İçeriğe Yönlendir

Focus II - Rampada Tekleme ve Çekiş Sorunu

Fatih Ozen

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

üstünde en az ne kadar mazot olacağı yazar, sanırım çeyrek depo 10 lt. falan oluyor ve yine sanırım 10 lt. idi, 3-5 lt. mazot varken katarsanız  enjektör keser haberiniz ola, iş garanti olsun yarım depoya atın ama o mazotu bitirin, ilave etmeyin üstüne...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Fatih Ozen yazdı:

Yani çeyrek depo galiba 15 kğ mazot demek takriben,

15 kg=300gr ?

o zaman rahatça kullanabilirsin çeyrek depoda, benim fiesta 43 lt. alır, yani çeyrek 10.75 lt.  ben birkaç kez kullandım, arada sık değil 20-30 binde bir kullanırım, sıfır sorun araba ilk günki gibi yakıyor hala...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Abi çeyrekten biraz fazla şu an, fazla mı?

ayrıca tamamen depo bitesiye kadar mı kullanayım? Tam dip yani🤔😊

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

https://www.hepsiburada.com/wurth-dizel-enjektor-temizleyici-300-ml-p-OTEV04893567?magaza=Hepsiburada&id=123&utm_source=email&utm_medium=siparis&utm_campaign=urun&utm_content=pazarlama&utm_term=kategori-genel&wt_em=siparis.pazarlama.kategori-genel.urun&

aldım ve yorumların hepsi olumlu.

en kısa sürede kullanıp neticeyi görmek istiyorum.

fiyat uygunmuş.

dizel araçlarda herkes kullanmış bir ben kalmışım😬😃

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Kullanım Şekli

1 - Würth WIC 4000 Enjeksiyon sistemi temizleme makinelerinde kullanım:

4 silindir motorlarda 750 mi mazota 1 kutu katkı, 5-6 silindir motorlarda 1 İt mazota 1,5 kutu katkı, 8 silindir motorlarda 1,5 İt mazota 2 kutu katkı karıştırılarak kullanılır.

2- Yakıt deposunda kullanım:

En az 20-30 litre mazot, yakıt tankında bulunmalıdır. 80 litre mazota 1 kutu katkı yeterlidir. Eğer düzenli olarak kullanılıyorsa her 1 litre yakıta 1,5-2,0 mi katılmalıdır.

tam olarak anlamış değilim?!

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Fatih Ozen yazdı:

https://www.hepsiburada.com/wurth-dizel-enjektor-temizleyici-300-ml-p-OTEV04893567?magaza=Hepsiburada&id=123&utm_source=email&utm_medium=siparis&utm_campaign=urun&utm_content=pazarlama&utm_term=kategori-genel&wt_em=siparis.pazarlama.kategori-genel.urun&

aldım ve yorumların hepsi olumlu.

en kısa sürede kullanıp neticeyi görmek istiyorum.

fiyat uygunmuş.

dizel araçlarda herkes kullanmış bir ben kalmışım😬😃

mazotun yeterli direk boca et, lamba yanana dek kullan, biraz devirli olsun, esas uzun yolda güzel oluyor aslında....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bu ürün depo temizligi için direk enjektörler için degil. dikkat ederseniz kutu üstünde işaret depoyu gösteriyor bazılarında ise ok işareti direk enjektörleri gösteriyor. farkı varmıdır bilmiyorum.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
23 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

bu ürün depo temizligi için direk enjektörler için degil. dikkat ederseniz kutu üstünde işaret depoyu gösteriyor bazılarında ise ok işareti direk enjektörleri gösteriyor. farkı varmıdır bilmiyorum.

