İçeriğe Yönlendir

Ben Bu Pisliği Nasıl Temizleyeyim? (Sıva Kalıntıları)

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı
(düzenlendi)

Resimler evimin balkonlarına aittir. Evde olmadığım için, dış cephe sıva yenilemesi sırasında balkonlarımın canına okumuşlar. Üstelik her tarafa sıvayı yapıştırdıktan sonra da "güya" plastik örtü ile korumaya almışlar. Spatula ile kazıyınca hem çiziyor, hem de öyle kolay kolay çıkmıyor.  Zemin bile öyle berbat ki. Anlatamam, görmek gerekir. Ben bile hiç bu işi yapmamış biri olarak daha temiz çalışırdım.  internet ten epeyce araştırdım. Asitik bir kaç ürün var. Fakat Metal aksama zarar vermeden çıkarmanın yolunu bulamadım. Bu lekeleri ne çıkarır?

J213LR.jpg

aUN5bA.jpg

ACTeHC.jpg

VOLHGx.jpg

H6BL00.jpg

CLAcAd.jpg

dbNaJW.jpg

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yok boyle bisey...Rezillige bak...

Apartman yoneticinize gosterin, nasil o hale getirdiyseler temizlesinler.Bir detay konusunda siva, alci beton sicramasiyla alakali guzel fikirler vermislerdi, bu da benzer bisey... ise yarar heralde🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi bu nasıl bir şey yahu illa birinin malına zarar verilmemesi için malın başında mı durması gerekiyor bu nasıl bir insanlık? Sorsan hepsi müslümanım der, bu nasıl müslümanlık...

Ne cam balkon kalmış ne demirler her yer batmış....

Aklıma gaz yapı geldi ama gaz yağı bu tip şeyleri halleder mi bilmiyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yapan insan müsvettesi temizleyecek, ister yalasın ister dişiyle kemirsin kendi bilir. Yöneciye bilgi verin hakedişi imzalamasın, gelsin kendileri bulsunlar sizi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Ben olsam yöneticiye direk gider yaptırırım eğer yapmıyorsa da yönetimi tüketici mahkemesine veririm böyle bir rezillik olamaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Temizleme. Temizlemelerini iste.
Temizleyemiyorsa yenisini yaptırsın.
Benim evime de mantolama yapıldı. Görmedim böyle bişey. Cam bile silmedik biz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Resimleri çekin ellemeyin.
Yönetici ile görüşün mahkemeye vereceğiniz söyleyin gerekirse verin. Afedersiniz **** sıvamışlar.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
29 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

Resimleri çekin ellemeyin.
Yönetici ile görüşün mahkemeye vereceğiniz söyleyin gerekirse verin. Afedersiniz **** sıvamışlar.

Doğru söze ne denir. Aynen dediğiniz gibi. Sadece yapmamışlar, bir de sıvamışlar.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Geçmiş olsun .Temizlik firmaları belki çözüm olabilir bulabilir , masrafı karşı tarafa fatura edin yada verim mahkemeye gerekirse yenisini yaptırsınlar .

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Bol su ile süngerle sabırla uğraşırsanız camsı yüzey olduğu için biraz yüzeyden bırakabilir malzeme kendini, fotolardan anladığımk kadarıyla kompenentli barkim sıçramış gibi, selülozik tinerlede denediniz mi belki bi nebze faydası olabilir küpeştede, geçmiş olsun bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Yuhh artık, bizim binaya da mantolama yapıldı hiç böyle bişey olmadı, olacak yerlerede önceden naylon kapladılar. Hakkınızı arayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Geçmiş olsun, adamlar biraz daha baştan savma iş yapsaymış balkonu harç ile doldurup düz duvar yapacakmış. Yerinizde olsam elimi sürmem işi yapan firma yetkilisiyle konuşur eski hale getirmelerini söylerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Abi büyük geçmiş olsun. Yaptığınız iş başınızı yesin denir ya aynen öyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

doların çıkışına bu kadar sinirlenmedim, bu ne rezalettir.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Onların temizlemelerine izin vermeyin. Daha çok üzülürsünüz. Temizlik firmasıyla anlaşın faturayı işi yapan yere ödetin. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ohaaaaaaaaaaaaaaa bizde tadilat yaptırdık anlaşmamış kirletme temizlenirdi. de bu ne arkadaş adamı katil eder böle işçilik böle çalışan firmanın yaptı iş nasıl güvenilir olur yahu yuhhhhhhhhhhhhhhh

