama denk gelebilirseniz ufak bir arastirmayla nokta atisi cozebilecek cok ta usta vardir. buyuk ihtimalle mars motoru sorunlu. siz yine de iyi bir usta bulup gosterin derim.

Yorum bağlantısı
Osman Ulukan

Cevaplariniz icin tesekkurler mars motoruna baktiracagim

21 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

+1

Arastirmakta fayda var. bilincli olmak guzeldir.Ama denk gelebilirseniz ufak bir arastirmayla nokta atisi cozebilecek cok ta usta vardir. buyuk ihtimalle mars motoru sorunlu

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Marş basmadığı zaman marş motoruna çekiç sapı gibi bişeyle tıklatmayı deneyin önce. Fındık kırar gibi bir kuvvetle tabiki. Marş motoru arızası genelde bu şekilde bulunuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ulukan

Cem bey dediginiz yapacagim calismadigi zaman 

Bu ariza maliyeti nekadar mal olur acaba arkadaslar

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Marşa basınca gösterge ışıklarında değişim oluyorsa marş motorudur yoksa ben de ilk olarak kontağa bakarım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
25 dakika önce, Osman Ulukan yazdı:

Cem bey dediginiz yapacagim calismadigi zaman 

Bu ariza maliyeti nekadar mal olur acaba arkadaslar

Marş motoru tamiri 200 lira ancak tutar. Belki de daha az.

Yorum bağlantısı
Osman Ulukan
(düzenlendi)

Serkan bey kontagi ilk ceviriyom isiklar yaniyor hersey normal tam basiyorum isiklar sonuyor aku lambasi yag lambasi falan sonrasi yok bu olay 8 aydir var yanliz ayda 3 5 defa yapardi bazen hic yapmazdi simdi cogalti bu durumu bi ara akuyu soktum taktim duzeldi gecen bidaha yaptim duzelirmi ki diye duzelmedi 10 dk bekledim oyle calisti

tarihinde Osman Ulukan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Işıkların sönmesi veya azalması marş motorunun akım çektiğini ama işini yapmadığını gösterir. Dinamo kontrol edilecek demek ki..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...