İçeriğe Yönlendir

Linea - Otomatik Vites Stop Etme

Hüseyin Börekçi

Recommended Posts

Hüseyin Börekçi
(düzenlendi)

2008 model linea 1.3 multijet otomatik vites aracımda bir haftadır ilk çalıştırmada vitese geçmeme “vites kutusunu kontrol ettirin” gibi uyarı veriyor. Sonra da aracı kapatıp açınca düzeliyordu şimdi kalkarken tak tak diye bir silkeleme oluyor bazen. Hatta geri viteste bile yapıyor ama her zaman değil. İki gündür de kırmızı Işık’ta aracı frende zor tutuyorum araç akmaya çalışıyor frene biraz daha yüklenince tak diye bir ses geliyor ve sarsarak stop ediyor. Usta bugün baskı balata ve volant yüksek ihtimal dedi. Bu tarz bir sorunla karşılaşan ve yardım edebilecek olan var mı acaba?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Araç markalarına göre otomatik vitesler farklı arıza tipleri gösterir.Dışardan ne dense zor şanzıman inip açılmadığı sürece.Asıl sorun şanzıman inince ortaya çıkar.Vitese geçmede sorun yaşıyor,boşa çıkmada sorun yaşıyor.Otomatik vites arızası belirtileri baş gösterdiğinde ehil bir usta tarafından hemen müdahele edilmesi.Sizin cebinize ve harcayacağınız zamana yardımcı olur.Süreci uzatır buşekilde aracı kullanamaya devam etmek olası çıkacak masrafı çoğaltır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi

Teşekkür ederim cevabınız için. Açıkcası ustalara güvenmek kolay değil. Araç arada sorun çıkarıyor arada çıkarmıyor. Haftaiçine yetkili servis randevu verdi. Baktırıp göreceğiz ne olduğunu. İnşallah çok masraf çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Benzer bir durumu kuzenim yaşadı. O baskı  balata ,volant dişlisi zannedersem değişti. Sonrasinda bilgisayar ile adaptasyon veya program atıldı. Demesine göre 500 liradan 2000 bin civarına masraf olur. Onunkide 2000 bini bulmuş. Sonrasinda araba iyi olmuş. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi

Teşekkür ederim cevabınız için.. Sorun tam olarak ne anlamak için bir iki kere araçla çıktım denedim. Bir kere yapıyor bir kere yapmıyor. Bir duruşumda stop ediyor 10 kere duruyorum etmiyor. Otomatik bir araçta baskı balata bittiği nasıl anlaşılır? Bir de kaç ustaya dedim bakmadılar. Bu araçlarda şanzıman yağı ve robot yağı nasıl kontrol ediliyor acaba?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Otomatik aracla ilgili olarak net bilmiyorum ama kismi olarak bilgim soyle: otomatik aracta yagli sistem mevcut. isleyisi daha farklidir.Dik bir rampada kalkmaya calisarak deneyebilirsiniz. hizlanma ve devir kontrolu yapin arac devir cevirip gitmiyorsa benzer durum soz konusudur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi

Teşekkür ederim cevabınız için. Aracın çekişi vites geçişleri gayet iyi. Anlamadım ki sorun nedir. Dediğim gibi her zaman yapmıyor üstelik.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi

Teşekkürler hiç aklıma gelmemişti oksitlenme sorunu olabileceği. Bu konuyu da değerlendirelim. Umarım sorun bu kadar basittir.

8 saat önce, Erkan Işık yazdı:

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Bir kutu kontak sprey sanayıde iyi bir elektrikci geri vites möşüründen hepsıne kadar kontrol edın hatta git yagız cenk ustaya göster sanırım istanbulda bu usta

Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi
Bir saat önce, Erkan Işık yazdı:

Bir kutu kontak sprey sanayıde iyi bir elektrikci geri vites möşüründen hepsıne kadar kontrol edın hatta git yagız cenk ustaya göster sanırım istanbulda bu usta

İstanbul’da olsaydım kesin giderdim ama telefon edip bilgi almaya çalışacağım. Elektriksel bir arıza olması muhtemel gibi geliyor. Aslında bu sorunlar geçenlerde çok kötü yollarda kullandım aracı ondan sonda oldu. Bir iki kere altı sürttü aracın. Aldığım adam altında iki kablo var lineanın sorun çıkarsa onlara baktır demişti. O kablolara falan mı bir şey oldu anlamadım gitti. Teşekkür ederim yardımınız için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...