Fatih Mehmet Uslu

Fiat Egea 1.6 Multijet Aracımla İlgili İzlenimlerim

Recommended Posts

Murat Öngür
31 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Öncelikle Euro NCAP çarpışma güvenliğini test eder. Yol tutuş ile bir ilgisi yok onun. Yol tutuş için geyik testine vs. bakabilirsiniz.

Sınıflandırmayı aks aralığı üzerinden yapanlar Linea C sınıfı diyor ama alakası yok, Punto'nun bagaj eklenmişi o kasa. Dolayısıyla B ya da B+ diyebiliriz. Bu sınıfta sedan olarak Symbol var, 206 sedan vardı o yıllarda, Dacia'nın bir modeli vardı, çok fazla alternatif yok. Son dönem Skoda Rapid, Seat Toledo vs. geldi. Bu sınıflandırmanın net bir cetveli yok zaten.

Yol tutuşa gelince, ben Linea mükemmel yol tutuyor demiyorum, beklentilere ve sınıfına göre iyi tutuyor diyorum. Direksiyon hissi yine beklentiye göre gayet iyi. En azondan benim kullandıklarım öyleydi. Piyasadaki Linea'ların çoğu taksi ya da taksi çıkması, bakımsız, lastikleri kötü ve 185 taban. Düzgün bakılmış, iyi lastikli 1.4 T-Jet Linea bir çok arabayı üzer trafikte.

C sınıfı olsalar da Megane, Fluence, Civic ya da Corolla'nın iyi yol tuttuğunu düşünmüyorum. Ceed kullanmadım bir fikrim yok ama C sınıfı ve yol tutuş deyince 1- Giulietta, 2 - Focus, Astra ve Golf 3. lüğü paylaşabilir. BMW 1 serisi arkadan itiş olduğu için başka bir dünya.

Fiat çok güçlü motor sporları alt yapısı olan bir marka. Özellikle Türkiye pazarında ekonomik modellerle öne çıkıyor ama gözünüzde çok da küçültmeyin.

Fiesta da aynı katogoride . 

konu motora gelince fiatın motoru gerçekden iyidir , ona katılıyorum uzun ömürlüdür fiat motorları.

Guilettayı kullanmadım ama  focusu geçtiğini pek sanmıyorum focus hemen hemen kategorisinde en iyisi.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selim Bilgin
11 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Fiesta da aynı katogoride . 

konu motora gelince fiatın motoru gerçekden iyidir , ona katılıyorum uzun ömürlüdür fiat motorları.

Guilettayı kullanmadım ama  focusu geçtiğini pek sanmıyorum focus hemen hemen kategorisinde en iyisi.

Focus'un tüm kasalarını kullandım. Giu daha rijit, direksiyonu daha iyi ve daha iyi yol tutuyor. Direksiyon hissi Focus 1'e yakın.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık
50 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Yol tutuşa gelince, ben Linea mükemmel yol tutuyor demiyorum, beklentilere ve sınıfına göre iyi tutuyor diyorum. Direksiyon hissi yine beklentiye göre gayet iyi. En azondan benim kullandıklarım öyleydi. Piyasadaki Linea'ların çoğu taksi ya da taksi çıkması, bakımsız, lastikleri kötü ve 185 taban. Düzgün bakılmış, iyi lastikli 1.4 T-Jet Linea bir çok arabayı üzer trafikte.

Babamda var T-Jet Linea. İlk seri 120 Hp sanırım. Spor kullanımda çok agresifleşiyor aynen.. Linea demeye şahit lazım..

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selim Bilgin
3 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Babamda var T-Jet Linea. İlk seri 120 Hp sanırım. Spor kullanımda çok agresifleşiyor aynen.. Linea demeye şahit lazım..

İtalyanlar azıcık beygir görünce kendinden geçiyor.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki