İçeriğe Yönlendir

Derin Dondurucu Tavsiyesi

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

Hayırlı akşamlarabiler. Ev taşıyorum, yeni eve derin dondurucu almak istiyorum.

Çekmeceli, dikey olmal. Ancak No Frost ile Statik arasında ne fark var, bilmiyorum? Tavsiye edeceğiniz kullandığınız ürün var mı? Ekonomik bir şey istiyorum, masraflı günlerdeyim taşıma sebebiyle. Şimdiden teşekkür ederim. Takipteyim.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Çekmeceli, dikey olmal. Ancak No Frost ile Statik arasında ne fark var, bilmiyorum? Tavsiye edeceğiniz kullandığınız ürün var mı? Ekonomik bir şey istiyorum, masraflı günlerdeyim taşıma sebebiyle. Şimdiden teşekkür ederim. Takipteyim.

Merhaba, yaz basinda arcelik marka dikey 6 cekmeceli olandan anneme aldim.cok memnunuz. no frost tavsiye ederim. digerinde urunler uzerinde karlanma yapiyormus.fark bu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Çok yanlış bir zamanda karar vermişsiniz almaya...

Ben iki yıl kadar önce Uğur 'un 5 kapılısını aldım. SSL modeli. UED diye bir modeli daha var ama farkı nedir hiç bilmiyorum.

Bir de Vestel 'in Regal 'i gibi, bir alt markası daha var Delta diye. Bunu da Uğur üretiyor diye biliyorum.

Bu arada ben oldukça memnunum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

uğur ? kapanmadı mı?

Kayyum atandı diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüketici olarak tercih etmemeli

23 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Ekonomik bir şey istiyorum,

tüketime bakın. ilk satın alma maliyetinden daha önemli. plazma tv leri alanlar sonradan anladı elktriği görünce faturada

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2 yıldır 7 çekmeceli bosch no frost derin dondurucu kullanıyoruz. Karlama yapmıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

İhtiyaç ne kadar ona bakmak lazım, büyük her zaman iyidir 😊 ama daha çok tüketiyor.

Biz bosch serie 2, 3 çekmeceli tezgah altı modelden aldık, ancak kullanmaya başlamadık henüz. Arçelik ve Vestelde benzerleri vardı ancak incelemedim. 6 çekmeceli bosch’da kampanya var.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin

Hocam 7 kapılı uğur 2 sene önce 1300 tl seviyelerindeydi.

Larende(eski garaj) de bayii var. Fiyat bakabilirsiniz.

Gayet kullanışlı ve A++ enerji tüketimi de güzel görünüyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

3 yıl önce kurban bayramı zamanı aceleye geldi araştırma yapmadan güzel bir kampanya denk gelince Profilo 1024 modelini aldım 6 çekmeceli. Bir süre sonra aldığımın no frost olmadığını anladım ama çok da pişman olmadım. Öyle hayal ettiğiniz gibi her taraf buz olmuyor şarıl şırıl eritme falan yok. Çekmeceli olduğu için dolap kapağı fazla açık kalmıyor hemen açıp alıyorsunuz içinden aradığınızı fazla hava almayınca fazla buz olmuyor belki sandık tipinde daha fazla buz olabilir. 6 ayda bir buz eritmedim çünkü ortada eritecek bir şey yoktu. A++ tüketim 183 kWh yazıyor ben faturada bariz bir fark göremedim.  no frost alırken biraz daha pahalı kullanırken biraz daha fazla elektrik tüketiyormuş siz yine de fırsat varken inceleyin.

Buz resimlerdeki gibi kapakta çekmecelerde yok sadece kat arasındaki kısımlarda biraz var.

X63nQ0.jpg

Q2zkrv.jpg

MDBznk.jpg

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turhan Onat
10 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

tüketici olarak tercih etmemeli

tüketime bakın. ilk satın alma maliyetinden daha önemli. plazma tv leri alanlar sonradan anladı elktriği görünce faturada

Kalite hiç ucuz olmadı ki :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Uğur tavsiye ederim. Uğur sandık tipi dondurucu vardı. 20 sene kullandık sonra aşırı sesli çalıştığından ve fazla elektrik harcadığından değiştirip uğur marka 7 çekmeceli dikey dondurucu aldık. 2 yılı geçti sanırım maşallah bir sıkıntısı yok. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
16 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

cuma sabahı bime geliyor 425 tl 6 taksit.Altus olması lazım. Bir bakın isterseniz

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
Yurdaer Elay

Merhaba arkadaşlar.. Geçen sene Arçelik marka 5 çekmeceli bir derin dondurucu aldık. Performansı gayet güzel ancak sanırım biraz sesli çalışıyor (belki de ben çok hassasım bu konuda). Ürünün kitapçığı ile gelen evrakların içinden çıktan bir belgede çalışırken duyabileceğimiz muhtemel sesleri belirtmişler (vakum sesi, vıkırdama vs). Ve aletin çalıştığı esnada maksimum 42 desibel ses yaptığını belirtmişler.

Özel bir yer olmadığı için dondurucuyu kullanmadığımız bir odaya koyduk. Özellikle gece sessizliğinde beni aşırı rahatsız eden bir kompresör sesi var. Hafif zırıltı-uğultu arası bir şey. 2 defa servis geldi ölçüm yaptı, normal diyip gittiler. En son bölge müdürlüğünden mi neymiş başka bir teknik eleman geldi. O da benim yapacağım bir şey yok dedi. Kendisinin de aynı ürünü kullandığını ve ses olarak hiç fark olmadığını söyledi.

