İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Gösterge Panel Sorunu

Metin Bulak

Recommended Posts

Metin Bulak

2001model mondeo aracımdaki sorun şu arkadaşlar seyir halindeyken aniden kilometre gostergesi devir saati hararet götergeleri sıfıra iniyor gösterge tablosundaki butun ikaz lambaları yanıyor ama motorun çalışmasında falan bir sıkıntı yok  kontağı kapatıp tekrar calıştırınca he şey normalleşiyor bu nasıl bir arizadır çzemedim yardımlarınızı bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
9 dakika önce, Metin Bulak yazdı:

2001model mondeo aracımdaki sorun şu arkadaşlar seyir halindeyken aniden kilometre gostergesi devir saati hararet götergeleri sıfıra iniyor gösterge tablosundaki butun ikaz lambaları yanıyor ama motorun çalışmasında falan bir sıkıntı yok  kontağı kapatıp tekrar calıştırınca he şey normalleşiyor bu nasıl bir arizadır çzemedim yardımlarınızı bekliyorum 

Akünüz size veda ediyor.önce aküyü ölçtürün, muhtemelen düşük çıkacak deeğerleri. Yeni akü alınacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Bulak

arkadaşlar   tavsiyeniz  üzere akü ölçtürdüm zayıf  çıktı   bende  yeni   akü aldım fakat bendeki sorunlar düzelmedi devam ediyor ne yapmam lazım

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Focus daki gösterge soketi lehim sorunu Mondeo da da varmı ki, göstergesi elinizle oynatmaya çalışın giden gelen birşey var mı bakın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
21 saat önce, Metin Bulak yazdı:

arkadaşlar   tavsiyeniz  üzere akü ölçtürdüm zayıf  çıktı   bende  yeni   akü aldım fakat bendeki sorunlar düzelmedi devam ediyor ne yapmam lazım

Göstergeyi bi söküp takıp soketini sağlamlaştırmayı bi deneyebiliriz.

Akü değişimi takviye ile mi yapıldı yoksa eskisi sökülüp girekt yenisi mi takıldı?

Yorum bağlantısı
Metin Bulak

elektirkciye gidip soket olayını kontrol ettireceğim  ama  seyir halinde giderken   sadece  hararet devir saati kilometre sıfılanıyor   soğuk havalarda  yanan sarı kırmızı  işaretler şarj  lambası kayganyol işaretli ikaz lambaları yanıyor  kontağı   kapatıp açınca sadece kaygan yol işaretli ikaz lambası yanıyor arabanın calışmasında bir sorunyok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...