İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Depo Kapağı Açılmama Sorunu

Kemal Mert

Recommended Posts

Kemal Mert

Merhaba Arkadaşlar,

Sabah benzinliğe gittim, pompaya yanaştım, açtım sandığım kapak açılmadı, defalarca denedim olmadı, daha birkaç gün önce açılıp kapanıyordu birden ne olmuş olabilir?

Ne yapmam gerekiyor, başına böyle birşey gelen oldu mu?

İstasyondaki görevli benzin az kaldı ise açmaz abi dedi, benim de benzin az ilgisi var mıdır anlayamadım 😕

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

az benzinle alakali oldugunu hic sanmiyorum. Kilit mekanizmasi arizalanmis yada kitlenmis olabilir. aklima gelen mekanizmasi wd40 ile temizlenebilir...

forumda bakindim ayni kasa degil ama benzerlik gosterebilir diye link ekleyeyim..

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

wd40 sıkmak aklıma geldi bi deneyeyim bakalım, iş yerine geldim tamamen sessiz bir ortamda denedim çekince kapaktan ses geliyor umarım yormaz beni.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Depoda az yakıt varsa açılmaz? Mantığa bak. Benzin bittiğinde yeni araba mı alacakmışız?

🤪

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
11 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Depoda az yakıt varsa açılmaz? Mantığa bak. Benzin bittiğinde yeni araba mı alacakmışız?

🤪

Yukarida Dilim vardi ama elim varmadi senin yazdigini yazmaya 😁

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Depo kapağı arızalıdır bence, pompa görevlisi işkembe-i kübradan sallamış😂

Yorum bağlantısı

benzini az kalana benzin satmıyorlar o zaman öylemi. depoda 10 litrenin altında benzini olana satış yoktur yazsalarmış birde : D :D:D : d

çok sallama gördüm de bu derecesini görmedim beee ne pompacıymış :d 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Daha yakıtı tam bitmemiş , depo kapağı açılabilen doktordan temiz mondeo 😀

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mondeo da Merkezi kilit kilitlenmişse benzin kapağı açılmaz.
Çift kilit yapılmış ve siz tek kilit açıp araca girmişseniz diğer tüm kilitler kapalı kilitli kalmıştır ve açılmamıştır. Yani kumandadan açtığınızda tek sürücü kapı kiliti açılmıştır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Abi bagajın sağ iç tarafından kapağa bir bakmaya çalış. Ordaki döşemeyi aralayınca mekanizmayı görebilmen lazım diye düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert
benzini az kalana benzin satmıyorlar o zaman öylemi. depoda 10 litrenin altında benzini olana satış yoktur yazsalarmış birde : D [emoji3][emoji3] : d

çok sallama gördüm de bu derecesini görmedim beee ne pompacıymış :D 
[emoji3] sabah mahmurluguma denk geldi hii dedim geçtim sonra aklıma takıldı ulan acaba mı dedim konuyu yazarken de dipnot olarak bahsedim istedim adam resmen kafa buldu [emoji12] Ama sorun galiba çift kilitlemeden oldu. Bi bakim akşam iş çıkışı.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mk3 Mondeo da Merkezi kilitle alakası var mı depo kilidinin ? Koltuk kenarında kol var tamamen mekanik olarak açıyor depo kapağını ve halatı kirden pastan çalışmıyordur..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Mk3 Mondeo da Merkezi kilitle alakası var mı depo kilidinin ? Koltuk kenarında kol var tamamen mekanik olarak açıyor depo kapağını ve halatı kirden pastan çalışmıyordur..

Şimdi kontrol ettim bagaj bağlantılıymış. Depo kapağı değilmiş. Çift kitleme
Yaptım. Tek açılışta sürücü Kapısı ve benzin kapağı açıldı.
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Bugün baktım. Sorun kilitlemeden değilmiş. Bagaj içinden yan taraftaki haliyi kaldırdım. Telin bağlı olduğu yerde kırılma olmuş içerden çekince çalışıyor ama kırık olduğu için kendi geliyor içindeki mekanizmayı çekmiyor. Yerine tutturdum. Silikon ile etrafını yapistirdim. Eskisinden sağlam oldu. Şimdi çalışıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...