İçeriğe Yönlendir

Ceed - Antifiriz Değişiminden Sonra Eksilme

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar 

cumartesi günü aracın antifirizini değiştirdik ! 

servisten sonra biraz yol yaptıkdan sonra park ettim baktım su maksimumda duruyor !

ertesi gün motor (pazar) suyu kontrol etmeğe gittim araca suyun minimuma kadar düştüğünü gördüm !

bu sıcak motor soğuk motor alakası olabilir mi ?

Bir de sıcak soguk etkisi olsa bile ilk antifiriz konulduğunda antifiriz soğuktu ! 

Neden olmuş olabilir ???

Aracın altına baktım herhangi bir damla yada su birikintisi yok tu .

Yorum bağlantısı
Burak Uzel

Değişimde sonrası normal bir durum. Sistemde hava kalıyor ondan dolayı.
Antifiriz değişim sonrasında ertesi gün kontrol edip tamamlamak gerekir.
Siz de suyu tamamlayın. Ertesi gün tekrar kontrol edin. Eğer o zaman da eksilme varsa o zaman kaçak var demektir.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Bir saat önce, Burak Uzel yazdı:

Değişimde sonrası normal bir durum. Sistemde hava kalıyor ondan dolayı.
Antifiriz değişim sonrasında ertesi gün kontrol edip tamamlamak gerekir.
Siz de suyu tamamlayın. Ertesi gün tekrar kontrol edin. Eğer o zaman da eksilme varsa o zaman kaçak var demektir.

Pazar günü tamamladım , bugün tekrar bakacağım 

teşekkürler .

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Serviste değiştirdikten sonra bir miktar su eksiltir üzerine ekle gibi bir şey demediler mi? Sistemin içinde su dolaşıyor ve bir miktar eksiltme normal görülüyor. Üzerine su ekleyin max çizgisine kadar sonra tekrar takip edin. Eğer eksilme yoksa sorun da yoktur.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
Bir saat önce, Eray Çalışkan yazdı:

Serviste değiştirdikten sonra bir miktar su eksiltir üzerine ekle gibi bir şey demediler mi? Sistemin içinde su dolaşıyor ve bir miktar eksiltme normal görülüyor. Üzerine su ekleyin max çizgisine kadar sonra tekrar takip edin. Eğer eksilme yoksa sorun da yoktur.

eyvallah.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Araç daha önce antifirizsiz olarak çalıştıysa , antifiriz eklendiğinde motor ve hortum bağlantı yerlerindeki pasları vs söktüğü için su kaçağı yapma ihtimali de doğabilir, birkaç günde bir kontrolde fayda var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 30.07.2018 at 18:21, Ali Gök yazdı:

ısınınca geri maksimuma gelecektir. sıcak ikende kontrol edin

o dedeğin kapalı devre olmayan dev motorlu eskilerde olur yalnız, bizde olmaz o dediğin :)

sıkıntı bence şu, sistemin suyunu değişince kaloriferde boşalır, yeniden suyu maks a kadar doldurur sürersiniz, normal ısıya ulaşınca termostad açar ve su kalorifere dolar, genleşme kabında su direk dibe iner (mesela Fiesta da 1.5 lt. su eksilir) ilave edip maks a kadar tekrar doldur, sonra motor tam soğuduğunda, mesela akşam park ettin eve gittin, sabah tekrar yola çıkıp motor tam ısındığında tekrar bak, maks seviyede durması lazım.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Arkadaşlar abiler malesef araç da sızıntı var 😒 akşam götürücem tekrar servise ! Bakalım nereden kaçırıyor büyük ihtimal tapadan kaçırıyordur başka kaçıracak yer yok zaten

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Cem bey guzel bir detaya deginmis antifriz baglanti yerlerini acmis olabilir, liftte ayrintili bakmaniz gerekir...yada aracin altina lekesiz temiz bir karton serin ordan da belirleyebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Bakıldı sorun düzeltildi radyatör vanasının ucunda bulunan contası eskimiş onu değiştirdik sorun düzeldi . 👍

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
7 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Bakıldı sorun düzeltildi radyatör vanasının ucunda bulunan contası eskimiş onu değiştirdik sorun düzeldi . 👍

gecmis olsun... bir sure daha kontrol edin kacak var mi yokmu diye takipte kalmaniz faydaniza olacaktir...

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
On 07.08.2018 at 16:30, Alpay Sumer yazdı:

gecmis olsun... bir sure daha kontrol edin kacak var mi yokmu diye takipte kalmaniz faydaniza olacaktir...

Teşekkürler uzun yol yaptık yaklaşık 600 km ! bir sorun olmadı sıkıntı giderildi tamamen  :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...