İçeriğe Yönlendir

Chipli Tiguan Tsi Lpg Takılamama :(

Talha Bilgi

Recommended Posts

Talha Bilgi

Değerli arkadaşlar, 2012 1.4 122 tsi tiguan almıştık geçen sene ve akabinde artvin'de aşırı dik yaylalarda işimize yarar hemde -1 lt yakıt tasarrufu olur diye yazılım attırdık Dr.Ecu'da.

Hakkaten hem çekiş arttı motor sesi azaldı hemde ş.içi 8,2 civarı olan yakıt 7,2 lere düştü.

Sene içinde az kullanmamız gerekirken konya-artvin vs uzun yollar ile birlikte 20.000 km  geçince dedik ki lpg taktıralım. 

Olay bundan sonra koptu , Motorumuz CAXA kodlu ve uyumluymuş ama Atiker ve Prins için gittik 2 ayrı firma araçta yazılım olduğu için lpg takmıyorlar. Yazılımı kaldırtın öle lpg takalım diyorlar ...

Tavsiyelerinizi bekliyorum ? Lpg hiç bulaşmayalım mı ? Yazılım sildirelim mi ?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ben olsam satıp başka araç alırdım. Lpg ile TSI - Ecoboost motorları bir arada düşünemiyorum nedense. 

Sıvı tip çok pahalı tipleride taktırılsa ne kadar zamanda kendini amorti edip kara geçecek ve 2. el satışta tüplü bir TSI motoru alıcılar nasıl değerlendirecek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

neden ki lpg li nice yazılım lı araclar gördüm ki ben.

aracta yazılım oldugunu nerden anlmışlar hemen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

zor tercih. lpg li tsi hep soğuk geliyor insana taktırıp kullananların tecrübeleri nasıl bu konuda  . iyi uyum sağlıyormu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Değerli arkadaşlar, 2012 1.4 122 tsi tiguan almıştık geçen sene ve akabinde artvin'de aşırı dik yaylalarda işimize yarar hemde -1 lt yakıt tasarrufu olur diye yazılım attırdık Dr.Ecu'da.
Hakkaten hem çekiş arttı motor sesi azaldı hemde ş.içi 8,2 civarı olan yakıt 7,2 lere düştü.
Sene içinde az kullanmamız gerekirken konya-artvin vs uzun yollar ile birlikte 20.000 km  geçince dedik ki lpg taktıralım. 
Olay bundan sonra koptu , Motorumuz CAXA kodlu ve uyumluymuş ama Atiker ve Prins için gittik 2 ayrı firma araçta yazılım olduğu için lpg takmıyorlar. Yazılımı kaldırtın öle lpg takalım diyorlar ...

Tavsiyelerinizi bekliyorum ? Lpg hiç bulaşmayalım mı ? Yazılım sildirelim mi ?

Boluda bir lpg takan fırma kendı aracına takdı kulanıyorda kendı aracı da 150 ps lik tıguan istersenız adresını sorup ogrenebılım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

Aynı araçtan ben de var,bence lpg ye hiç bulaşmayın,tsi araçlarda sıvı sistem lpg işe yarıyor o da çok sorun ve maliyet çıkarıyor.Karma sistemler ise ancak (benzin lpg karışık kullanım) dedikleri %30 tasarruf sağlıyormuş.Taktırdığınıza başınıza dert aldığınıza değmez.İmkan dahilinde lpg ye uygun araç alın bunu satın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

herhalde LPG sistemlerinin preset edilmiş yazılımları var karışım oranı uymaz diye düşünmüşlerdir. BRC filan taktırın araç üzerinde ayar yapsınlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Yakıt konusunda bır sefer deng gelmısdım arkdasa 100 km sehırıcı 32 lira gaz. 7 lirada benzın almısdı bu yakıtla dızelle aynı yakıyor sehıriçi