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Suçlu hem yapan usta hemde yönetim.

Bina işleri bizde yapıyoruz, yönetimler geliyor, teklif alıyor. Ve bu şekilde ortak işlerde yanlış anlamayın kimse işçiliğe önem vermiyor.(İstisnalar kaideyi bozmaz) Yeterki ucuz olsun mantığı ile yaptırılıyor bina sakinleri ve yönetim tarafından.

Belirteyim çok mantolama işi gördüm bu kadar berbat iş ilk kez gördüm. İşe başlamadan önce tüm pencere ve balkonlar maskelenir. Tekrar tertemiz bırakılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yuh  diyorum, kardeş tuz ruhu halleder, ama korkuluklar aliminyum, sanırım onun tepkimeye giriyordu, kenarında bir yerde dene, zarar vermiyorsa eline bulaşık eldiveni giy, süngere tuzruhunu emdir sonra korkulukları sil, alayı çıkar, diğer beton yüzeyleride zaten temizler, ama tuz ruhunu çok bekletme, dök kalıntının üstüne, köpürsün baktın söktü suyu dök üstüne gitsin, kontroll yaparsan zarar vermez,  kendim yapayım diyorsan en kolayı bu, dikkat et yeter...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Arkadaşlar süpersiniz. 1 günde bu kadar cevap. Yeğenim, Bursa dan çimento temizleyici (Bauhouse dan alacaktı) getirecek. Onunla bir deneyeyim. Basit olursa nasıl olsa tatildeyim deyip kendim biraz uğraşırım. Olmazsa sizin yazdığınız metod ve ürünleri tek tek deneyeceğim. Firma yetkilisi parlak alüminyum olan yerleri değiştireceğini söyledi. Dahada olmadı paralarını ödemedim, mahkemeye vereceğim. Onlarda beni versin.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
29 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Arkadaşlar süpersiniz. 1 günde bu kadar cevap.

Otoclubturkiye farki 👏👏👏

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Demirel
Arkadaşlar süpersiniz. 1 günde bu kadar cevap. Yeğenim, Bursa dan çimento temizleyici (Bauhouse dan alacaktı) getirecek. Onunla bir deneyeyim. Basit olursa nasıl olsa tatildeyim deyip kendim biraz uğraşırım. Olmazsa sizin yazdığınız metod ve ürünleri tek tek deneyeceğim. Firma yetkilisi parlak alüminyum olan yerleri değiştireceğini söyledi. Dahada olmadı paralarını ödemedim, mahkemeye vereceğim. Onlarda beni versin.

Zabıta ile bi görüşün, görev alanlarına girip girmediği konusunda emin olmamakla birlikte bina içinde meydana gelen olumsuzluklarla ilgili sigorta şirketlerine verilmek üzere yapılan işlem gibi tutanak tutturabilirseniz mahkemede faydanıza olur.
Evinizin sigortası varsa hiç bir işlem yapmadan önce sigorta acentenizle görüşmenizi öneririm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

İskeleden atarım öyle iş yapan adamı. 

Annemlerin binada mantolama sonrası camları bile silmişlerdi iskele sökülmeden. 

Deneyeceğiniz yöntemler öncesi alt kattaki komşuları uyarın, camı yeni silmişse aşağıdaki komşular birde komşu ile uğraşmayın aşağı akacak sudan veya detarjandan dolayı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...