İçeriğe Yönlendir

Chipli Tiguan Tsi Lpg Takılamama :(

Talha Bilgi

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez
4 saat önce, Servet Aydın yazdı:
5 saat önce, Hüseyin Sönmez yazdı:
Arabayı satıp dolar alıp, lpg parası ile de dolar alıp biraz bekleyip dizeli alınabilir.

Biraz daha bekleyip doları 10 tl olunca bozsak?

Nefis fikir.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
6 saat önce, Talha Bilgi yazdı:

yazılım ile zaten 1 lt tasarruf ettik ilk aldığımızda 8,2 gösteren ekran şimdi 7,2 gösteriyor sırf şehir içi dur kalkta. Hemde karadeniz yaylalarında motor gücünü hissedilir biçimde algılıyoruz. teşekkürler herkese 

Bence o yazılımdan değilde sizin araca alışmanızdan kaynaklı.
Yazılımla yakıtın şehir içinde düşmesi imkansız gibi birşey. Şehir dışı sabit hızda kullanımda bir miktar düşür ama oda öyle 1 lt olmaz ;)  Ayrıca performanslı kullanımda yazılımlı araç birazdaha fazla yazar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
11 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Bence o yazılımdan değilde sizin araca alışmanızdan kaynaklı.
Yazılımla yakıtın şehir içinde düşmesi imkansız gibi birşey. Şehir dışı sabit hızda kullanımda bir miktar düşür ama oda öyle 1 lt olmaz ;)  Ayrıca performanslı kullanımda yazılımlı araç birazdaha fazla yazar.

süren abim olunca işler değişiyor sakin ve muntazam kullanır. Yoksa ben çoktan 10lt yaktırdıydım :)

Yorum bağlantısı
14 saat önce, Ali Gök yazdı:

1 hafta sabretin yeter dolara fazla değil 

yarına 6 olur zaten

yazıklar olsun bana .  1 hafta demişim sabahıne 6 yı devirdi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
16 saat önce, Ali Gök yazdı:

1 hafta sabretin yeter dolara fazla değil 

yarına 6 olur zaten

6,25 TL'y gördü 😕

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
17 saat önce, Ali Gök yazdı:

yarına 6 olur zaten

Oldu.. 

3 saat önce, Ali Gök yazdı:

yazıklar olsun bana .  1 hafta demişim sabahıne 6 yı devirdi 

Şom ağızlı :)

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

süren abim olunca işler değişiyor sakin ve muntazam kullanır. Yoksa ben çoktan 10lt yaktırdıydım [emoji4]

Hangi şehir içinde 7.2 lt leri görüyorsunuz? Çok iyi maşallah.

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)
On 10.08.2018 at 15:00, Köksal Yılmaz yazdı:

Hangi şehir içinde 7.2 lt leri görüyorsunuz? Çok iyi maşallah.

Konya'da. Teşekkür ederim.

Bu arada dün, bir başka prins ve lavato bayisine gittik. Ustası yazılımlı araca lpg uygulaması olur sadece benzin ms enjektör değerlerini ayarlamak lazım. Onu chip yaptırdığınız yerden öğrenin ayar yapabiliriz dedi. Sonuçta bir çok lpg'li araç sonrasında yazılım yapıyor... Tek problem enjektöre çalışma oranları afaki değişirse ortaya çıkıyor dedi.

Lavato (hd regülatör) %85 benzinli sistem  takarız yada Prins %95 benzinli sistemi uyar dedi. fiyat farkı ise 2.000 Tl prins daha pahalı

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Gökhan Tongay

Ben olsam lpg li arabaya binmem benzin her zaman daha az problemli. Tiguandan sonra mercedesle havalimanına 4-5 kere git gel yapıyorum depo bitiyor. Ortalama 400-500 km arası gidiyor ama temiz problemsiz aklımda soru işareti kalmadan geziyorum. 2.0 360 hp ortalama karışık kullanım 11 lt 100 km de

Yorum bağlantısı
Burak Uzel

Prins’in direk enjeksiyonlu araçlara taktığı kitlerin projesi ve yazılımdaki ayarlamaları tamamen hazır. Motor koduna göre kendi hazır ayarı kullanıyor. Lpg ciler pek üzerinde oynama yapamıyor.
Sizde yazılım olduğu için takamazlar. Orjinal yazılıma dönüp taktırmanız lazım.
Ya da hazır program uygulamayan KME gibi markalara yönelmelisiniz. Tabi yolda ayar şart.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yıllık kaç km kullanıyorsunuz merak ettim, 10 15 bin falansa ben olsam tsi motora lpg takmazdım, aslında ne olursa olsun takmamya neyee tercih sizin elbette...

yazılım sonrası yakıt düşmeside olmaz,  ne kadar güç o kadar köfte, yazılımı iptal ettirin abiniz kullanmaya devam etsin bakın bakalım kaç litre yakacak araç :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu LPG işi tasarruf sağlıyor evet çok uzun sürede kullandım evet ama hep içimde keşke takılı olmasa demişliğim vardır.

İki sistem bir şekilde uğraştırıyor insanı senede 10.000 km falan yapıyor olsam ( 25.000 e yaklaşıyorum) takmazdım şahsen hatta sökerdim takılı olanı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Güç artışı olmuş. Yakıt düşmüş. Bunu VW neden düşünememiş diye soruyor insan. Hele ki araç otomatikse. Motor güç eğrileri şanzımana göre ayarlıysa. 

Bir de zaten aracın yazılımıyla oynayıp olası problemlere göz kırpmışsınız. LPG, hele ki sıvı sistem bundan daha tehlikeli değil. Hatta sıvı sistemde delme işlemi falan da yok. Aracın kendi enjektörlerinden silindir içine sıvı lpg püskürtülmesi oldukça sağlıklı. Lpg’nin yüksek tutuşma sıcaklıklarını da düşürüyor. Fakat sistem çok pahalı. Aradaki masrafı çıkarana kadar aracı satmış olursunuz bile. 

Aracı eski yazılımına getirip karma sistemle kullanan sayısı çok fazla. Son yazılımlarla birlikte Sorunsuz kullanılıyor fakat montajı doğru yerde yaptırmak lazım. Artvin konya değil. Ve önerilen kit prins vsi2di. Bu ürün sorunsuz kullanılıyor bir çok kişi tarafından. 

şahsen önerim ise lpg taktırmayın. Zaten çalışması komplike olan sisteme, bir sürü sensörle hareket eden sisteme bir de siz müdahale etmeyin. Araçta turbo olmasa direkt taktırın derdim.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...