İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Rektefe Ücretleri

Ozer Oz

Recommended Posts

Araç kompresör kaçırdığı için değerler 5-6-8-6  aralığında çıktı sanıyorum normali 12 üstü olması gerek, rektefe zorunlu oldu 

Rektefe için fiyat aldığım yer, sadece 2,5 bin TL motor sökme takma ve    4 bin de malzeme ücreti tutabilir şeklinde bilgi verdi. 

bu fiyatlar normal mi?   araç  2.0 benzinli düz vites

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

Benzinli motorlar genelde 4-5bin'e biter ama yine de tecrübesi daha çok olanlar yazacaktır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Rektefe de nelerin değişeceği de çok önemli alta kadar inilecek mi. Bana (-ki bu konuda tecrübe ettim) sorarsanız segman piston yapılacaksa alt açılıp yatak ve yağ pompası da mutlaka değiştirin. Yoksa segman pistondan sonra güç artacak buna yataklar bir süre sonra dayanamayacak hale gelecek. Parça olarak 600-700 tl ek bir para çıkıyor.
2.500 tl işçilik içinde rektefiyecinin de parası varsa fiyat iyi.
Daha önce motor yapılmışsa üst kapağı ölçtürün kalınlığı 123.5 altına düşüyorsa yapılınca ona da baktırın
Sökülmüşken siz başında olma ihtimaliniz varsa tüm su hortumlarını tek tek kontrol ettirin. En ufak deforme varsa değiştirin.
Emme manifoldunun kalaperlerini kontrol edin. Boşluk varsa değiştirin.
Karter havalandırma hortumunu kontrol ettirin büzüşme varsa değiştirin.
Bujileri değiştirinorjinal buji taktırın tırnak aralığı 1.2 veya 1.3 taktırın.
Krank keçesini yerleştirirken dikkat etsinler yoksa onun değişimi çok zahmetli yağ kaçırmaya başlarsa.
V kayışı da değiştirin.
Triger Zinciri değiştirmenize gerek Yok ses gelene kadar.
100-200 verin radyatörüde söktürüp temizletin.

Ben Maraş'ta bu işlemleri 5 bine bitiririm. Yukarda yazdıklarımın tamamını.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı

Benim rektefe için görüştüğüm  yer fiyat 6 ve üzerinede çıkabilir belli olmaz dedi sanıyorum 5-6 bini geçmediği sürece toplam fiyat normal olarak bakmak lazım ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
30 dakika önce, Ozer Oz yazdı:

Benim rektefe için görüştüğüm  yer fiyat 6 ve üzerinede çıkabilir belli olmaz dedi sanıyorum 5-6 bini geçmediği sürece toplam fiyat normal olarak bakmak lazım ? 

Bence fiyattan ziyade Mehmet beyin verdigi bilgilere odaklanin kendisi bu konuyu birkac kez tecrube etti diye biliyorum. 6 bin tl vereceksiniz ama yapan yer neler yapacak orasi onemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

6bin ve üzerinde ne olacakmış ne değiştirecekte o fiyat çıkıyor. Servis o fiyata yapıyor zaten. Biraz fahiş fiyat gibi.
Bu fiyatlık bir çalışma için araç susuz kalmış olması lazım ve motor iyice bitmiş olması lazım. Gömlek üst kapak krank değişecek ki o paralara çıksın. Bence kalem kalem ne değişecek ne yapılacak liste alırsanız daha sağlıklı bilgi veririm size. 6 bin üstü için üst kapak krank yataklar segman piston subaplar contalar değişecekte ancak o fiyat çıkar. Siz dediğim gibi liste alın. Gerekirse malzeme listesini de versin. Markasına kadar versin bakalım.
Yorum bağlantısı
1 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

6bin ve üzerinde ne olacakmış ne değiştirecekte o fiyat çıkıyor. Servis o fiyata yapıyor zaten. Biraz fahiş fiyat gibi.
Bu fiyatlık bir çalışma için araç susuz kalmış olması lazım ve motor iyice bitmiş olması lazım. Gömlek üst kapak krank değişecek ki o paralara çıksın. Bence kalem kalem ne değişecek ne yapılacak liste alırsanız daha sağlıklı bilgi veririm size. 6 bin üstü için üst kapak krank yataklar segman piston subaplar contalar değişecekte ancak o fiyat çıkar. Siz dediğim gibi liste alın. Gerekirse malzeme listesini de versin. Markasına kadar versin bakalım.

Abi motoru yaptıracağım ustaya  güvenemediğim için aracı ona bırakmadım,  bende biraz fiyat araştırması yaptım ve 4500 tl civarına herşeyi dahil işçilikle yaptıranlar olduğunu okudum bu forumda  o yüzden aracı vermedim. Hala usta bakıyorum güvenebileceğim birini bulursam bırakıcağım arabayı ,   daha motor açılmadan 6 binden kapıyı açtı,  o yüzden beklemedeyim şimdilik 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Abi motoru yaptıracağım ustaya  güvenemediğim için aracı ona bırakmadım,  bende biraz fiyat araştırması yaptım ve 4500 tl civarına herşeyi dahil işçilikle yaptıranlar olduğunu okudum bu forumda  o yüzden aracı vermedim. Hala usta bakıyorum güvenebileceğim birini bulursam bırakıcağım arabayı ,   daha motor açılmadan 6 binden kapıyı açtı,  o yüzden beklemedeyim şimdilik 

Özel mesajdan numaramı gönderdim. Ara görüşelim.
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu
(düzenlendi)

7100 TL ye sandık motor var zaten İnternete. Satılmadıysa ya da zamlanmadıysa tabii

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
6 saat önce, İrfan Aşcıoğlu yazdı:

7100 TL ye sandık motor var zaten İnternete. Satılmadıysa ya da zamlanmadıysa tabii

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lutfen tapatalk imzamizi kapali tutalim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...