İçeriğe Yönlendir

Debriyaj Seti Değişiminden Sonra Araç Gitmiyor

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke

Merhaba. Bir önceki konumda debriyajım arıza yapmıştı ve kaçırıyordu. Bir anda gaz yiyordu araç. Sorunu hallettik. Ama şunu fark ettim. Aracın eski ivmelenmesi yok. Eskiden gaza dokunmam ile giden aracım şimdi gitmiyor. Daha yeni debriyaj değişti. Ne olabilir sizce?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Yusuf Berke yazdı:

Daha yeni debriyaj değişti.

kaç km oldu? volanta işlem yapıldı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
On 08.08.2018 at 13:13, Alpay Sumer yazdı:

debriyaj degisti derken?Baski balata degisikligimi yapildi? kullanilan parcalar orjinal parca mi? 

Tamamen debriyaj seti değişti. Orjinal kullanmaya özen gösteriyorum. Bunlar da orjinaldi.

On 08.08.2018 at 16:09, Çağlar Bayur yazdı:

kaç km oldu? volanta işlem yapıldı mı?

250 KM oldu değişeli. Volanla işlem yapılmadı.

Bugün sorunu hallettim. Debriyaj seti değişirken araca bir nevi check-up yaptırdım. Turboda sorun vardı. Bugün turbocuya gittiğimde turbonun toz ve yağ içinde olduğunu gördük. 800 TL masraf ettik. Araç eski haline geri döndü. Turbonun sesi kesildi. Uçuyor şuan araç. Tek şanzıman alt kulağı kaldı yapılacak. Ondan sonra araç tamamiyle sorunsuz olacak. Sonrasında uzun yola gideceğim zaten.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
28 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

sorunun cozulmesine sevindim...

Teşekkür ederim hocam😀

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bazı sorunlar bazı şeyleri tetikliyor işte turbonunda bozulacagı varmıs oda volant baskı balataya denk gelmiş sonra hata burdamı diye arıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
On 09.08.2018 at 22:21, Çağlar Bayur yazdı:

turbo ses mi yapıyordu?

Islık sesi vardı. Duyuluyordu baya. Aslında sesi güzeldi ama yapıldıktan sonra kesildi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 11.08.2018 at 00:07, Yusuf Berke yazdı:

Islık sesi vardı. Duyuluyordu baya. Aslında sesi güzeldi ama yapıldıktan sonra kesildi.

turbo da ıslık sesi varsa debriyajdan sorun açmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...