İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - TDCI Gürültülü Çalışma Sorunu

Mustafa Uludağ

Recommended Posts

Mustafa Uludağ

Merhaba, araniza yeni katildim.2005 fiesta tdci aracim var.Haziran ayında tüm enjektörlerin bakimi yapıldı, memeleri ve bobinleri değişti, gayet güzel oldu, siyah duman atmayı kesti, yakıt da tasarruf sağlandı.Fakat rölantide aracim traktör gibi ses çıkarıyor.Pompaciya gösterdim enjektörler ile ilgili sıkıntı yok dedi.Yakıtı sürekli shellden nitro alıyorum.Sizce neden olabilir, değerli yardımlarınızı rica ederim.Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Mustafa Uludağ
1 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

mustafa bey hosgeldiniz. konunuzu uygun bolume tasidim. bu alanda daha cok yardim gelecektir. keyifli forumlar...

Teşekkür ederim Alpay Bey 

Yorum bağlantısı
Mustafa Uludağ

Emre bey merhaba , dediginiz soketi buldum, yerinden çıkardım, herhangi bir değişiklik olmadi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hava filtresine giden kısımda

Şu resimde en sağda görünen parça

images?q=tbn:ANd9GcTsqvVjOJeoohbZzRlD5mH

Parçanın kendi resmi ise bu

FFF_(Small).JPG

Yorum bağlantısı
Mustafa Uludağ

Eyvallah kardeşim , dediginiz soketi bağlantısını söktüm çıkardım herhangi bir değişiklik olmadi 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Şimdi, Mustafa Uludağ yazdı:

Eyvallah kardeşim , dediginiz soketi bağlantısını söktüm çıkardım herhangi bir değişiklik olmadi 

Ariza lambasi yaktimi soket cikinca?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

parca temizligi vs yapildimi bu cihazda? temizlerken zarar gormus olabilir, sanayide test amacli kontrol etmenizi oneririm...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Uludağ

Tamam şimdi sehirdisindayim, ANTALYA ya dönünce bir baktirayim.tavsiyeleriniz için teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Arıza lambası yakması lazım, temizleme için balata spreyi veya yağsız kontak sprey ile uzaktan tutarak dokunmadan temizlemek yeterli olur. Düzelme olmaz ise orijinali ile değişimi gerekmektedir. Bu parçada yan sanayi tavsiye etmem.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Celal Aydın

Motorun arka kısmında Hava Emiş Hortumu girişi var, şayet o yerinden çıktıysa ki, bizim araçlarlarda kronik sayılabilir, motor boğuk ve homurtulu çalışır. Elinizle yoklayıp yerine oturtup bir denemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Motorun arka kısmında Hava Emiş Hortumu girişi var, şayet o yerinden çıktıysa ki, bizim araçlarlarda kronik sayılabilir, motor boğuk ve homurtulu çalışır. Elinizle yoklayıp yerine oturtup bir denemenizi tavsiye ederim.
Aynen kronik sorun. Ben oraya bir vida atmıştım.
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Erdoğan bey, emiş hortumunun ara sabitleme vidası var, ilk parça hortumun geçme yerinde (emme manifolduna giden parça hortum değil) benim o kısmın plastiği kırıktı, daha büyük bir vida ile sabitleyince tutturabildim. 

O gün bugündür yerinden çıkma yapmıyor şükür :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...