Ses ölçümlerini yaptıkları cihazı dondurucudan yaklaşık 1 metre uzağa koyup yapıyorlar. Ben kendim telefonuma aplikasyon yükleyip ölçüm yapmaya çalıştım ama bir desibel metre gibi sağlıklı sonuç vermez tabi. Bir de telefondaki uygulamayı kalibre etmenin yolu var mı? Nasıl yapılır, referans bir sese göre mi yapılıyor? Bu konuda hiçbir fikrim yok, nette de somut bir bilgiye ulaşamadım. Bu konuda fikri olan, tecrübesi olan varsa seve seve okumak isterim :) 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş
Yurdaer Elay yazdı:

Merhaba arkadaşlar.. Geçen sene Arçelik marka 5 çekmeceli bir derin dondurucu aldık. Performansı gayet güzel ancak sanırım biraz sesli çalışıyor (belki de ben çok hassasım bu konuda). Ürünün kitapçığı ile gelen evrakların içinden çıktan bir belgede çalışırken duyabileceğimiz muhtemel sesleri belirtmişler (vakum sesi, vıkırdama vs). Ve aletin çalıştığı esnada maksimum 42 desibel ses yaptığını belirtmişler.

Özel bir yer olmadığı için dondurucuyu kullanmadığımız bir odaya koyduk. Özellikle gece sessizliğinde beni aşırı rahatsız eden bir kompresör sesi var. Hafif zırıltı-uğultu arası bir şey. 2 defa servis geldi ölçüm yaptı, normal diyip gittiler. En son bölge müdürlüğünden mi neymiş başka bir teknik eleman geldi. O da benim yapacağım bir şey yok dedi. Kendisinin de aynı ürünü kullandığını ve ses olarak hiç fark olmadığını söyledi.

Ses ölçümlerini yaptıkları cihazı dondurucudan yaklaşık 1 metre uzağa koyup yapıyorlar. Ben kendim telefonuma aplikasyon yükleyip ölçüm yapmaya çalıştım ama bir desibel metre gibi sağlıklı sonuç vermez tabi. Bir de telefondaki uygulamayı kalibre etmenin yolu var mı? Nasıl yapılır, referans bir sese göre mi yapılıyor? Bu konuda hiçbir fikrim yok, nette de somut bir bilgiye ulaşamadım. Bu konuda fikri olan, tecrübesi olan varsa seve seve okumak isterim :) 

Soğutma ayarını biraz artırılarak kompresörün daha az devreye girmesi sağlanabilir mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Selçuk Keleş yazdı:

Soğutma ayarını biraz artırılarak kompresörün daha az devreye girmesi sağlanabilir mi ?

Sorun kompresörün devreye sık girmesi değil Selçuk bey.. Sorun sessizce çalışmaya başlayıp belli bir süre sonra zırıltı/uğultu arası bir sese dönüşmesi. Hani eski Türk filmlerinde klasik bir jet uçağı sesi vardır ya, hah işte tam da onun gibi. 4. defa servis geldi kontrole. Her şeyin normal olduğunu söylüyor. Ben çıkan sesin 42 desibelden yüksek mi, düşük mü, yoksa sınırda mı olduğunu merak ediyorum. Kendi ölçümlerine göre normalmiş. Dolabın 1 metre uzağına koyup öyle ölçüyorlar. Aynı derin dondurucudan yan komşuda var, hatta onların ki daha eski, sesi neredeyse hiç duyulmuyor. Servis elemanına göre her şey normal. O zaman komşunun dolabı niçin sessiz diyorum, cevap ver(e)miyor. Garanti bitene kadar 2-3 defa daha çağırırız bu gidişle :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Yurdaer Elay yazdı:

Sorun kompresörün devreye sık girmesi değil Selçuk bey.. Sorun sessizce çalışmaya başlayıp belli bir süre sonra zırıltı/uğultu arası bir sese dönüşmesi. Hani eski Türk filmlerinde klasik bir jet uçağı sesi vardır ya, hah işte tam da onun gibi. 4. defa servis geldi kontrole. Her şeyin normal olduğunu söylüyor. Ben çıkan sesin 42 desibelden yüksek mi, düşük mü, yoksa sınırda mı olduğunu merak ediyorum. Kendi ölçümlerine göre normalmiş. Dolabın 1 metre uzağına koyup öyle ölçüyorlar. Aynı derin dondurucudan yan komşuda var, hatta onların ki daha eski, sesi neredeyse hiç duyulmuyor. Servis elemanına göre her şey normal. O zaman komşunun dolabı niçin sessiz diyorum, cevap ver(e)miyor. Garanti bitene kadar 2-3 defa daha çağırırız bu gidişle :)

İşi servis ile çözemezseniz hem merkeze mail atın hem de şikayetvar sitesine yazın. Benim kapısı vuruk gelen dolabın kapısının 1 hafta sonra yenisini getiricez diye bırakan servis 3 ay sonra dönüş bile yapmamaya başlamıştı. Siteye yazdım, 1 hafta sonra buzdolabını komple değiştirdiler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Erhan Doruk yazdı:

İşi servis ile çözemezseniz hem merkeze mail atın hem de şikayetvar sitesine yazın. Benim kapısı vuruk gelen dolabın kapısının 1 hafta sonra yenisini getiricez diye bırakan servis 3 ay sonra dönüş bile yapmamaya başlamıştı. Siteye yazdım, 1 hafta sonra buzdolabını komple değiştirdiler. 

Söz dinledim ve yazdım valla. İnsanların ne şikayetleri varmış meğer, benim ki onların yanında şımarıklık gibi kaldı :D 

Kurulum yapıldıktan sonra dolabı soğutmayanlar.. kurban etlerim çürüdü diye yazmış 2-3 kişi.

Dolabının bir tarafı ezik gelenler.. Servis defolu ürüne garanti uzatması yapalım diye teklifte bulunmuş. Daha neler neler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...