Enjektör temizleyicide depoyu,

https://eshop.wurth.com.tr/Dizel-enjektoer-temizleyici-CR-DIZEL-ENJEKTOR-TEMIZLEYICI-150ML/5861011150.sku/tr/TR/TRY/?VisibleSearchTerm=enjek&CampaignName=SR001

Dizel iyileştiricide ise, ejektörleri gösteriyor.

https://eshop.wurth.com.tr/tam-katalog/Dizel-yakt-performans-arttrc/31313009010303.cyid/3131.cgid/tr/TR/TRY/?CatalogCategoryRef=31313009010303%40WuerthGroup-Wuerth-3131&SelectedFilterAttribut=%5B%5D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

depo enjektör tüm yakıt hattı ve yanma odası içindir, ayrıca depoda varsa su ve azıcık tortuyu nötralize eder ayrıca korur :)

sadece depo temizliği için değil yani....

motoru gösteren performans arttırıcı ona gerek yok, depoyu göstereni alacaksınız...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

hay Allah benım aldıgım üründe motor şekli var ?

ne yapmam gerekir yinede kullanayım mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
38 dakika önce, Fatih Ozen yazdı:

hay Allah benım aldıgım üründe motor şekli var ?

ne yapmam gerekir yinede kullanayım mı?

Ben de geçen hafta aldım bundan. İstasyonda depoyu fullettikten sonra üstüne döktüm.

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

depo enjektör tüm yakıt hattı ve yanma odası içindir, ayrıca depoda varsa su ve azıcık tortuyu nötralize eder ayrıca korur :)

sadece depo temizliği için değil yani....

motoru gösteren performans arttırıcı ona gerek yok, depoyu göstereni alacaksınız...

ali abinin dediklerinden sonra kararsız kaldım ,

sani bey kullanayım mı? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Fatih Ozen yazdı:

ali abinin dediklerinden sonra kararsız kaldım ,

sani bey kullanayım mı? 

her ikisinide kullanabilirsin, ama esas enjektör temizleyici olan sana lazım...

https://eshop.wurth.com.tr/Dizel-enjektoer-temizleyici-CR-DIZEL-ENJEKTOR-TEMIZLEYICI-150ML/5861011150.sku/tr/TR/TRY/?VisibleSearchTerm=enjek&CampaignName=SR001

125214.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ata

Tesekkur ederim ama hocam benim araçta böyle bir sorun yok ,
tepkimeler gayet iyi fakat yokuşta gaz pedalının üstüne fazlaca bastığımda sorun oluşuyor,
ayrıca düz yolda mesela deviri istediğiniz kadar yükseltin gaz verin hiç sıkıntı yok,
gayet güzel kopmresör yapıyor.
Benzer sorun 2.0 tdi de yasadim ariza kaydi yoktu. Yetkili servis vs gitmedigim yer kalmadi. En son kendim turbo hortumlarini ve egr sistemini kotrol ederken egr yi kontrol.eden valfin soketi yerine tam oturmadigini fark ettim egr yi de temizledim suan sorun duzeldi. Benim sorunda rampa cikarken yada biraz devirli kullandiktan sonra sabit gazda silkeleme seklinde tutup birakma yasaniyordu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
28 dakika önce, Mustafa Ata yazdı:

Benzer sorun 2.0 tdi de yasadim ariza kaydi yoktu. Yetkili servis vs gitmedigim yer kalmadi. En son kendim turbo hortumlarini ve egr sistemini kotrol ederken egr yi kontrol.eden valfin soketi yerine tam oturmadigini fark ettim egr yi de temizledim suan sorun duzeldi. Benim sorunda rampa cikarken yada biraz devirli kullandiktan sonra sabit gazda silkeleme seklinde tutup birakma yasaniyordu.

mustafa hocam kendiniz mi yaptınız?

Yorum bağlantısı
Mustafa Ata
mustafa hocam kendiniz mi yaptınız?
Evet. Trigeri degistiriken usenmedim egr ve turbo sistemini elden gecirdim. Suan problemim kalmadi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ata

Cozersiniz elbette. Allah kolaylik versin

maşallah çok guzel ,darısı benım başıma

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...