İçeriğe Yönlendir

Yolculuk müzikleri

Alpay Sumer

Recommended Posts

Selim Kaya
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Enes Batur dinleyeceğin günler de gelecek :)

Maalesef o gün bugündür...

6 saat önce, Metin Akbal yazdı:

O sen olsan bari sen olsan bari ooooo sen olsan bari sen olsan barieeaaaiii

,

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

benim kızlar da yansın dünya bananeci, bunların iki tane erkek kuzeni var, 7-4 yaşlarında, tam serseri mod on veledlerde, onlarda ne görseler taklid ediyorlar, tabi kavga olayına alıştıramadılar şükür, bizim büyük kıza bir şey yaptıklarında hemen ağlayarak geliyor bana fuydu diye 😀

bu serseri tipli kuzenler banane şarkısını dinlediği dönemlerde içim dışım banane olmuştu, evlerine gidiyoruz banane bize geliyorlar banane...

neyse üç gün filan görüşemedik, sonra bi baktım benim leyla mırıl mırıl bir şey söylüyor, ne diyorsun kızım dedim, "banane banane, dönsün dünya banane" demez mi.

ulan dedim brütüs sen de mi...

sonra zühre, 1 yaşındaki eşek sıpası arabada gidiyoruz bunu bi ağlama tuttu, susturamıyoruz. Dur dedim usb den şu şarkıyı açayım; şıp sesi kesildi, şarkı bitiyor başka şarkı geliyor, yine zırıl zırıl eve gidene kadar mecbur banane dinledik. bende de bu konuda Stockholm Sendromu oluştu artık seviyorum bu parçayı hiç uyuz olmuyorum, ne zaman çalsa bizim kızlar eller havaya, hobaa.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Çocukken (80'li yıllar) anne babamın memur olmasından ötürü uzun yol yapardık sürekli tatillerde İstanbul'a dede anneanne ziyaretleri vs için. Sürekli Zeki Müren, Zekai Tunca,Muazzez Abacı vs dinlenirdi arabada,sadece o tip kasetler olduğundan. Radyo desen çekmez, söz hakkımız desen  yok..

Hava sıcak, yol uzun,beni araba tutuyor, 3-4 yaşlarında çocuk yahu yazıktır..Afyondan çıkmışız yola, yeşil renkli 131 ile tıngır mıngır gelmeye çalışıyoruz İStanbul'a.

Siyah torbalar elimde hazır binerdim arabaya, daha 15.dakikada başlardı midem bulanmaya..

Ancak 90'lara geldiğimizde söz hakkım olduğu geldi aklıma. Harçlığımı biriktirir kaset alırdım Mustafa Sandal, İbrahim Tatlıses.. Biraz daha kafama uygun müziklerle yolculuklar daha keyifli hale gelmeye başladı şükür..

Şİmdi ise sanat müziği şarkılarının neredeyse hepsini ezbere bilirim, severek de dinlerim ama o yıllar işkence gibiydi.. Yaz tatili gelsin istemezdim hiç.

Şimdi kızım müdahale ediyor ben Türkçe yayın yapan bir kanal açtığımda, eski günler geliyor aklıma ve yolculuk ona zul olmasın diye veriyorum telefonu eline, aç diyorum ne istiyorsan..

Bluetooth üzerinden kızımın seçtiği şarkılar eşliğinde keyifle yolculuk ediyoruz..

Biz mi saftık yoksa yeni nesil çocuklar mı uyanık bilmiyorum ama neticede çocukların keyifli olması  mühim.. Kızım ne seviyorsa yolculuklarda dinliyoruz ailecek ..

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Spotify dinlediğim müziklere benzer tarz mix albümler öneriyor. Onların içinden beğendiklerimle ayrı bir çalma listesi oluşturdum. Wifi ile indirdim. Yol boyu çevrimdışı dinliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu
On 06.08.2018 at 12:48, Mehmet Ozyurek yazdı:

Enes Batur dinleyeceğin günler de gelecek :)

Allah yardımcımız olsun 😀

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Benim oğlan ne açsam mırıldanıyor, benim gibi seçmiyor Hard Rock açsam ona da yok demez :D 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
24 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Benim oğlan ne açsam mırıldanıyor, benim gibi seçmiyor Hard Rock açsam ona da yok demez :D 

bizimkide basta turku seviyordu... simdi tekno muziklere sardik 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
33 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

bizimkide basta turku seviyordu... simdi tekno muziklere sardik 😁

Tekno verme bence :D zararlı çıkarsın.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Tekno verme bence :D zararlı çıkarsın.

telefon onda, aux ta takili... biz ona degil o bize veriyor muzigi 😄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ben radyo kullanıyorum türkçe pop bolca var zaten. Yerel radyoları da taramış oluyorum hem.

Aracın içinde usb’de tuttuğum şey yüzyıllardır aynıdır 😊 tunnel trance force serisi. 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)
Bir saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Ben radyo kullanıyorum türkçe pop bolca var zaten. Yerel radyoları da taramış oluyorum hem.

