İçeriğe Yönlendir

Arabayı Isıtmadan Yola Çıkmak, Rampa Aşağı Viteste İnmek

Ali Darbaz

Recommended Posts

Cem Işık
11 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Cem abii almazmisin🙄

images (8).jpeg

Dişimin kovuğuna gitmez ama alırım tabi :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Gabbah cekirdegi olacak plakasi da 50 olacaksobada kavrulmus az tuzlu olacak mumkunse depodan olacak ama ne depo:) @Alpay Sumer :)

Evet bunu bi yerlerde daha duymustum... araba kaskayi mi olcak 😋

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
52 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Evet bunu bi yerlerde daha duymustum... araba kaskayi mi olcak 😋

Ağanın eli tutulmaz sigortacının poliçesi kesilmez :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Yanlış bir uygulama yok zaten böyle olması gerek fakat araba soğukken boşta bırakınca yakıt akışını kesmiyor tam tersine optimal sıcaklığa gelmesi için akış devam eder marka ve modele göre rolantiden dahi fazla yakt harcayabilir.

Arabada klima açıksa ve motor soğuksa, sıcak olsa dahi belirli bir devrin altında yokuşta bırakılınca yakıt harcayacaktır 

Belirli bir devrin üstündeyse, motor sıcaksa yokuştan vitesle bırakıldığında zaten tepkisinden yakıtı kestiğini anlayacaksınız.

Bunun testini önceden kendi arabamda obd den bağlanarak anlık olarak sürüşteyken yapmıştım. 

Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
On 09.08.2018 at 15:50, Ali Gök yazdı:

arabaya binerim. kontağı açarım lamabların sönmesini beklerken kemeri takarım sonra marşa basarım teybi açarım vitese alır devam devam ederim

kışın - 20 de olsa yazın +50 de olsa hep aynıyım. 

Aynı ben 😄

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bu sıcaklarda en azından LPG 'ye geçinceye kadar bekliyorum. Çok sürmüyor zaten. Benzinden tasarruf ediyorum. :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bu sıcaklarda en azından LPG 'ye geçinceye kadar bekliyorum. Çok sürmüyor zaten. Benzinden tasarruf ediyorum. [emoji4]
Bu mantikta benzinden lastikten motor yagi yipranmasndan hava filtresi kirlenmesinden de tasarruf etmis oluyorsun [emoji16]
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
18 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bu mantikta benzinden lastikten motor yagi yipranmasndan hava filtresi kirlenmesinden de tasarruf etmis oluyorsun emoji16.png

Aslında amacım tasarruf değil. Hareket halinde benzinden LPG 'ye geçiş esnasında ufak bi kesilme oluyor ya. Onu beklerken aşmış oluyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aslında amacım tasarruf değil. Hareket halinde benzinden LPG 'ye geçiş esnasında ufak bi kesilme oluyor ya. Onu beklerken aşmış oluyorum.
O zaman arabada problem var. O kesinti olmamasi lazim.
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:
Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

O zaman arabada problem var. O kesinti olmamasi lazim.

Çok ciddi bir kesinti değil. Filtreden dolayı diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Çalıştırır D ye alır vitesi giderim ilk 1 dak zaten ana yola çıkana kadar doluyor sonra ver kamçıyı gitsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...