İçeriğe Yönlendir

Ankara Su Faturaları

Mehmet Muhip Yılmaz

Recommended Posts

Mehmet Muhip Yılmaz

Arkadaşlar merhabalar ;

Bugün evime 1 aylık su faturam geldi ve şok oldum. 40-50 tl arası ödediğim faturam bu ay 113 tl geldi. Sabit olarak 4-7 m3 su kullanıyorum pek değişmiyor, nedense bu ay 13 m3 su kullanmışız. Ankara'lı üyelerimizin su faturası bu ay bir anormal geldi mi merak ettim :( 4 kalem vergi hariç faturam 63 tl vergileri koyunca 113 tl :(  İtiraz sisteminden birşey çıkar mı acaba ? Başına gelen dostlar varsa tecrübelerini rica ederim. 

Saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
24 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Allah yardimcimiz olsun...🤔

Şimdi ekşide okudum, itiraz edince sayaç değiştiriyolarmış ve 50 TL ücret talep ediyolarmış, yahu bunun adının ne olduğu belli 😡

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)

Baba evinde otururken sayacı öyle bir takmışlar ki okumak imkansızdı. Gelen görevli ezberden 5-6 ton yazıp giderdi. Bir gün azimli bir görevli gelip sayacı düzeltti ve o ay 20-25 ton civarı bir ödeme yapmıştık 😁

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Son 2 aydır feci ve en pahalı sulardan biri Ankarada. 25yıl ses çıkarmayan Ankaralılara az bile der, kaçarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Birçok şehirde yaşadım ama su faturasının elektrik faturasını geçtiğine Ankara da şahit oluyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Birçok şehirde yaşadım ama su faturasının elektrik faturasını geçtiğine Ankara da şahit oluyorum.
Tek başıma yaşıyorum 52tl su 46tl elektrik faturası
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
3 saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Arkadaşlar merhabalar ;

Bugün evime 1 aylık su faturam geldi ve şok oldum. 40-50 tl arası ödediğim faturam bu ay 113 tl geldi. Sabit olarak 4-7 m3 su kullanıyorum pek değişmiyor, nedense bu ay 13 m3 su kullanmışız. Ankara'lı üyelerimizin su faturası bu ay bir anormal geldi mi merak ettim :( 4 kalem vergi hariç faturam 63 tl vergileri koyunca 113 tl :(  İtiraz sisteminden birşey çıkar mı acaba ? Başına gelen dostlar varsa tecrübelerini rica ederim. 

Saygılar

39 dakika önce, Serkan Maden yazdı:

Son 2 senedir su parasından çektiğimi hiç birşeyden çekmedim bir ara otomatik ödeme talimatlarıma baktım 2 telefon faturası, doğalgaz ve elektriği toplamı su faturası kadar ancak (15-25 TL ) ancak fazladır yuh dedim. Ne oldu ne değişti anlamıyorum bu arada belediye başkanı reklam yapıyor sularda indirim yaptık diye milleti enayi zannediyorlar.Enayi değiliz ama değişen de bir şey yok.

2 saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Şimdi ekşide okudum, itiraz edince sayaç değiştiriyolarmış ve 50 TL ücret talep ediyolarmış, yahu bunun adının ne olduğu belli 😡

50 ise çok iyi ben 12 ay 25 Tl ödedim 12*25=300 TL su sayacı onuda ben istemedim kendileri değiştirmiş. İnternet'ten Su sayaç fiyatlarına baktım en kralı 100 TL yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
3 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Kaçak olabilir mi bir yerde?

Kaçak durumu vs yok. Ben bu işi anlamadım gitti :(

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Fatura üzerinde yazan son endeks ile sayaç üzerindeki endeksi kontrol edin bence.

Eğer endeks yanlışlıkla yüksek yazıldıysa ve bir sonraki okumada o endeksin altında kalırsanız, çok yüksek fatura gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Konuda söylenmiş, önceki faturalar tahmini yazılmış olabilir. Sizin yapacağınız ilk şey sayaç ve faturadaki endeksi karşılaştırmak. Sonraki faturayı da karşılaştırın. Tutarsızlık varsa rakamlarda okumaya gelmiyorlar demektir. Bu arada su faturalarının içinde çevre temizlik vergisi var bir kaç senedir. Artıştaki en büyük sebep budur. Geçenlerde binaya su aldık, bir yıldan fazladır su alınmamış, 170 lira vergi aldılar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Geçen ay faturasınıda kontrol ettim endeksler ve sayaç tutuyor güncel fatura ile 1 ay gözlemleyeceğim aynısı olursa ya sayaç ya da kaçak :( Hala çok üzgünüm

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Ankara' da ben 100 TL altı su faturası ödediğimi hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

benim evin ki kartı yükleme yapılan cinsten

ama 2 agustosta askiden mesaj geldi

kartlı sayac kullanan konut aboneleri idaremize müracaat etmeleri halinde mevcut sayaclarını mekanik sayac (faturalı) ile değiştirebilceklerdir.

diye

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Ülkemizdeki en pahalı su ne yazık ki Ankara nın suyu. Bu da eski belediye başkanının bir mirası. Hatta yenisi gelince indirim yapacağını söylemişti ancak birşey değişmedi. Biz evde 2 kişiyiz ve gün içi işteyiz. 80-90 tl den aşağı fatura gelmiyor. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Turkiyede en pahalı suyu kullanan illerden biri de Bursa zannediyorum. Her taraf su kaynagi olmasina ve su kendi cazibesi ile sehre akmasina ragmen 100 110 tl altina fatura gelmiyor. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray

Bu gün haber vardı %15 indirim olmuş. Geçen gün 250 tl lik su aldım. 20 ton bile değildi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

İndirim 17 eylül itibariyle geçerli sanırım

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bana da geçen sene su faturası bir kaç çok düşük geldi. Takip ettim, düzelmiyor. Ben de kaskiyi aradım. Müşteri hizmetlerinden telefona çıkan kadın faturaları görünce ki miktarları 2-3 tl gibiydi, "ay bu evde oturuluyor mu" diye garip bir tepki verdi. Sonra geldiler ve sayaç değişti, tabi ki sayaç parası bana girdi. Hem bu işin bakımı için para kesiyorlar hem de sayaç parası bana giriyor. Ortalama fatura miktarı ile eksik gelen ayları kıyaslayıp farka baktım, sayaç parası kadar yapıyordu. Eğer fazla yapsaydı ya da sayaç parası alınmasaydı, kaskiden farkı almasını talep edecektim. 

İşletmeci bu işin riskini alandır, bakım yapar. Ayrıca sayaç parası almak ne demektir anlamıyorum. İyi ki oturduğumuz evin sokağında su patlayınca bu borudan size de su geliyordu, masrafı bölüşün falan demiyorlar. 

Bu arada Kayseri'de suyun tonu en son 3,5 tl idi. Sonra zam geldi mi hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...