Aracın içinde usb’de tuttuğum şey yüzyıllardır aynıdır 😊 tunnel trance force serisi. 

çok tehlikeli, ben bunu dinleyerek uzun yol yaparsam kendimi kaybederim, need for speed ortamında sanarım kendimi: driftler, ani hızlanmalar, keskin dönüşler filan yaparım.

cidden çabuk gaza geliyorum :))))

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Uzun yol mu? TRT Fm :)

Evet radyo dinlemek guzel oluyor.

Fakat bazi guzergahlarda radyo cekim sorunlari olabiliyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Sıpaya tableti için güzel bir kulaklık ,kendime de Mahsuniye Saygı albümünü aldım.Bayram ertesi yola hazırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Uzun yol mu? TRT Fm [emoji4]

[emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]Mondeo da frekans zayıf çekiyor ama 2017 astrada tatilde o kadar yer gezdim hiç bir yerde TRT fm kopmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
19 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Evet radyo dinlemek guzel oluyor.

Fakat bazi guzergahlarda radyo cekim sorunlari olabiliyor...

Radyonun çekmediği yerlerde internet çekiyor. Telefonuma "Radyo Kulesi" adında bir uygulama indirdim. Türkiye ve dünyadan envai çeşit radyo var. 

Türe göre radyo belirleyip favori radyo listesi oluşturulabiliyor. Kanal geçiş hızı da başarılı.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
33 dakika önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Radyonun çekmediği yerlerde internet çekiyor. Telefonuma "Radyo Kulesi" adında bir uygulama indirdim. Türkiye ve dünyadan envai çeşit radyo var. 

Türe göre radyo belirleyip favori radyo listesi oluşturulabiliyor. Kanal geçiş hızı da başarılı.

Tesekkurler degerli yorumunuz icin...ilgili uygulama mevcut bende de.. gayet guzel...Herkese faydasi olsun diye actim bu konuyu... fakat radyonun cekmedigi yerde internet cekiyor kismini anlayamadim? Boyle bir genelleme cok mantikli gelmedi bana..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
valla astrada kumanda bile yaninda cekmiyor [emoji16] radyo hak getire [emoji849]

Bu yaz 2017 full paket dizel astra ile Maraş Kayseri Ankara Eskişehir Bursa Ayvalık Manisa Turgutlu Uşak ısparta Beyşehir Konya Ankara Maraş 3500 km güzergahında hiç bir sorun yaşamadım. Sürekli TRT fm dinledik.

Sizin kullandığınız astrada farklı bir müzik sistemi olabilir belki. Full paket ile normal paketin müzik sistemi farklı sanırım.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Barış Manço iyi gider yolda hem uyutmaz hem de aşırı temposu olmadığı için yormaz. Gerisi genel beğeniler. Bir de Murat Kekilli severim dinledikçe Anadolu aklıma gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
6 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Bu yaz 2017 full paket dizel astra ile Maraş Kayseri Ankara Eskişehir Bursa Ayvalık Manisa Turgutlu Uşak ısparta Beyşehir Konya Ankara Maraş 3500 km güzergahında hiç bir sorun yaşamadım. Sürekli TRT fm dinledik.

Sizin kullandığınız astrada farklı bir müzik sistemi olabilir belki. Full paket ile normal paketin müzik sistemi farklı sanırım.

Mehmet bey, Doguda genelde cok fazla radyo frekansi yok.Bazi yerler Daglik ve sehirler arasi mesafelerde ilceler arasinda kopmalar olabiliyor.Benim aracimda full paket ve teybindende gayet memnunum.. orda esprisine yazdim. trt fm i de bolca dinlerim. gayet guncel oluyor cunku. 

konuyu acmamdaki amac belki biri daha merak eder faydalanir dusuncesindendir.

Gelen ve gelecek olan degerli yorumlar icin tesekkurler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim Hypermiling roadtrip listem var. Belki ilgini ceker. 

Az yaktıran müzikler listesi... 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bende 'Ferdi karşık, Neşet Baba ve Angara' adında mp3 CD'leri var açarım dinlerim. Beğenmeyen olursa takar kulaklığını açar telefonundan dinler. Kaptan benim ben ne dersem o olur.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
On 16.08.2018 at 16:09, Alpay Sumer yazdı:

Tesekkurler degerli yorumunuz icin...ilgili uygulama mevcut bende de.. gayet guzel...Herkese faydasi olsun diye actim bu konuyu... fakat radyonun cekmedigi yerde internet cekiyor kismini anlayamadim? Boyle bir genelleme cok mantikli gelmedi bana..

Türkiye genelinde TRT FM dışında yaygın bir radyo kanalı yok. Bir çok radyo kanalı kent merkezlerinde dinlenebiliyor. Anadolunun çoğu yerinde radyolar sadece internetten dinlenebiliyor.

Tabii yabancı radyolar cabası ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...