İçeriğe Yönlendir

Ford Connect Yakıt Tüketimi Hakkında

Erkan Tekin

Recommended Posts

Erkan Tekin
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar.. 
Biraz saçma gibi gelebilir ama şöyle bir sorunum var.. Aracımın deposu tam dolu iken çeyrek depo ile 250km depo yarım oldugunda 450 ile 500 arası km yapmış olur.. burada sıkıntı yok.. 
Geri kalan yarım depo da 100km bilemedim 150 km falan yapıyor.. toplamda 550 600 km falan yapıyor. bu neden kaynaklı olabilir acaba ? 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Depo içerisindeki şamandıra tamamen doğru değerler vermez. Biraz sapma olsa da sizinki fazla gibi. Şamandıra yanlış ölçüm yaptığından yakıt göstergesine muhtemelen yanlış sinyal gönderiyor. Bence mühim bir şey değil. Ben olsam öyle binerim. 

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
1 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Depo içerisindeki şamandıra tamamen doğru değerler vermez. Biraz sapma olsa da sizinki fazla gibi. Şamandıra yanlış ölçüm yaptığından yakıt göstergesine muhtemelen yanlış sinyal gönderiyor. Bence mühim bir şey değil. Ben olsam öyle binerim. 

Yani bende böyle binerim zaten abi  şamandıra ile uğraşamam sökmesi zor :D 

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Çoğu araçta var bu durum, bazılarında az bazılarında çok şekilde oluyor sizinki biraz daha fazla gibi ama

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Böyle ölçüm yapılmaz depo tam doldurulur 100 km gidilir tekrar doldurulur hesap ortaya çıkar 

kuruş olaylarına girme içinden çıkamazsın akaryakıtın ölçü birimi litredir para değil depoya para tıkıştırmıyoruz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...