İçeriğe Yönlendir

C4 - Navigasyon Dokunmatik Ekran Sorunu

Ahmet Kemerci

Recommended Posts

Ahmet Kemerci

Benim araçta dokunmatik ekranın her noktası dokunmuyor. Bir de örneğin tv'ye dokununca dvd'yi açıyor, alâkasız şeyleri seçiyor. Ara ara klima bilgisi ekrana görünüp kayboluyor. Sizce ne olmuş olabilir? Ne yapmam gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aracınızın garantisi varsa eğer, yetkili servise götürmeniz gerekli. Ekran arızası gibi görünüyor. Teyp ünitesinin orjinal olduğunu düşünerek söyledim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kemerci
(düzenlendi)

Arkadaşlar klima bilgi ekranını ayarlara iyi kötü girip hallettim. Artık karşıma çıkıp durmuyor. Şimdi kalibrasyon ile uğraşıyorum. 5 tane rakam var. Artıyı 1'den 5'e çekip duruyorum. Ekrana bilgi mi gelecek? Sürekli aynı işlemi tekrarlıyorum. Hah oldu nihayet, hepinize teşekkür ederim. 😊 

tarihinde Ahmet Kemerci tarafından düzenlendi
Sorun çözüldü.
Yorum bağlantısı
Ahmet Kemerci
1 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Gecmis olsun...tam olarak ne yaptiniz? adim adim yazarmisiniz? bigi olarak bulunsun...

Teşekkür ederim. 

Önce ekranın neresine basınca hangi menü açılıyor diye uzun uzun deneyerek uğraştım. Derken ayarlara girebildim. Sonra yine uğraşarak bir menüden "klima bilgi ekranı evet" idi, onu "hayır" yaptım. Böylece videodaki sorun bitti. Daha sonra ayarlar/genel ayarlar/kalibrasyon menüsünden beyaz bir ekrana 1'den 5'e numaralar yazan oklar ve artı işareti vardı. Artı işareti nerede ise üstüne dokundum. Sonunda ekran yeniden menüye döndü. Bir de baktım ki dokunmatik düzelmiş. 😊 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İsmail İnan
On 02.08.2018 at 14:46, Ahmet Kemerci yazdı:

Benim araçta dokunmatik ekranın her noktası dokunmuyor. Bir de örneğin tv'ye dokununca dvd'yi açıyor, alâkasız şeyleri seçiyor. Ara ara klima bilgisi ekrana görünüp kayboluyor. Sizce ne olmuş olabilir? Ne yapmam gerekiyor?

Aracınızda bulunan multimedya nın markası ve modelini biliyor musunuz ? 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...