İçeriğe Yönlendir

Scorpio - Rölanti Sorunu

Batuhan Yılmaztürk

Recommended Posts

Batuhan Yılmaztürk

Resimde kırmızı ile göstermiş oldum parça nedir ve ne ise yarar aracımda rolanti de tireme sorunu olup mavi ile gösterdiğim yerdeki hortumu çıkarınca bu titreme gitmektir aracımın arızası nedir bilen varsa yardımcı olabilir misiniz lütfen? Bu parça maf sensörüne alttan hortum ile bağlı o hortumu çıkarınca titreme duzeliyor5b709861932096512684e839d2eb3548.jpg38cba2e108561a7726e4fef2aece0ac1.jpg6336f91532196fb83d44dca6ffaababc.jpgbeeed7a97668fd281c9a2c422a95b349.jpg

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Valla ne desemki bilemedim.Bende bunun 2.3 vardı o olsaydı kesin şudur derdim.Bana göre egr valfi gibi geldi.O hortumu çektiğiniz yerde vakum hortumu.Valfi açıp kapatıyor.

Şimdi sallamış olmayayım.Gerçekte görsem şudur derdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tam tersi olsa bir yerden fazladan hava alıyor diyebilirdik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Batuhan Yılmaztürk

Merhabalar arkadaşlar aracım 1990 Ford scorpio 2.0 dohc ghia 16 valve

Aracımda benzindeykende rolantide titreme oluyor buji kablosu bujiler değişti maf temizlendi boğaz kelebeği temizlendi map sensörü çalışır durumda fakat hala rolantida titreme var sebebi ne olabilir uzun süre sürdükten sonra titreme kesiliyor bazen yardımcı olursanız sevinirim değiştirmedigim atesleme bobini kaldı sadece yoksa başka parçaladami var değiştirmem gerekli olan sorun nedir nasıl anlarız ? bide bu araçlarda rolanti vidasi yok gaz kelebeğinin oralarda nasıl ayarlanır rolanti ?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Merhaba, aracınız malum çok bilindik bir model değil. Fotoğraflı olursa daha çok yardım gelir. Bu bahsettiğimiz titreme klima gibi bir şeyle alakalı olabilir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Batuhan bey merhaba, benzer konular oldugundan dolayi konulariniz birlestirilmistir.Tek konudan ilerlemeniz daha uygun olacaktir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Yılmaztürk
(düzenlendi)
35 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:
Merhaba, aracınız malum çok bilindik bir model değil. Fotoğraflı olursa daha çok yardım gelir. Bu bahsettiğimiz titreme klima gibi bir şeyle alakalı olabilir mi?

Yok olamaz klima çalışmıyor bide egsoz da patlaklar falan var yaptırdık ama hala egsoz dumanı gelen yerler var egsoz tamir macunu süreceğiz gelince acaba egsoz daki patlaklar geri tepme basıncını düşürüp rolanti yi etkileyebilir mi ? Böyle bir olay mümkünmü?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Şimdi, Batuhan Yılmaztürk yazdı:

Yok olamaz klima çalışmıyor bide egsoz da patlaklar falan var yaptırdık ama hala egsoz dumanı gelen yerler var egsoz tamir macunu süreceğiz gelince acaba egsoz daki patlaklar geri tepme basıncını düşürüp rolanti yi etkileyebilir mi ? Böyle bir olay mümkünmü?

batuhan bey tapatalk imzanizi kapatirmisiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Yılmaztürk
Batuhan bey merhaba, benzer konular oldugundan dolayi konulariniz birlestirilmistir.Tek konudan ilerlemeniz daha uygun olacaktir.
Konuları birlestirmissiniz ama böyle gönderimi görecekler mi cunku eski tarihli birlestirdiginiz konu gerekli bilgiyi aldığımda gönderiyi kaldırırım sitenin görünümü bozulmaz buraya sormak zorunda kaldım bu arabayı anlayan bilen yok pek benim ikamet ettiğim yerde

Kapattım
Kapattım
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Şayet geri tepmeden şüpheleniyorSanız Rölantide titreme olduğu süreçte egzozu söküp bakın titreme devam ediyor mu diye deneyebilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ateşleme ve enjeksiyon sistemi eski nesildir, piayasa yarı elektronik gibi lakaplar takmıştır. bu motora aşina olmayan işin içinden zor çıkar.

Öncelikle kompresyonları ölçtürün 4 nün de birbirne yakın olmaması durumunda bunu yapar. her türlü vakum hortumuda kaçak aratın. rölantide fıslayan tıslayan yereler varsa onarılsın. sistemdeki soketlerde korozyon varsa direnci yükselir beyne giden bilgiyi yanıltır, örenğin hava yı hatalı okutur vb.

temlede önce bu 2 kontrolü yaptırın

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Batuhan Yılmaztürk

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için [emoji4][emoji106]

ateşleme ve enjeksiyon sistemi eski nesildir, piayasa yarı elektronik gibi lakaplar takmıştır. bu motora aşina olmayan işin içinden zor çıkar.
Öncelikle kompresyonları ölçtürün 4 nün de birbirne yakın olmaması durumunda bunu yapar. her türlü vakum hortumuda kaçak aratın. rölantide fıslayan tıslayan yereler varsa onarılsın. sistemdeki soketlerde korozyon varsa direnci yükselir beyne giden bilgiyi yanıltır, örenğin hava yı hatalı okutur vb.
temlede önce bu 2 kontrolü yaptırın
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

O parça Benzin regülatörü olabilir. Parça Benzin raili üzerinde gibi  gözüküyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...