İçeriğe Yönlendir

Keyfine Göre Çalışan Far Ayarı

Sinan Kaya

Recommended Posts

Sinan Kaya
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar, daha önceleri de şikayetim vardı far yükseklik ayarı çalışmaması ile alakalı. İzinden önce baktırdım detaylı incelenmesi gerektiğini söylediler. Nasıl olsa Türkiye de farları değiştireceğim bakarım o zaman dedim. Ne hikmetse Türkiye yoluna çıkınca düzeldi, normal şekilde çalışıyordu. Bu arada far ayarı otomatik değil manuel. Türkiye de fırsat bulup farları da değiştiremedim mercek taktıracaktım. 3 haftalık izinden sonra yola çıktık, o da nesi far ayarı yine yok. Mola da stop ediyorum yola çıkıyorum çalışıyor biraz yol yapınca gidiyor. Temassızlık gibi durum olsa ilk yola çıkarken sorun yoktu. 3 hafta boyunca neden tekrar dönüş yolunda başladı. 3 hafta araç hiç durmadı normal çalışıyordu. Şehir içinde fazla lazım olmasa da uzun yolda perişan ediyor sadece onunu görüyorsun. Yolda birde akü problemimiz oldu akü bitmesi sonucu takviye ile çalıştırdık. 

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
İmla, noktalama
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

iki far da çalışmıyorsa.. araç içindeki far seviye ayar butonu bozuk... 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Far ayar düğmesi soketi bi kontrol. Ama öncesinde akü değişimi derim. Zaten değişecek.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

iki far da çalışmıyorsa.. araç içindeki far seviye ayar butonu bozuk... 

Farlarin birinde de sorun olsa ikisi calismiyor birbirini tamamlayan bi sistem var abi onu ogrendim

8 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Far ayar düğmesi soketi bi kontrol. Ama öncesinde akü değişimi derim. Zaten değişecek.

Aku bu gun degisti ama sacma olan cok az bi oynama basladi ama tam olarak seviyesine gelmiyor yine alakasiz ama arac egimi fark eder deyip duzluge cektim yine ayni

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Emmi demiş. Far ayarı potansiyometre referans ucu iki motora da paralel bağlı. Pot bozuk ise iki farda çalışmaz. Yok far motoru birinde referans giriş ucunda sıkıntı var ise yine iki far çalışmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bizim Mondeo'ların Xenon farlarının otomatik yükseklik ayarında, sağ far sol fara göre kendini ayarlıyor. Sol far ise araçtan aldığı ağırlık bilgisine göre kendini ayarlıyor.

Sol far kendini ayarlayamazsa, sağ far da ayarlayamıyor.

Sizde de böyle bir durum olabilir. Sol fara giden soketleri kontrol edin derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aku bu gun degisti ama sacma olan cok az bi oynama basladi ama tam olarak seviyesine gelmiyor yine alakasiz ama arac egimi fark eder deyip duzluge cektim yine ayni

Sistem manuel. Eğimi bilmez. Otomatik eğim sistemli olanlar bile aks sensörleriyle çalışıyor.
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
(düzenlendi)
On 07.08.2018 at 22:30, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sistem manuel. Eğimi bilmez. Otomatik eğim sistemli olanlar bile aks sensörleriyle çalışıyor.

biliyorum ama ümit dunyası işte

On 07.08.2018 at 01:18, Servet Aydın yazdı:

Emmi demiş. Far ayarı potansiyometre referans ucu iki motora da paralel bağlı. Pot bozuk ise iki farda çalışmaz. Yok far motoru birinde referans giriş ucunda sıkıntı var ise yine iki far çalışmaz.

far dugmesine giden yanlış hatırlamıyorsam dört kablo giriyor eski sistemler gibi degil bu da işi zorlaştırıyor

tarihinde Sinan Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

4 kablo ise, 12 volt giriş, sağ ve sol referans çıkış ve eksi. Çakışma olmayabilir

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Sinan Kaya

garip bi şekilde yol da kalmam durumunda takviye ile calıştırdık aracı ondan sonra far ayarı da normal şekilde calışmaya başladı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...