İçeriğe Yönlendir

Bmw X5 (2004 Model) İnceleme

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar

Yaklaşık 15 gündür kullanıyorum. Arkadaşımın aracı idi baldizima aldık. 2004 model 3000 dizel V6 218 hp.o yılının en donanımlı aracı 295 bin km de.6 ileri otomatik.

Araç çok bakımlı olduğu için performans ve iç temizliği mükemmel durumda .yolda gidişi ve hızlanması çok çok iyi. Ses yalıtımı 2004 modelde böyleyse yenisine nasıldır bilemiyorum.koltuklardaki deri çok çok kaliteli hafiza , ısıtma elektrik direksiyon ayarı geri parkta düşen dikizler ve sayamadigim bir sürü donanim 2004 te bu araca konulmuş. Şanzıman çok tatlı geçiyor spor modu mevcut .yokuş iniş ve kalkış desteği var.gelelim yakıta şehir içinde 15 litreyi geçiyor dışı akıllı ki çok zor gidilir se 7 litre yakıyor. Santa fe ile kiyaslarsam az daha yüksek ve geniş daha heybetli ama yakıtta santafe şehir içinde 10 litre dışında ise akıllı sürüş le 5.8 _ 6.4 gibi yakıyor. Antalya ya gidiş te bacanak hizlanamadigi için 5.8 ile indik ama dönüşte yalnız döndüm sürekli klima açık ve 150 160 tan inmeden 7.9 yaktı.

Sonuç Bmw eskide olsa dönüp baktiriyor prestiji iyi.yolda saygı görüyor. Geçen senede bir başka konumda yazmıştım o zaman da 5.20 d araçta yaşamıştım selektor ve korna olmadan yol verilen bir araç. Şimdi az da resim.

7e4af17d55850c56f07c99821ea34814.jpgceed8fb915027f56b8a3af554c4bc651.jpg49122f6af707c5def1814ceccc4a05bc.jpge7a91da0bc1e735260c41601522ccd95.jpg14712d8914fa6cf56b05c4bdcbb15783.jpg

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

:nazar: kalite eski modelde olsa kalite...

güle güle güzel günlerde kullanılsın inşaallah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yenilerde 25d yaziyor, 600 gayme ile 800 arası ucuz geldi bana, q7 milyon mesela. 2000 motor falan mı koydular koca arabaya?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
3 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Yenilerde 25d yaziyor, 600 gayme ile 800 arası ucuz geldi bana, q7 milyon mesela. 2000 motor falan mı koydular koca arabaya?

YEniler 2000 cc aynen,ama çok daha performanslı.

15 dakika önce, Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Yaklaşık 15 gündür kullanıyorum. Arkadaşımın aracı idi baldizima aldık. 2004 model 3000 dizel V6 218 hp.o yılının en donanımlı aracı 295 bin km de.6 ileri otomatik.

Araç çok bakımlı olduğu için performans ve iç temizliği mükemmel durumda .yolda gidişi ve hızlanması çok çok iyi. Ses yalıtımı 2004 modelde böyleyse yenisine nasıldır bilemiyorum.koltuklardaki deri çok çok kaliteli hafiza , ısıtma elektrik direksiyon ayarı geri parkta düşen dikizler ve sayamadigim bir sürü donanim 2004 te bu araca konulmuş. Şanzıman çok tatlı geçiyor spor modu mevcut .yokuş iniş ve kalkış desteği var.gelelim yakıta şehir içinde 15 litreyi geçiyor dışı akıllı ki çok zor gidilir se 7 litre yakıyor. Santa fe ile kiyaslarsam az daha yüksek ve geniş daha heybetli ama yakıtta santafe şehir içinde 10 litre dışında ise akıllı sürüş le 5.8 _ 6.4 gibi yakıyor. Antalya ya gidiş te bacanak hizlanamadigi için 5.8 ile indik ama dönüşte yalnız döndüm sürekli klima açık ve 150 160 tan inmeden 7.9 yaktı.

Sonuç Bmw eskide olsa dönüp baktiriyor prestiji iyi.yolda saygı görüyor. Geçen senede bir başka konumda yazmıştım o zaman da 5.20 d araçta yaşamıştım selektor ve korna olmadan yol verilen bir araç. Şimdi az da resim.

Aynısından kayınperde vardı,2003 senesinde sıfır almıştı,içi maun değildi sadece. Çok beğendiğim bir araçtır.. 

Vefat  ettiğinde sattık, yok parasına 75 bin lira gibi bir rakama..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Aynısından kayınperde vardı,2003 senesinde sıfır almıştı,içi maun değildi sadece. Çok beğendiğim bir araçtır.. 
Vefat  ettiğinde sattık, yok parasına 75 bin lira gibi bir rakama..
218Ps miş
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

gözümdeki en yakışıklı jip ve hala yolda görünce öyle bakarım uzun uzun çok severim maşallah diyelim 

bu arabanın karizması çok başka:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Ağzımın suyu aktı emojisi nerde?

Harika bir araç, bakımlısı ve temizini bulursam gözüm kapalı alırım, bmw ye alıştık artık. Uzun yolu çok iyidir şehir içi de scooter varsa tadından yinmez :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
14 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Ağzımın suyu aktı emojisi nerde?

Harika bir araç, bakımlısı ve temizini bulursam gözüm kapalı alırım, bmw ye alıştık artık. Uzun yolu çok iyidir şehir içi de scooter varsa tadından yinmez :)

:dribble: 

Gökhan bey buyurun emojiniz... Forumdaki son güncelleme sonrası  emojiler kisminda en altta bu kategori yer alıyor. Sizler için  alt yapı  sorumlumuz  Sayın @Selçuk Keleş  yogun gayret sarfediyor 😀

Hasan hocam hayırlı olsun sahibine...

Tüketim uzun yolda gayet iyiymiş motoruna ve cüssesine göre...

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şık olduğu konusunda hem fikiriz.. 

En güzel his de evet sellektörsüz yol alarak ilerlemek :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Aynaya bakan mecbur yol verir değilse üstümden geçer diye...☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Üniversiteyken bir arkadaşın bmw ye bindik, deli gibi gidiyor şehiriçinde, neden hiç aynaya bakmıyorsun dedim, gerek yok arkamdan kimse bu hızla gelmez dedi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İki dakkada yedi ya la.. Aramızdaki konuşmanın özeti aşağıda

Santayı sattım
Sebep?
Aypon x kullanıyorum olm. Yakışmıyor anektarlar yanına...
Vay... Para böyle bir şey
Tabi olm, öğretmen dediğin zengin zengin gezer...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Bakım maliyeti önemli değil sonuçta biniyoruz iyi yada kötü kahrımızı çekecek diye veriyoruz ama şu vergiyi verirken elim ayağım titriyor.Allah kazasız binmeyi nasip etsin temizini bulmak gerçekten zor.Fiyatlar düşmeye başladıkça bazı hanzolar len bizde binelim bmw ye diye alıp haşat ediyorlar.Temiz olanla aynı parayı istiyorlar sonra git gel yapmaya başlıyoruz orda şu araba burda şu araba varmış diye.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mtv sistemi çok adaletsiz. 

60 bin liralık arabaya 1700 lira, 160 bin liralık arabaya 600 lira... Olmuyor böyle.. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Şu şehir içindeki yakıta gelmeseymişssiniz süpermiş :shok:

Güle güle kullanmak nasip olur inşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Otoyolda bu aracı gördüm mü asla geçmem, uygun takip mesafesiyle takip ederim bir süre :) İzlemesi çok keyiflidir, lastiklerin açısı falan... :😋

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

98 2005 arası bmwler zirvesi bence markanın. 3 5 7 X5 tasarlayan adamlar zevkliymis yada aynı kafadaymisiz. Motoru da güzel seçenek. Kazasız belasız kullanın.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Otoyolda bu aracı gördüm mü asla geçmem, uygun takip mesafesiyle takip ederim bir süre [emoji4] İzlemesi çok keyiflidir, lastiklerin açısı falan... :[emoji39]

Bencede arka kamberin açılması arabanın yola oturması:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

255 yanak ve kamber ile anca yolda durabilen araç. Sağ şeritte yolun keyfini çıkarırım bununla

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Araçların kasko değeri ile orantılı olmalı. Mesela %1~0,5 arası gibi.

Mtv sistemi çok adaletsiz. 
60 bin liralık arabaya 1700 lira, 160 bin liralık arabaya 600 lira... Olmuyor böyle.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Araçların kasko değeri ile orantılı olmalı. Mesela %1~0,5 arası gibi.

Aynen. Bu bir servet vergisi ise. Bedelden alınmalı.
Emisyon vergisi ise emisyona bakılmalı.
Silindir hacminin hiç bir anlamı yok.
Geçmişte de ağırlığa bakılırdı. Daha saçmaydı. Ama hala saçma.

Aynen %1 al geç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...