İçeriğe Yönlendir

Alınık MK3 Mondeo

Hasan Karacadağ

Recommended Posts

Hasan Karacadağ

Herkese hayırlı geceler ben hasan konuyu yanlış yere açmış olabilirim bunun için özür dilerim siteye üye olmamin öncelikli amacı Mondeo hakkında bilgi sahibi olmak 35 bin civarında Mondeo 3dusunuyorum ama kafamı kurcalayan bir durum var piyasaya baktığımda mk1ve2 ye göre mk3 az var bu kasa mondeolar sıkıntılı mi kronik arızaları mi var gerçekten piyasada tutulmuyor mu parça fiyatları pahalı mıdır d sınıf i aracın parçasının Clio gibi Albea gibi ucuz olmasını elbette beklemiyorum tabi her aracın temizi bakimlisi makbuldür bakımsız i incir ağacı diker bunun farkında olarak soruyorum teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Otoclubturkiye ailesine hosgeldiniz.Mondeo fordun tabiri caizse en baba arabasi olarak yillardir uretimde.. İlk kasalari almak istedigimiz donemlerde fiyatina gore en fazla kalite ve guven veren araclarin basinda gelmesinden oturu cok fazla tutuldu. fakat zaman icerisinde diger araclarin da bu cekismeye daha cok dahil olmasiyla ve benzinli mondeonun biraz agir bir yapida uretilmesinden dolayi daha az tutulur hale geldi...(sahsi fikrimdir) tabi arac konusu zevk isi oldugundan dusuncelerim bu sekilde.. diger arkadaslarimizda teknik ve parca fiyat konusunda daha ayrintili fikirlerle detaylandiracaklardir. keyifli forumlar...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dizeli düz vites olursa kimse tutamaz. Otomatik olursa yine güzel gider yolda. Tavsiye ederim ama bakımlı olacak.. Benzinli benim kategorime girmiyor, yanlış bilgi vermeyim şimdi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondeo hem benzinli hem dizelini kullandım... Her iki motorun da bazı kronik sorunları var ancak hiç biri incir ağacı dikecek cinsten değil.. 

Bakımlı ve temiz bir manuel benzinli genelde insanları mutlu eder.. Benzinli otomatik konfor odaklıdır.. Çok yakar az gider. 

Temizi bulunursa alınabilir.. ghiaların donanımı yeterlidir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

MK3 satış zamanı yılları türlü krizler vb. vardı toplam satışlar da azdı. benzinli mondeo daki motor motorsiklet motoru tasarımcısından çıkmıştır, mekanik olarak atmosferikte 190 ps bile alınabiliyor ama Türkiye de değil. Stok hali ile 145 ps gibi gidemiyor ama yakıyor. tdci motorda da beceriksiz enjektörcülerin eline düşmemiş bakımlı bulursanız taş gibi motordur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

35 e bilinmedik Mondeo almam. Km yüksek Mondeo kısa vadede satacam derseniz almam. Yedek parçadan kasıt ne mesela. Servisten orjinal ön takım parçası alacam derseniz almam. Bulunduğum yerde 2001 2008 yılları arasında yetkili servis geçmişi olmayan Mondeo bilen usta yoksa almam.

Kalabalık şehirde park sıkıntı cekecekcem almam. Km de min 40 50 krs yakıyor diye dertlenceksem almam.

Hiç aldın mı diye sorarsan aldım . Bı daha alır mıyım diye sorsan almam. 

Geniş araç olsun diyen alır. Ama motor performansı o kadar süper değil.  Öldürmez yolda ama  parasına göre araba. Focus 1 parasına daha dolu daha konforlu o bı gerçek.

13 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

enjektörcülerin eline düşmemiş bakımlı bulursanız taş gibi motordur.

Evet blok içi vs taş  enjektör turbo kucakta ama :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

galeriden sıfır merso almam mesela ona benzemiş :rofl:

20 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

enjektör turbo kucakta ama

bakımı yağ değişmek sanırlarsa kalorifer motorunu da arka cebine alırsın. ucuz diye sanal marketten yağ alıp bagaja koyarsan iyi olmaz sonuçları

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

galeriden sıfır merso almam mesela ona benzemiş :rofl:

O fantazim benim bayiden s kasa çıkarıcaz inş ölmeden

Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Hasan bey öncelikle hoş geldiniz inşallah sizi memnun edecek hayırlı bir araç bulursunuz mondeo mk3 tdci otomatik kullanıcısı olarak size diyebileceğim parasını fazlasıyla hakeden bir araç konfor donanım performans olarak şahinlerin 15 civarında olduğu bir ülkede 35 civarında mondeo bedava sayılır burda bakımları aksatılmadan yapılmış doğru usta eli değmiş bir mondeo bulmanız lazım forumumuz bu yönden size yardımcı olacaktır satmak isteyen arkadaşların geçmiş konularına da bakarsanız araçlarının geçmişini görmüş olursunuz

Yorum bağlantısı
Hasan Karacadağ

Cevap veren herkese teşekkür ederim yorumlarınız benim için çok önemli tavsiyeleriniz i dikkate alacağım tabi bilindik forumdan bir araba olursa daha güzel olur

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Forum geçmişi olan sıkıntısız Mk3 Mondeo sahibi olarak Focus parasına D segmenti ya da aynı yıl üretilen rakipleri (passat) ile kıyasla daha donanımlı ve yarı parasına... Motor 330nm tork ile çok keyifli ki Vgt (Değişken Geometrili Turbo) haz sebebi. Bendeki gibi çıtır bir Yazılım varsa 167 hp 400nm tork gibi rakamlara hemen ulaşıp ilk 3 vitesi patinajsız gitmek zor... Ama bakımsız mondeo 10lira yer, sanayii ile dost kanka eder, vakit çok vç, elimden gelir yavaş yavaş yaparım diyene 35 e alınır, 40 45 arası kusursuz olur... Ben aracımı satıyorum ama istediğim rakam piyasa için fazla geliyor çoğu kimseye...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...