İçeriğe Yönlendir

Opel Astra H (2006) Gösterge Işıkları ve İbreler Çalışmıyor

Berk Çelebi

Recommended Posts

Berk Çelebi

2006 Opel Astra H 1.3 Cdti aracımda göstergelerin olduğu alanın hem ışığı yanmıyor hem de ibrelerin hiçbirisi hareket etmiyor.Ama bunun dışındaki her şey normal şekilde çalışıyor. 

3 gün yağan şiddetli yağmurlardan sonra olduğu için acaba yağmurdan dolayı olmuş olabilir mi?

Sorunun neden olduğu hakkında bilgisi olan veya daha önce buna benzer sorunlarla karşılaşmış olan var mıydı? 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

foruma hosgeldiniz.Aracinizin aku durumu nedir? Akü kutup baglanti noktalarini kontrol edermisiniz? gevseklik vs var mi? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Böyle bir sigorta hiç duymadım.
Bence sokette oksitlenme var ve şasi almıyor.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Serkan Aktay yazdı:

sigorta ?

O ikinci adim.

Aku baglantisi oksitlenmis olabilir.Aku sok-tak (Kod vs biliniyorsa tavsiyedir) denenebilinir. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
25 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bizim arabalarda var abi mesela. 10A bi sigorta, sadece gösterge paneli için. KM yazmasın istiyorsan, çek sigortayı :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence sokette oksitlenme var ve şasi almıyor.

Ben sadece cam açma kapatma düğmesinin sigortasını attırmayı başardım:D. Belki bunda da vardır.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Berk Çelebi
(düzenlendi)

İlginize çok teşekkür ediyorum.

Akü kutup bağlantılarını kontrol ettim. Herhangi bir sıkıntı yok. Çıkarıp tekrar taktım.

Sigortaları kontrol ettim herhangi bir sıkıntı yok. 

Diğer tavsiyelerinizi alabilirim?

Araçta sadece hız göstergesi devir saati yakıt göstergesi ve km gösteren yer çalışmıyor. Diğer her şey normal ve araç kullanılabiliyor.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Valla ben soruyu sorup gittiniz sandim acikcasi 🤔

Aracin bagajda sol tarafta sigorta paneli var. sigorta panelinden sigorta kontrolu yaparmisiniz? Sigortasi atan var mi? 3 numara 7.5 amperlik sigortaya ozellikle bakin lutfen. 

Yorum bağlantısı
Berk Çelebi

İş dolasıyla giremedim hocam foruma maalesef.

İlk aklıma orası geldi. Orayı kontrol ettim. Aküye baktım bugün. Maalesef düzelmedi.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Aracinizi stop halde gaz ve fren e ayni anda sonuna kadar basin. yarim kontak yapin km sifirlama tusu yardimiyla ecn yazan kodlar cikacaktir.ekran isigi gelmiyor ama belki o kisim acilirsa kod gorebiliriz. gorunurse not edin kodlari.

Sahsi fikrim akü den kaynakli.Araci akuden ne kadar sure ayirdiniz?

Yorum bağlantısı
Berk Çelebi

Denedim hocam maalesef çıkmadı. 

Aküden 15-20 dakika kadar kutup başını sökerek ayırdım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Himm.. genelde cozum olur yazdiklarim,bu dirayetli cikti 😆Direksiyonun arkasinda plastik bir kapak var. oraya tiklatin birkac kez.ne cok sert ne cok yumusak olsun..Gosterge aydinlatma seviye butonununuda cevirerek tabiki...Cim modulu hatalarinda benzer sorunlar olabiliyor...aracinizda korna calma ve direksiyondan ses komut tuslarinda problem var mi?

Bir saat önce, Berk Çelebi yazdı:

Denedim hocam maalesef çıkmadı. 

Aküden 15-20 dakika kadar kutup başını sökerek ayırdım.

Arada sorayim aracinizin akusu kac yillik?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Akü sorununa benzemiyor bu
Abi ihtimal. Opel de aku sorunu boyle sacma olabiliyor. Benim bi ara yol bilgisayari ekran isigi yanmadi, ibreler calismadi. Sinyal sapitti ve aku tık dedi gitti.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Akü sorununa benzemiyor bu

Aku de bu araclarin verdigi tepki cok farkli olabiliyor ..Emmi bayagi arastirdim bakiyorum herkes aku ile ilgili islemlerden sonra cozmus sorunu..Ya cim sorunu ya sigorta ya aku yada soket cikti... baska da alternatifi kalmadi🤔 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi ihtimal. Opel de aku sorunu boyle sacma olabiliyor. Benim bi ara yol bilgisayari ekran isigi yanmadi, ibreler calismadi. Sinyal sapitti ve aku tık dedi gitti.

Gıcık mı bu Opel :)
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Berk Çelebi
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Himm.. genelde cozum olur yazdiklarim,bu dirayetli cikti 😆Direksiyonun arkasinda plastik bir kapak var. oraya tiklatin birkac kez.ne cok sert ne cok yumusak olsun..Gosterge aydinlatma seviye butonununuda cevirerek tabiki...Cim modulu hatalarinda benzer sorunlar olabiliyor...aracinizda korna calma ve direksiyondan ses komut tuslarinda problem var mi?

Arada sorayim aracinizin akusu kac yillik?

Hocam yarın deneyip sonucu yazayım.

Korna 2011 yılında aldığımdan beri sorunlu. Bazen çalıyor bazen çalmıyor. 

Bu olaydan önce tuşlar çalışıyordu.Yarın denerim tekrar.

Akü 3 yılı geçti.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

evreka diyebilirm ozaman... cim modulu...direksiyonda sarmal bir yapi var.. zamanla bu arizalaniyor... elektronik bir devre.. bazi yerler garantili olmasada 300-500 liraya yapiyor...Gosterge isiklarini kismayi deneyebilirsiniz.. servislere sorun isterseniz belki daha uygun fiyata da gelebilir. ama yok idare edebilirim derseniz kornaya (direksiyondaki amblem kisma)  sert bi sekilde (zarar vermeyecek boyutta) bi vurun...gelirse gelir.. gelmezse modul tamiri yolu gorundu...ama yinede bi elektrikcide aku kontrolu yaptirin.. 

Yorum bağlantısı
Berk Çelebi

Hocam kontrol ettim.

Korna ve direksiyon üzerindeki tuslar çalışıyor. 

Gösterge ve ibreler hala çalışmıyor. 

Yetkili servis mi ozel servis mi tavsiye edersiniz? 

Çorlu civarında elektrikçi tavsiye edebilecek varsa çok iyi olur.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Kucuk bir detayi kaciriyoruz ama ne 🤔Gercekten merak etmeye basladim.usta tavsiyesi olarak yetkili servisten fikir alin.bazen daha cozum odakli ve uygun fiyatli is yapabiliyorlar.tespit etsinler sonra karar sizin...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...