İçeriğe Yönlendir

Explorer - Spacer Flanş ve Airmatik Servis Tavsiyesi

Fırat Başyemenici

Recommended Posts

Fırat Başyemenici

Merhaba üstadlar,

98 Model Explorer'ım için 4 adet Spacer Flanş takmak istiyorum. Bijon aralığını 5X114.3 olarak biliyorum.

Aşağıda yer alan linkte bir ürün buldum, bu aracıma uygun olur mu? Önerir misiniz?

http://www.powerball.com.tr/urun/34/34/8911/ducki-cherokee-zj-5x114-3-icin-38mm-aluminyum-spacer-cikintili

Bir arkadaşımda İMES sanayiden aluminyum kestir iyi bir tornacıda yaptır dedi. Maliyeti daha uygun olur diye. 

Son olarak Anadolu yakasında Airmatic'imi kontrol ettirebileceğim bir servis arıyorum. Bulamadım. Pompa basıyor ancak aracın kıçı yinede biraz alçakta ve ağırlık olduğunda belli bir süre sonra arıza veriyor.

Desteğiniz ve değerli yorumlarınızı bekliyorum.

saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ankarada yapıyorlar demirden. sonra galvaniz yapılıyor. ben 2 cm kalınlıkta yaptırdım 500 tl ödedim.

Yorum bağlantısı
Fırat Başyemenici
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

ankarada yapıyorlar demirden. sonra galvaniz yapılıyor. ben 2 cm kalınlıkta yaptırdım 500 tl ödedim.

2 cm yeterli geldi mi? Ben 4cm falan düşünüyordum. Fotoğraf var ise paylaşabilir misiniz? 

47 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben o kadar para vermezdim.. Vardır bir tornacı arkadaşınız :)

Haklısınız. Araştırmaya devam. :) bu arada 5x114.3 doğru ölçü değil mi?

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

nacizane tavsiyem  Ankarada DDŞ diye bir yer varmış, konyada arkadaşlar yaptırdı aliminyum olduğu halde 120'den sonra balans sorunu çözülmedi. Bu firmadan yaptırdılar memnunlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
54 dakika önce, Fırat Başyemenici yazdı:

bu arada 5x114.3 doğru ölçü değil mi?

Araştıralım.. Çok küsürlü geldi bana :)

Yorum bağlantısı
Fırat Başyemenici
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araştıralım.. Çok küsürlü geldi bana :)

Çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
2 saat önce, Fırat Başyemenici yazdı:

2 cm yeterli geldi mi? Ben 4cm falan düşünüyordum. Fotoğraf var ise paylaşabilir misiniz? 

Haklısınız. Araştırmaya devam. :) bu arada 5x114.3 doğru ölçü değil mi?

2 cm spacer standart jantları yeteri kadar dışarı alıyor bana göre. ben Dodge journey de kullandım. abartısız ama doğru bir görünüş olmuştu.

FORD Explorer ölçüsü buymuş.

7Jx15 ET12

5x114.3

Yorum bağlantısı
Fırat Başyemenici
9 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

2 cm spacer standart jantları yeteri kadar dışarı alıyor bana göre. ben Dodge journey de kullandım. abartısız ama doğru bir görünüş olmuştu.

FORD Explorer ölçüsü buymuş.

7Jx15 ET12

5x114.3

Çok teşekkürler Doğan Bey. Bu bilgi yeterli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Fırat Başyemenici

Peki Anadolu yakasında Airmatic'leri kontrol ettirebileceğim bir servis usta vs var mı? Bu konuda fazlasıyla önem arz ediyor. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arka havalı sistemde hava kaçağına baktırın ilk olarak basit bir kaçak olabilir. pratikte aracı lifte alıp sigara dumanı ile kontrol basit olarak yapılabiliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

120  civarı balans probleminin birçok sebebi olabilir. ben aracımdaki sorunu aksları değiştirdikten sonra lastikleri de değiştirmekte buldum malesef. flanşların ölçüleride zıplamaya neden olabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Fırat Başyemenici
16 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

arka havalı sistemde hava kaçağına baktırın ilk olarak basit bir kaçak olabilir. pratikte aracı lifte alıp sigara dumanı ile kontrol basit olarak yapılabiliyor :)

Aracı lifte aldığımızda çalışır vaziyette mi olacak air sistem. :)

15 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

120  civarı balans probleminin birçok sebebi olabilir. ben aracımdaki sorunu aksları değiştirdikten sonra lastikleri de değiştirmekte buldum malesef. flanşların ölçüleride zıplamaya neden olabiliyor. 

Bu bir sorun yaratabilir. 38mm yaptırmayı düşünüyorum. Yeterli olur sanırım. 650TL fiyat aldım. alumintum için.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

38mm epey geniş.  yine de siz bilirsiniz. ne kadar dışarı alırsanız araç yada jant/lastik kaynaklı problemler o kadar fazla hissediliyor maalesef. doğrusu offsetli jant almaktır.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

38mm spacer için baya geniş bencede. Süratli bir araba olmasa da ağır bir araç. Bende zamanında 20mm Sparco Spacer kullanmıştım yol tutuşa katkı sağlıyor ve göze hoş geliyordu. 

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

spacer'de ben 30 mm yaptırmıştım çok sıkıntı çektirmese de aslında ideali 20 mm diyorlar

Yorum bağlantısı
Fırat Başyemenici

Explorer'lar hayli heybetli araçlar. 38mm çok iddalı durmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Fırat Başyemenici

Valla siparişi verdim. Gelsin uygulayayım fotoğraf paylaşırım sizlerle. Birde Anadolu yakasında Bostancı, Dudullu, Kartal sanayi vs. airmatiklere baktıracağım bir yer bulursam tam olacak :(

Yorum bağlantısı
Fırat Başyemenici
On 07.08.2018 at 17:07, Çağlar Bayur yazdı:

Merhaba arkadaşlar, bu arada spacer geldi, araca taktım. Maalesef fotoğraf alamadım. Ancak 38mm az bile geldi, ama tam kararında oldu. balans hiç yapmadı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...