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

hem yazılım hem tüp o iş zor biraz. birinden ödün vermeniz lazım. Yazılımı sildirip lpg taktırabilirsiniz ama maliyetli olur baya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yazılım gücüne göre regülatör takılsın tekli hızlı enjektör takılsın olsun bitsin. 1.6 180 hp yazılımla mito ile atıker grand. Sorun yaşamayan arkadaş var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Satıp üzerine lpg parasını ve azdaha ekleyip dizel alın bence illede birazdaha az yaksın istiyorsanız. 

lpg'li araç bana göre değil büyük konuşmiyim ama kolay kolayda binmem, dizel yada benzin olacak. Yakıı masrafi olarak illaki düşüş olacak ama lpg'ye harcanan parayı ve kullanım süresinde çıkardığı masrafları telafi edip kara nekadar geçiçeksiniz ? ve 2. elde satarken lpg bence - bir değer olur tsi'de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Arabayı satıp dolar alıp, lpg parası ile de dolar alıp biraz bekleyip dizeli alınabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Arabayı satıp dolar alıp, lpg parası ile de dolar alıp biraz bekleyip dizeli alınabilir.
Biraz daha bekleyip doları 10 tl olunca bozsak?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
39 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Biraz daha bekleyip doları 10 tl olunca bozsak?

O zaman 2,0 tdi 4x4

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
22 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

neden ki lpg li nice yazılım lı araclar gördüm ki ben.

aracta yazılım oldugunu nerden anlmışlar hemen.

ya biz dedik araçta yazılım olduğunu ... Zira kaç bg'lik dediler 122 ve 150 olanlar varmış sanırım ... kitler hazır geliyormuş bg'e göre anlamadık valla

21 saat önce, Erkan Işık yazdı:

Boluda bir lpg takan fırma kendı aracına takdı kulanıyorda kendı aracı da 150 ps lik tıguan istersenız adresını sorup ogrenebılım

makbule geçer hem bilgi alırım. teşekkürler

20 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne kadar yoğunlukta kullanıyorsunuz.. ?

hergün 50 km yapıyor iş için ayrıca konya-artvin yılda 1-2 kez yapıyor tahminimiz araç geçen sene aldık 1,5 sene felan oldu 20.000 'i geçecek abi. 

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Teşekkürler, görüşleriniz doğrultusunda tüp işini şimdilik askıya aldık yazılım ile devam

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

O zaman 2,0 tdi 4x4

Çok zengin gördüm sizi bayım

Dolarım var benim. :)

Ne kadar zengin olduğumu ben de kestiremiyorum.. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benim bildiğim tsi gibi motorlara takılan kitler, motora özel oluyor. Hatta bu işin ilk başlarında şasi no falan istiyorlardı. Şimdi sizin araç standart dışı olunca bu araç için özel kit/yazılım gerekecek. Bununla uğraşmıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

yazılım ile zaten 1 lt tasarruf ettik ilk aldığımızda 8,2 gösteren ekran şimdi 7,2 gösteriyor sırf şehir içi dur kalkta. Hemde karadeniz yaylalarında motor gücünü hissedilir biçimde algılıyoruz. teşekkürler herkese 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 dakika önce, Talha Bilgi yazdı:

yazılım ile zaten 1 lt tasarruf ettik ilk aldığımızda 8,2 gösteren ekran şimdi 7,2 gösteriyor

Depo ölçümü yapıyor musunuz ?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu kitler motorun neyine göre hazır geliyor anlamam. Altı üstü yazılıma bakacaklar. Hangi devirde ne kadar yakıt istiyor ona bakacaklar. Beygir 150 olmuş 200 olmuş ne önemi var. Deki en azından lpg de çok devirli kullanmayın. Bunu bile anlarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
43 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Depo ölçümü yapıyor musunuz ?

depo ölçümü de az çok aynı 0,2 sapma yapabiliyor abi.

33 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bu kitler motorun neyine göre hazır geliyor anlamam. Altı üstü yazılıma bakacaklar. Hangi devirde ne kadar yakıt istiyor ona bakacaklar. Beygir 150 olmuş 200 olmuş ne önemi var. Deki en azından lpg de çok devirli kullanmayın. Bunu bile anlarım.

adamlara hazır kit gelecekmiş bunlar hiç uğraşmadan para kazanma derdinde bence üstad

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...