İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Bakım Sonrası Mazot Akıtıyor

Oğuz Aköz

Recommended Posts

Oğuz Aköz
(düzenlendi)

Selamun aleyküm arkadaşlar. Yaşadığım bir olayla ilgi bilgi edinmek için yazıyorum. 3 gün önce arabayı bakıma götürdüm. Tüm filtreleri değişti ama mazot filtresi değişirken arabayı çalıştıramadılar sanırım hava yaptırdılar. Balata spreyi sıkarak 1 saatlik uğraşın sonunda aracım çalıştı. Fakat eve geldikten sonra farkettim ki araç marşı geç alıyor. Ertesi gün çalışırken inceledim araç mazot atıyordu marş sırasında. Bakımını yağtırdığım yere bunu bildirdim filtreyi başlığıyla beraber değişecek 180 lira ücreti var dedi. Zaten sinirliyim sağlam arabayı bozdular. Neyse orası bana uzak diye yakın bir yere aracımı gösterdim. Usta mazot filtresi değişecek işçilik hatası sonucu contayı felan kestirmişler dedi. Tamam dedim değişsin düzelsinde sorun değil. Değiştikten bir süre sonra aracın altından mazot damladığını gördüm. Tekrar götürdüm mazot başlığının içindeki origin zedelenmiş. Oraya bant sardı ve filtrenin altına macun sürdü kaçırmasın diye. Bugün tekrar kaçırdığını gördüm artık sinirlendim yetkili servise götürecekken bir arkadaş tavsiyesiyle bir ustaya gittim. Usta mazot filtresi başlığıyla değişmesi lazım dedi. Yan sanayi takmışlar bu zaten tutmaz dedi. Bugün bir daha mazot filtresi değiştirdim ve 3 günde 3 filtre yedi araba. Ve halen şüpheleniyorum kaçırdığını düşünüyorum psikolojim bozuldu. Filtre dışında arabanın mazot kaçırabilen bir yeri varmıdır? Son götürdüğüm usta filtreden dedi ama yinede emin olamıyorum. Ve araç rölantide çalışırken devir saatinde milim oynamalar oluyor. Bu insanlar bilmedikleri işlere neden el atarlar. Sırf parça satmak için neden müşteriyi mağdur ederler. Kazandıkları paraya ne diye haram karıştırırlar. Uzun yola gitmem gerekiyor ve araca güvenip yola çıkamıyorum. 

tarihinde Oğuz Aköz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...