İçeriğe Yönlendir

Türkiye'deki Otomobiller Neden Daha Hızlı Yıpranıyor?

Efe Özer

Recommended Posts

Mesut Nalbant

İki şey yazayım buradaki görüşlere ithafen;

1. Deveye sormuşlar neren eğri diye,”nerem doğru ki” demiş.

2. Güneş balçıkla sıvanmaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İnsanlar da yıpranıyor..2 haftadır amerikadayım burda insanlar yıpranmıyor. Bakalım gelince araba kullanabilecek miyim? Burda sükunetten nezaketten kişilik bozuldu..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yurt dışına gidince insan kültür öğreniyor görerek, havaalanından alan minibüs yolun ortasında durdu. 5 sn sonra elim otomatik olarak korna arıyor. Baktım ki karşıdan karşıya geçecek  yaya varmış. 

İnsanlar birbirine saygı gösteriyor, ama biz alışkın değiliz malesef.yabancı hayranı değilim ama onların birbirine saygısını görünce imrenmemek elde değil. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

1- bilinçsiz kullanıcı: aracının doğru bakımını yapamayan, doğru parçayı kullanmayan kullanıcı. 

2- kötü usta. Düzgün yerleri de bozuyorlar. 

3- kötü şartlar: yol, maganda, trafik koşulları. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

İnsanların bilinçsiz sürmesi. Normalde elli hız sınırı olan yerde gaza yükleniyorlar. Bir örnek vereyim. Bu olay iki defa oldu. Yaya geçidinde yayaya yol vermek için durdum ve arkadan gelen arabaya çarptılar. Çok şükür ki bana çarpmadılar. Artık arkamdan bir araç geliyorsa yayaya yol vermiyorum. Çünkü daha tehlikeli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Türkiyede "cabbar" ve "çok bilmiş" şekilde sanki NASCAR yarışındaymış gibi araba kullanmayınca acemi kabul ediliyor hakir görülüyor küfür yiyorsun. 

NASCAR'da bile etik kurallar var..öte yandan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Cem Işık yazdı:

Yurt dışına gidince insan kültür öğreniyor görerek, havaalanından alan minibüs yolun ortasında durdu. 5 sn sonra elim otomatik olarak korna arıyor. Baktım ki karşıdan karşıya geçecek  yaya varmış. 

İnsanlar birbirine saygı gösteriyor, ama biz alışkın değiliz malesef.yabancı hayranı değilim ama onların birbirine saygısını görünce imrenmemek elde değil. 

Abey şu  kültür işini yerinde tespit edelim. Gürcistan olur Ukrayna olur Rusya olur Belarus olur..  @Servet Aydın'da gelsin. Aydınlanalım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Land'ı yaptırdığım Zafer Usta "Ben yabancıları çok takdir ediyorum, arabalarını hiç zorlamıyorlar. Adam avrupadan geliyor Seri3 ile gaza az basıyor dikkat ediyor aracı dinliyor tabi araba da uzun ömürlü oluyor dedi. Bizdeki kullanıcılar basıyor da basıyor aracı haşat ediyorlar" dedi birkaç ay önce. Bu 50 yaşındaki seri 3 ler için söylene söz artık düşünün.

Ben olayın şiddet ile ilgili olabileceğini düşünüyorum. Toplumsal şiddetin sebepleri ise çok boyutlu. Bazıları "sünnet" konusunu bu konuda sorumlu bile tutuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mert Yeldan yazdı:

Abey şu  kültür işini yerinde tespit edelim. Gürcistan olur Ukrayna olur Rusya olur Belarus olur..  @Servet Aydın'da gelsin. Aydınlanalım.

Pasaport hazır kapıda bekliyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Pasaport hazır kapıda bekliyorum 

Umreye gidecez önce dur.

Arabaların hası araplarda

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hypermil yapsa herkes arabalar bozulmaz. Ufak tefek sorunlar dışında. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

Bazıları "sünnet" konusunu bu konuda sorumlu bile tutuyor.

Hangi anlamda "sünnet"?! Erkek sünneti mı? Kadın sünneti mı? Yaşayış biçimi olarak sünnet mi? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Erkek ve Kadın. internette  "circumcision and violence" diye bi aratın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Aile ve Ülke ekonomisinede katkısı olur. 

Ali Darbaz yazdı:

Hypermil yapsa herkes arabalar bozulmaz. Ufak tefek sorunlar dışında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Göktürk yazdı:

Erkek ve Kadın. internette  "circumcision and violence" diye bi aratın.

Kadın sünneti çok korkunç. Erkek sünneti de uygun zamanda yapılmalı. Yoksa dediğiniz gibi psikolojik sorunların kaynağı olabildiği yazılıyor. 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Şehirlerarası yollar yapılıyor iyi güzel ama yolların sürekli denetimlerinde bir eksiklik var ya da yaparken yanlış yapılıyor. Viyadük birleşimleri gerçekten bazı yerlerde arabayı zıplatıyor veya yürüyen aksamı ciddi olarak zorluyor. Bu yoldan geçen bir mühendis veya görevli olmalı ve bu sorunları tespit edip düzeltmeli. Şehiriçinde girdiğim çukurlardan çok daha kötülerine uzun yolda giriyorum. Daha doğrusu çukur çok sert olmasa bile hız yüksek olduğu için araca daha fazla zarar veriyor. İşaretlerde de eksiklik var. Hiçbir uyarı olmadan hem tepe üstü hem de virajda iken birden yeni serilmiş mıcıra kaç defa girdim. Tamam çalışma olan yerlerde işaret koyuluyor ama o mıcır oturana kadar gerekli uyarıların da olması gerekir. Karayollarının başında otomobil ve yol kültürü yerleşmiş birisinin olması şart. Bizim gözümüzle yollara bakmalı ve gerekli düzenlemeleri yapmalı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Eyüp Çetin yazdı:

Kadın sünneti çok korkunç. Erkek sünneti de uygun zamanda yapılmalı. Yoksa dediğiniz gibi psikolojik sorunların kaynağı olabildiği yazılıyor. 

O da yanlış hocam. Allah herşeyi mükemmel yaratmıştır. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

O da yanlış hocam. Allah herşeyi mükemmel yaratmıştır. 

Hocam zaten olmaması lazım demedim ama uygun zamanda sünnet yapılması çocuğun cinsel sorunlar yaşamaması adına faydalı olabileceği yazıyor bazı kaynaklarda. Mesela Yeni doğan bir bebeğin ilk 6 ay içinde yapılması, eğer sonrasına bırakılmış ise 6 yaşından sonra olması psikolojik olarak daha az sorun yaşamasını sağlıyor. Tabii ki konunun uzmanı değilim bildiklerim bu işi bilenlerin kaynaklarından okuduklarımız sadece. ☺️

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sokaktaki adamın siniri çoğunlukla sünnet yapılan afrika ülkeleri islam ülkeleri ve israilde tezahür ediyor. Tüm etrafına davranışını etkiliyor. Bizdeki vatandaşın kediye köpeğe, makineye, mobilete arabaya ve tabi eşine çocuğuna kötü davranmasında cinsel sorunların çok büyük sorunu olduğunu düşünüyorum. 

Başka başlık altında konuşmalı bu konuyu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sünnetsizin biri maç esnasında ortalığı taradı yine gavuristanda. Derin konular 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

ne tarz haber kanlları izliyorsun?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

ne tarz haber kanlları izliyorsun?

Konulu 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Ona da tecavüz etmişlerdir

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...